Jump to content
Dogomania

"Hodowla" z giełdy!


Atoninka

Recommended Posts

Byłam na giełdzie ostatnio zwierzęcej. Podeszłam do Cavalier King Charles Spanieli. Było ich na oko z 30 w pudełku o wymiarach 3m na 3m. Maleńkie, cudne. Myślałam nad zakupem, pani będzie jeszcze na następnej gieldzie. Jak pytałam o nazwe hodowli to ona mówi "A to taka prywatna, nie rejestrowana jest"... :angryy:
[B]
[/B]

Link to comment
Share on other sites

nie kupowac...Moze w koncu komus przestanie sie oplacac ten chory biznes!!;/
Moglas tylko wziasc namiary na babe i wyslac jakas organizacje pro zwierzeca na kontrole albo urzad podatkowy....
Mam nadzieje ze teraz kupisz psa z rodowodem z prawdziwej hodowli gdzie kupisz psa dokladnie takiego jakiego chcialas:)

Link to comment
Share on other sites

Popieram wszystkich, którzy tu pisali o kupowaniu psów z giełdy. A to samo jest w sklepach zoologicznych .. jaki normalny właściciel " hodowli " jeżeli tak to można nazwać daje psy do zoologa ? albo na giełde .. matko święta .. nie wiadomo co z tym zrobić. A co najgorsze jedna moja koleżanka ma psa z giełdy .. atakuje bez powodu itp. Chociaż wydaje mi sie, że to jej wina, bo mu na wszystko pozwala itp. a on jest jeszcze w typie "Beagle".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']lepiej wydac tysiac zl za dobrze odchowanego,zdrowego i socjalnego szczeniaka wychowanego w domu i po rodzicach rasowwych,z uprawnieniami i ocenami niz pozniej wydac 4 razy tyle na leczenie psa z pseudo...
Pochwal sie pozniej jak bedziesz miala szkraba :)[/QUOTE]

i oczywiście zrób mu galerie. :D

Link to comment
Share on other sites

ja bym proponowała najpierw jednego. Bo z każdym kolejnym psem masz więcej doświadczenia i wiesz, że niektórych błędów nie popełnisz :) ja dzisiaj patrząc z perspektywy czasu myślałam, że wiem wszyskto o psach gdy brałam Sonię w tu okazało się, że sporo wiedzy było przede mną i nadal jest...
Z jednym szczeniakiem masz co robić przy uczeniu czystości, wychowania itp, a dwa to o wiele więcej czasu itp.
ale oczywiście decyzja należy do Ciebie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atoninka']Byłam na giełdzie ostatnio zwierzęcej. Podeszłam do Cavalier King Charles Spanieli. Było ich na oko z 30 w pudełku o wymiarach 3m na 3m. Maleńkie, cudne. Myślałam nad zakupem, pani będzie jeszcze na następnej gieldzie. Jak pytałam o nazwe hodowli to ona mówi "A to taka prywatna, nie rejestrowana jest"... :angryy:
[B]
[/B][/QUOTE]

to nie odstraszyły Cię warunki, a dopiero fakt iż hodowla nie jest zarejestrowana? a jakby była- byłoby ok?

wśród pseudo są osoby kochające psy, a wśród hodowców trafiają się też tacy co liczą TYLKO na zarobek, i nie kieruje nimi miłość do psów. Trzeba po prostu odrózniać dobrych ludzi od złych, i nie kupować z pseudo nawet jeśli warunki dla psów są ok....

Atoninka, nic z tym nie zrobisz, jedyne jak możesz pomóc w tej sprawie, to nie kupować psa od tej pani...

ja się kiedyś interesowałamhodowlami cavalierów, znalazłam kilka fajnych hodowli. Ceny jakie mi mówiono za szczenię były różne, ale w granicahc 1800-4500zł, tyle że ja szukałam psa na wystawy(samca), na kolanka na pewno jest dużo taniej.

Link to comment
Share on other sites

Nie wyobrażam sobie ile ta kobieta musi mieć psów, jeśli miała 30szt.:crazyeye: na giełdzie.
Chyba że skupuje z fabryczek.
Nawet pseudo który lubi psy a nie hoduje tylko dla zysku nie jeździ z nimi na giełdę.
Takie giełdy to potencjalnie chory pies, bo nie każdy szczepi psy.
Ta rasa jest dość problemowa jeśli chodzi o wybór zdrowego psa, niech ktoś doświadczony pomoże Ci szukać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...