Jump to content
Dogomania

pies z dobrym wechem ,podbieganie do innych psow


Guest Fiorka

Recommended Posts

moja sunia 2 letnia suczka swietnie wspolpracuje ze mna i klikerem,ale gdy poczuje innego psa to nic nie moze jej zatrzymac moze dlatego ze zawsze jak widzialam znajomych to spuszczalam jej i pozwalalam jej biec do nich, teraz wpadlam na pomysla zeby nie spuszczac jej i potprowadzac ja na smyczy do innych psow czy tak bedzie dobrze?

:n00b:

Link to comment
Share on other sites

ana

Ale co chesz osiagnąc ? Może o tego zaczniemy.

Źle stosowany kliker działa odwrotnie. A także źle stosowana inna nagroda. Pomyśl gdzie zrobiłaś błąd. Zastanów się, jak go naprawić czyli za co nagradzac psa.

Zasadnicze pytanie. Czy pies jest odwoływalny ?

Jeszcze jedna rzecz. Przy nauce psa trzeba zwrócić uwagę na jedną rzecz. Nie należy odwoływać psa wtedy, gdy wiemy, że pies nie zareaguje. Każda komenda musi być wyegzekwowana. Jeżeli pies nie reaguje, to może lepiej na początek poświęcić się pracy na smyczy.

Link to comment
Share on other sites

tak przywoluje ja, ale wpadlam na w miare dobry pomysl moze wyda sie glupi ale nosze w kieszeni kosc najbardziej dla niej atrakcyjna w momencie gdy czaji sie na psa wyciagnelam kosc i bawilam sie z nia na 6 przypadkow tylko raz sie nie udalo. T o jej taka big nagroda. :D

Link to comment
Share on other sites

ana

Każdy sposób jest dobry :) Tylko weź jeszcze jedną rzecz pod uwagę. Pies musi się również bawić z innymi psami, musi sie socjalizować. Nie możesz zawsze odwracać jego uwagi od innych psów. Generalnie chodzi o to, żeby osiągnąć taki stan, gdzie pies bawiący się z innymi na Twoją komendę (przywołanie) po prostu do Ciebie przybiegnie.

Czy na tej kości podprowadzasz ją do innych psów ?

Link to comment
Share on other sites

pobawie sie z nia do momentu podejscia i gdy podejdzie do nas piesek z wlasncicielem zazwyczaj wszyscy sie tam znamy wydaje jej komende siad -smakolyk chowam kosc i wydaje komende naprzod wtedy moze sie bawic jeszcze chwile sie interesuje mna a potem bawi sie z innymi psami ale boje sie ze jej znudzi sie ta zabawa wtedy znowu bedzie trzeba cos wymyslic :fadein:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

he,he a kiedy jezdzilas tu dawno to bylo jak masz na imie moze moja cioi+++c+ia(ciocia) cie skojarzy (te plusy to wynik pisania mojego psa pyszczkiem)

Link to comment
Share on other sites

Grześ, to coś mi po głowie chodzi, ale jej nie dam :) bo moge się mylić, tym bardziej, że często po prostu jeździliśmy sami :)

Jak wejdziesz do pomieszczeń nad stajnią, pewnie wiesz, taka psudo sypialnia z boksami, to na słupie koło okna po Twojej lewej ręce masz napis KJPP i rok. To my :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...