Jump to content
Dogomania

Kolejna pseudo spojrzcie na te zdjecia :(


shila1404

Recommended Posts

Ten biedak siedzi tam cały czas. Do sprzedania.

[url]http://allegro.pl/golden-retriever-sliczny-pies-i1668587802.html[/url]

Myśłicie że ma coś z łapkami? Raczej wątpię. Kojcowa bida, żyjąca w kojcu od paru lat. I nie chcą go oddać. :(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 673
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

też zwróciłam na to uwagę, pies ma chyba coś z łapami, na trzecim zdjęciu wygląda jak goldenowy jamnik, nisko chodzi, jest wyciągnięty nienaturalnie. I pewnie coś się dzieje, bo jest na sprzedaż, a szczeniaki, które ma hodofca, są pewnie od niego i nie wiadomo co to z nich wyrośnie...

Link to comment
Share on other sites

Szkoda gadać, ale aż się ździwiłam, że na alegratce ostatnio jest więcej psów rodowodowych i w potrzebie, niż kiedyś - kiedy były praktycznie same ogłoszenia pseudo.
[URL]http://ale.gratka.pl/psy.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='caliowa']A ja znalazłam takie oto cudo na allegro:
[URL]http://allegro.pl/my_page.php?uid=1670274[/URL]
Szczeniaczki zarówno z, jak i bez rodowodów.[/QUOTE]

tak mnie to kłuje w oczy,cytat z tej strony: " na życzenie [COLOR=red]klijęta[/COLOR] " -:WTF: niewyobrażalne, zresztą na stronach hodofcuf często zdarzają się takie kwiatki...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='caliowa']Nie mogę nigdzie doczytać tam czy hodowla jest zarejestrowana w ZK czy jakiejś innej organizacji. ZK chyba musi reagować na takie przypadki jeśli są zgłaszane?[/QUOTE]
w wykazie przydomków hodowlanych ZK nie ma Wilczego diamentu, w hodowlach PKPR też ich nie ma... więc nie wiem skąd ich pieski mają rodowód

Link to comment
Share on other sites

ZK może zareagować jeśli łamane są jego przepis- np rozmnażane suki zarejestrowane w związku ale bez uprawnień, czy np rozmnażane częściej niż raz w roku.

ale suki które nie są zarejestrowane w ZK-to sprawa własciciela/hodowlcy, co z nimi robi i ZK nic do tego.

czyli można mieć kilka suk z rodowodem i kilka bez....Na szczęście takich przekrętasów jest bardzo mało, i jak ktoś się decyduje na hodowlę w ZK to jest konsekwentny i przestrzega zasad ZK jak i własnych zasad moralnych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']słoma sama w sobie nie jest zła.
dla labradorów mozna zrobić solidny kojec, wyłożyć słomą, zainstalować lampę grzewczą na chłodniejsze dni, a jak szczenięta podrosną, zapewnic im poza tym kojcem rownież wybieg, spacery socjalizacyjne itp. Przy dobrej karmie, dobrej opiece, takie warunki są ok, jeśli ktoś dysponuje pomieszczeniem gospodarczym (z dostępem dziennego światła, odpowiednim ociepleniem itp).

.....

a czy ten człowiek zdaje sobie sprawę z tego ,że nieważna czy słoma czy "bluzka" jak on to napisal- w kojcu należy CODZIENNIE sprzątać![/QUOTE]

Sorry, że tak zbocze z tematu ale ja o tą słomę...
Nie wiem czy ma ktoś z was doświadczenia z tym związane. Otóż ciekawi mnie czy szczeniaki tej słomy zjadać nie będą??? U mnie szczenięta (w sensie każdy psiak jakiego miałam od szczeniaka) jako maluszki trzeba było bardzo pilnować bo zjadały wszystko co się da. No i jak przeczytałam o tej słomie to mnie to zastanowiło.

Co do sprzątania w kojcu nie podlega wątpliwości, ze czystość należy zachować niezależnie od podłoża. Odchowałam jeden miot w liczbie 2 szczeniąt i sprzątanko kilka razy dziennie to była norma. Nie wspomnę o "praniu" samych szczeniaków :roll:
Więc jak widzę takie zdjęcia gdzie psy leżą w takich warunkach to serce się kraje ale i wściekłość dopada.

