Jump to content
Dogomania

eozynofile


bejasty

Recommended Posts

witajcie czy ktoś mogłby mi dać odpowiedż na pytanie po jakim czasie poziom eozynofili powinien wrócić do normy.Po koleji pies w wieku 18 m-cy niejadek ,zrobilam badanie krwi biochemia ok w morflogii eozynofile 21++/norma 0-6 / MCV 70/norma 6o-77/ podejrzenie zarobaczenie. Wielokrotnie róznymi środkami obrobaczony po 1,5 m-ca powtórka marfologii eozynofile 23++ a MCV 80+ kuracja antybiotyk + steryd/encorton/ trzeciego badania jeszcze nie robiłam bo miał stan zapalny gardła i znowu antybiotyk. czekamy jeszcze 14 dni. z jedzeniem nadal ogromne problemy szczególnie nie chce mięcha woli bułkę ,warzywa ....suche najróżniejsze nie smakują.Głodówka nie pomaga.Psiak jest wesoly,sierść ok kupki normalne mocz badany ok, USG ok. Może ktoś potrafi podpowiedziec co sie dzieje ? czy teraz wyniki powinny być ok a jak nie to co robić ?

Link to comment
Share on other sites

Ja bym zeszła z linii myslenia o pasozytach i alergii i zafundowała psu solidną kurację pro/prebiotykami.
Zaburzenia łaknienia i wzrost eozynofili bywa efektem mocno zaburzonej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego.

Link to comment
Share on other sites

zgadzam się z taks-też tak może być,nic nie tracisz podając florę pozytywną-mam na myśli psie specyfiki np.bioprotect z vetexpertu-kaosułki podaje się 1 dziennie niezależnie od wielkości psa,prokolin pasta jest duża i mała tuba,firma orion robiła też coś podobnego w proszku,dosypywało się to do karmy(swoje karmiłam tym,ale to było jakieś 3 lata temu więc nie pamiętam już nazwy)

Link to comment
Share on other sites

przepraszam już uzupelniam to jest chłopak 2 lata Berneński pies pasterski. Jest ciąg dalszy problemu kolejne badanie krwi eozynophile spadaja juz 8% (norma 0-6%) ale skoczyły monocyty z 2 do 6 % (norma 0-4 %)
Co się dzieje ? Jakieś sugestje ? macie namiar na dobrego hematologa najlepiej w Kujawsko-pomorskim ale jak trzeba to i dalej

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...