Jump to content
Dogomania

Chip, czy jest taki?


kornel

Recommended Posts

Generalnie, powinien byc zgloszony do jakiejs bazy o szerokim zasiegu np."Identyfikacja" lub "SAFE-animal", ale czesto miasta maja swoje bazy nie wspomne o Schroniskach, niektorych Fundacjach, czy gabinetach Wetow ktorzy skrzetnie je zostawiaja tylko dla siebie.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o chip wszczepiany pod skórę, to jeśli zarejestrować przypisany mu numer w jakiejś bazie, to na tego podstawie ktoś, kto znajdzie psa będzie w stanie określić właściciela.
Jeśli chodzi o namierzenie miejsca w którym pies właśnie się znajduje (przez GPS), to można zakupić specjalny nadajnik i abonament. To jedyna strona oferująca takie usługi w Polsce jaką znam: [url]http://www.aportuj.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WildH'][COLOR=red]Jeśli chodzi o chip wszczepiany pod skórę, to jeśli zarejestrować przypisany mu numer w jakiejś bazie, to na tego podstawie ktoś, kto znajdzie psa będzie w stanie określić właściciela.[/COLOR]
Jeśli chodzi o namierzenie miejsca w którym pies właśnie się znajduje (przez GPS), to można zakupić specjalny nadajnik i abonament. To jedyna strona oferująca takie usługi w Polsce jaką znam: [URL]http://www.aportuj.pl[/URL][/QUOTE]

To na czerwono już jest.
Chodzi mi właśnie o ten nadajnik GPS . Szkoda , że taki widoczny, ale zawsze coś:) A orientuje się ktoś w cenie?

Link to comment
Share on other sites

Nie znalazłam informacji ile kosztuje sam nadajnik, ale według tego co jest na stronie, abonament miesięczny kosztuje 29zł (można kupić miesięczny, trzymiesięczny, półroczny lub roczny). Psa można śledzić za pomocą programu komputerowego albo telefonu z modułem GPS.
Mnie ciekawi, jak długo trzyma bateria. Czytałam o takich, które trzeba ładować co 4 godziny...

Link to comment
Share on other sites

czipowanie to właściwei nic na może prawie nic nie daje -ochrona danych osobowych Lek wet lub ktoś inny po założeniu czipa NIE MA OBOWIAZKU wprowadzac nr do jakiejkolwiek bazy , zam przypadek psa 6 m-cy w schronie -też nie mają obowiazku sprawdzać czy jet oznakowany- dopiero przy adopcji ......o on ma czipa ? i co i tak nie można ustalić właściciela . Jak zwykle u NAS cos się robi bo ......lub wymóg Unijny ale kończymy w połowie drogi.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...