Link to comment
Share on other sites

ja nie wiem czy nie zjadają słomy, nigdy szczeniąt na słomie nie trzymałam....moje chihuahua i yorki, jak mam szczenięta, zawsze są w kojcu i siusiają na podkłady dla psów, ale to co mówisz to prawda- szczenięta lubią zjadać co się da:)
tylko wydaje mi się że słoma sama w sobie nie zaszkodzi, nie jest jakaś toksyczna czy coś.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']ZK może zareagować jeśli łamane są jego przepis- np rozmnażane suki zarejestrowane w związku ale bez uprawnień, czy np rozmnażane częściej niż raz w roku.

ale suki które nie są zarejestrowane w ZK-to sprawa własciciela/hodowlcy, co z nimi robi i ZK nic do tego.

czyli można mieć kilka suk z rodowodem i kilka bez....Na szczęście takich przekrętasów jest bardzo mało, i jak ktoś się decyduje na hodowlę w ZK to jest konsekwentny i przestrzega zasad ZK jak i własnych zasad moralnych.[/QUOTE]

nie do końca to prawda,regulamin hodowlany ZK mówi

"5. Hodowcom zabrania się:
a) sprzedaży szczeniąt poprzez pośredników oraz osobom nabywającym je do dalszej odsprzedaży lub
w innych celach nie mieszczących się w granicach etyki kynologicznej,
b) handlu szczeniętami w czasie imprez publicznych i w miejscach publicznych,
c) rozmnażania suk i używania reproduktorów do hodowli poza ewidencją Związku."

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']ja nie wiem czy nie zjadają słomy, nigdy szczeniąt na słomie nie trzymałam....moje chihuahua i yorki, jak mam szczenięta, zawsze są w kojcu i siusiają na podkłady dla psów, ale to co mówisz to prawda- szczenięta lubią zjadać co się da:)
tylko wydaje mi się że słoma sama w sobie nie zaszkodzi, nie jest jakaś toksyczna czy coś.[/QUOTE]

Ja też używałam podkładów i tego raczej nie zżerały. Na szczęście!
No tak racja, ostatecznie jak się naje słomy to przez niego "przeleci" chyba. Przerobiłam już najrozmaitsze zjedzonye przez psiaki rzeczy i jestem przewrażliwiona. Moja sunia jak była mała połknęła zszywkę, skąd to wzięła do teraz nie wiem:-o
Dzięki za odp.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rottaska']nie do końca to prawda,regulamin hodowlany ZK mówi

"5. Hodowcom zabrania się:
a) sprzedaży szczeniąt poprzez pośredników oraz osobom nabywającym je do dalszej odsprzedaży lub
w innych celach nie mieszczących się w granicach etyki kynologicznej,
b) handlu szczeniętami w czasie imprez publicznych i w miejscach publicznych,
c) rozmnażania suk i używania reproduktorów do hodowli poza ewidencją Związku."[/QUOTE]

no ale to chyba się tyczy psów zarejestrowanych w ZK a jak się ma 3 zarejestrowane i 3 nie ??? Co ma związek do psów, które nie są w jego "księgach" ?
To ciekawe.
Swoją drogą śmiem wątpić czy związek cośby z tym zrobił. Ostatnio w sprawie gdzie regulamin został ewidentnie naruszony przez hodowce to związek póki co ładnie umywa rączki. To obrzydliwe.

Link to comment
Share on other sites

niestety słoma nie zawsze przeleci przez szczeniaka,może przykleić się do ściany żołądka i spowodować stan zapalny,a w skrajnych przypadkach zgon szczeniaka.
Co się tyczy regulaminu to dotyczy wszystkich zwierząt będących w posiadaniu członków ZK,a czy związek coś z tym zrobi to inna sprawa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rottaska']niestety słoma nie zawsze przeleci przez szczeniaka,może przykleić się do ściany żołądka i spowodować stan zapalny,a w skrajnych przypadkach zgon szczeniaka.[/QUOTE]

Hmmm no proszę a jednak. Nie mam z tym doświadczenia ani teżnie zamierzam wychować miotu na słomie bo psy u mnie mieszkają w domu. Ale to ciekawy temat.

[quote name='rottaska']Co się tyczy regulaminu to dotyczy wszystkich zwierząt będących w posiadaniu członków ZK,a czy związek coś z tym zrobi to inna sprawa.[/QUOTE]

No to dobrze wiedzieć. Człowiek całe życie się uczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rottaska'].
Co się tyczy regulaminu to dotyczy wszystkich zwierząt będących w posiadaniu członków ZK,a czy związek coś z tym zrobi to inna sprawa.[/QUOTE]

Na prawdę tak jest? Czyli jak mam sukę z ZK i sukę kundelka to tej kundelki też nie moge rozmażac częściej niż raz w roku kalendarzowym a szczeniaków po niej nie moge sprzedac na giełdzie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rottaska']niestety słoma nie zawsze przeleci przez szczeniaka,może przykleić się do ściany żołądka i spowodować stan zapalny,a w skrajnych przypadkach zgon szczeniaka.
Co się tyczy regulaminu to dotyczy wszystkich zwierząt będących w posiadaniu członków ZK,a czy związek coś z tym zrobi to inna sprawa.[/QUOTE]

a skąd masz takie info? znasz takie przypadki?
równie dobrze trawa może się przykleić do ściany żołądka, a psy lubią czasem poskubać trawę...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...