Jump to content
Dogomania

Jak zacząć przygodę z Agility ??


Laura:)

Recommended Posts

Chciałabym zacząć swoją przygode z Agility .
Ale nieweim jak zacząć moja suczka Aisza jest rasy Sheltie jest bardzo energiczna i wesoła . Umie już skakać i jest bardzo posuszna , ale chcę zacząć to poważnie .
To ona :)
[IMG]http://photos.nasza-klasa.pl/19234366/41/other/std/8e06f4235f.jpeg[/IMG][IMG]http://photos.nasza-klasa.pl/19234366/40/other/std/4ad37df8d9.jpeg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Poszukaj czy w okolicy nie ma gdzieś kluby agility. Wierz mi, że lepiej ćwiczyć pod okiem kogos kto umie to robić - nawet jeśli nie chcesz jeździć na zawody. U nas w Kielcach nie ma czegoś takiego i razem z koleżanką musimy uczyć się wszytskiego same i z doświadczenia wiem, że łatwiej jest jeśli ktos nami pokieruje, chociaż na początku :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 3 weeks later...
  • 9 months later...

Witam serdecznie,


mój psiak jest żwawym mieszańcem. Uczęszczamy obecnie na szkolenie posłuszeństwa i rozglądamy się za formą aktywnego spędzania wolnego czasu. Psiak bieg jak torpeda a skakanie sprawia mu wiele radości, dlatego zainteresowało nas agility (próbowaliśmy zabawy z frisbee, ale dużo bardziej lubimy piłkę) ;) Niestety mieszkamy w bloku i na co dzień nie mamy okazji trenować na prawdziwym bądź własnoręcznie zbudowanym torze. Dlatego gdy przychodzi co do czego, to boję się "nadwyrężyć" psa, bo przecież z takim wysiłkiem fizycznym nie ma codziennie kontaktu. Z tego powodu mam dwa nurtujące pytania:
1) Jaką formę aktywności uprawiać na co dzień? Biegać, jeździć na rowerze czy może po prostu wyprowadzać na wolnej smyczy i bawić się w aportowanie z psem?
2) W jakie składniki szczególnie uzupełniać dietę psa? Nie jestem zwolennikiem suchej karmy. Gutuję psu kaszę (jęczmienną wymieszaną z gryczaną) z mięsem i warzywami (najczęściej marchewką, groszkiem, pietruszką) i do tego wbijam raz dziennie surowe jajko. Ponieważ się szkolimy, pies dostaje również różne smaki (paski mięsne, jakieś ciasteczka w niewielkiej ilości, suchą karmę, kiełbaskę). Zastanawiam się więc czy nie wypadałoby wraz z dodatkowym wysiłkiem fizycznym dodać jakiś witamin, tłuszczy, minerałów, itd. w jadalnej postaci ;)


Dziękuję z góry za porady :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='zen1atta']Witam serdecznie,


mój psiak jest żwawym mieszańcem. Uczęszczamy obecnie na szkolenie posłuszeństwa i rozglądamy się za formą aktywnego spędzania wolnego czasu. Psiak bieg jak torpeda a skakanie sprawia mu wiele radości, dlatego zainteresowało nas agility (próbowaliśmy zabawy z frisbee, ale dużo bardziej lubimy piłkę) ;) Niestety mieszkamy w bloku i na co dzień nie mamy okazji trenować na prawdziwym bądź własnoręcznie zbudowanym torze. Dlatego gdy przychodzi co do czego, to boję się "nadwyrężyć" psa, bo przecież z takim wysiłkiem fizycznym nie ma codziennie kontaktu. Z tego powodu mam dwa nurtujące pytania:
1) Jaką formę aktywności uprawiać na co dzień? Biegać, jeździć na rowerze czy może po prostu wyprowadzać na wolnej smyczy i bawić się w aportowanie z psem?
2) W jakie składniki szczególnie uzupełniać dietę psa? Nie jestem zwolennikiem suchej karmy. Gutuję psu kaszę (jęczmienną wymieszaną z gryczaną) z mięsem i warzywami (najczęściej marchewką, groszkiem, pietruszką) i do tego wbijam raz dziennie surowe jajko. Ponieważ się szkolimy, pies dostaje również różne smaki (paski mięsne, jakieś ciasteczka w niewielkiej ilości, suchą karmę, kiełbaskę). Zastanawiam się więc czy nie wypadałoby wraz z dodatkowym wysiłkiem fizycznym dodać jakiś witamin, tłuszczy, minerałów, itd. w jadalnej postaci ;)


Dziękuję z góry za porady :)[/QUOTE]
Jeśli chodzi o pkt. 1 , to wydaje mi się, że wszystkie 3 opcje są dobre. ;)
My trenujemy agility od roku, jak na razie zero kontuzji, staram się głównie po szkole w miarę wolnego czasu na spacerze rzucać piłki z rzutki, czyli tak naprawdę zwykły aport. W weekendy rano mamy treningi, po południu wychodzimy na długie spacery do lasu. :smile: Myślę, że to takie minimum, żeby zapewnić psu bezpieczeństwo. Ale fajnie, że o tym myślicie, bo dużo ludzi trzyma psy na kanapie, 5 min spacerki w tygodniu, po czym chcą żeby na pełnej prędkości i wysokościach pędziły przez tor, i nagle szok - pies ma kontuzję.. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...