Jump to content
Dogomania

kiedy szczepic szczeniaka przeciw wsciekliznie


martesa

Recommended Posts

[CENTER][U][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][SIZE=2][SIZE=2]Szczepienie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od[/SIZE] [SIZE=2]jego dokonania w przypadku pierwszego [/SIZE][SIZE=2]szczepienia wykonanego u[/SIZE] [SIZE=2]zwierzęcia w wieku powyżej 3 m-ca życia. W przypadku kolejnych[/SIZE] [SIZE=2][COLOR=black]szczepień przeprowadzanych regularnie w odstępach rocznych (dawki przypominające), [/COLOR][/SIZE][SIZE=2][COLOR=black]szczepienie uzyskuje[/COLOR][/SIZE] [SIZE=2]ważność w dniu podania dawki przypominającej szczepionki. Jeśli [/SIZE][/SIZE][/COLOR][/FONT][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][SIZE=2][SIZE=2][SIZE=2]właściciel lub osoba odpowiedzialna za zwierzę nie posiada zaświadczenia [/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/FONT][/U][/CENTER]

[SIZE=2][SIZE=2][U][SIZE=2][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][SIZE=2]o zaszczepieniu[/SIZE] [SIZE=2]zwierzęcia w roku poprzednim[/SIZE][/COLOR][/FONT][/SIZE][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][SIZE=2],[/SIZE] [SIZE=2]kolejne szczepienie[/SIZE] [SIZE=2]jest[/SIZE] [SIZE=2]odpowiednio traktowane[/SIZE] [/COLOR][/FONT][/U]
[/SIZE]
[CENTER][U][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][SIZE=2]jako[/SIZE] [SIZE=2]pierwsze szczepienie i nabywa ważności po upływie 21 dni od daty jego dokonania[/SIZE][/COLOR][/FONT][/U]
[U][FONT=Comic Sans MS][/FONT][/U]
[URL]http://www.wetgiw.gov.pl/[/URL][/CENTER]
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Praktyka jest taka,ze na granicach nikt prawie psów nie sprawdza.(Węgrzy raz sprawdzali jak na wystawe jechałam). Tydzień temu przywoziłam ze Słowacji szczeniaka i nikt nie zwrócił nawet uwagi,a jak jechałam w lipcu na wystawę za granicę to przemyciłam dwa psy w obie strony bez paszportów i swistków o szczepieniach.(Zgubiłam i znalazły sie po powrocie). Malcowi nie szczepionemu wystarczy świstek od weta.

Link to comment
Share on other sites

Moje wszystkie psy były szczepione na wscieklizne w wieku 3 mce - 21 dni ( bo do polski nie mozna oficjalnie wwozic szczeniat młodszych niż 3 mce), częśc była szczepiona noralną dorosłą szczepionką, a 1 dziewczynka "rabisin puppy buster". Weci w finlandi, najwczesniejszy wiek w którym szczepią szczyle podają 4 tygodnie, ale to tylko w wyjatkowych przypadkach. Dla odmiany dla wetów w danii juz te 3 mce -21 dni to było wczesnie, i hodowca podpisywała kwitek, ze robi to na własne ryzyko. Na szczęscie z zadnym z psów nie było kłopotów zdrowotnych.
A na niemieckiej granicy bywa roznie, zazwyzaj jesli juz to pytaja tylko czy pies ma papiery i wystawrczy ze ma, wierzą na słwo. Ale raz nam sprawdzali wszystko dokładnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martesa']a ta szczepionka rabisin puppy buster to tez przeciw wsciekliznie i obowiazuje powyzej 3 mies?Jeszcze jestem ciekawa czy oprocz szczepien,paszportu i chipu potrzebne sa jeszcze jakies dokumenty na granicy[/quote]

No ona jest tylko na wscieklizne, i nie robiłam juz szczepienia drugi raz. Pytałam 2 wetów czy należy powtarzac, ale powiedzieli ze absolutnie, nie, i ze puppy sygeruje tylko ze jest dla maluchów, i ze w polsce weci jej nie uzywaja, bo nikt takich małych glutów nie szczepi, ta suńka miała niecałe 7 tygodni jak była szczepiona na ta wscieklizne .
Poza tym co wymieniłas to na granice z unią juz nic nie potrzeba.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kiwi']martesa, ja tu czegos nie rozumiem
,przeciez szczepic na wscieckizne mozna chyba miesiac po ostatnim szczepieniu na wirusowki, zaszczepilas psa na choroby zakazne?[/quote]

kiwi, na wscieklizne mozesz zaszczepic psa nieszczepionego na nic. Mozna szczepic w dowolnym momencie, czy przed ostatnimi wirusówkami czy po. Byle zachowac jakis umiar i nienawarstwiac za duzo na siebie.

Link to comment
Share on other sites

o fakcie wywozu psa musisz powiadomic hodowce )jesli jest to mlode szczenie np.8tyg) gdyz do 2-mcy mozesz wywiezsc malca bez wscieklizny natomiast powyzej musi byc zaszczepione i musi uplynac 30dni od daty zaszczepienia by opuscilo granice Polski a ponnadto winno posiadac rodowod exportowy by moc je zarejestrowac w kraju zamieszkania wlasciciela.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...