Jump to content
Dogomania

Dogoterapia na oddziale dziecięcym w Dziekanowie Leśnym, CZENEKA


Recommended Posts

Obejrzałam filmik. Dogoterapia to wspaniała sprawa. Bo kto jak nie pies, najlepszy przyjaciel człowieka ma pomagać. Jest wierny i oddany człowiekowi. Psy pracujące wraz z terapeutami potrafią w kilka minut dać więcej uśmiechu chorym dzieciom niż nie jeden lek czy terapia z psychologiem. Cieszę się, że coraz więcej pisze się o tej metodzie w prasie i, że coraz więcej oddziałów stosuje taką formę wspomagania leczenia. Zobaczyć uśmiech na twarzy chorego dziecka to coś bezcennego i warto to stosować. Ja sama lubię przebywać blisko zwierząt, czuje się bardziej spokojna i radosna.

Link to comment
Share on other sites

A może omówmy ten film, może zacznijmy od wiedzy na temat metodyki pracy z dziećmi, zachowań i etogramu psów u pani byłej prawniczki, która wcześniej musiała być profesjonalna a teraz nie musi i pana "po przejściach", o prekursorce nie wspomnę. I ten konflikt teorii z praktyką.
Uśmiech... mój Boże, naćpani tez się śmieją...a jakoś nie poleca się tego jako niezastąpionej, alternatywnej terapii

Link to comment
Share on other sites

ja się na tym nie znam, ale czy to nie przesada, ze ten dzieciak walił tego psa po głowie i ciągnął go za sierść? albo to, że oni specjalnie przewalają te psy na ziemię i je trzymają, zeby dziecko się na nich położyło? już nie mówiąc o trzymaniu za pysk i tak jakby asekuracji w momencie gdy dziecko psa głaszcze. nie podoba mi się ta dogoterapia;/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...