Jump to content
Dogomania

Komunikat ZG ZKwP o championatach


Karlos

Recommended Posts

[quote name='Lotty']Też się tego obawiałam. Opłaty za wystawy też poszły w górę. Dodatkowo od stycznia podobno ma być tak, że za wszystkie psy ( w tym za weterany, interchampiony i rasy polskie) też będzie pobierana opłata za wystawę.[/QUOTE]

To już zalezy od oddziału. Narazie ie ma uchwaŁ.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziś spotkała mnie baardzo miła niespodzianka :))) Dostałam LIST POLECONY z Głównego , a tam ... CHAMPION UKRAINY ;)))):crazyeye::cool3::loveu::loveu::loveu:

Bardzo ładny, zalaminowany:) karta oceny też wróciła. Dodam , że tak jak jest napisane na stronie nie ponosiłam żadnych opłat. ( oprócz tej ze wysłałam poleconym karte, ch.pl do Kijowa)

Wesołych Świąt ;)))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ATHENA']Dziś spotkała mnie baardzo miła niespodzianka :))) Dostałam LIST POLECONY z Głównego , a tam ... CHAMPION UKRAINY ;)))):crazyeye::cool3::loveu::loveu::loveu:

Bardzo ładny, zalaminowany:) karta oceny też wróciła. Dodam , że tak jak jest napisane na stronie nie ponosiłam żadnych opłat. ( oprócz tej ze wysłałam poleconym karte, ch.pl do Kijowa)

Wesołych Świąt ;)))[/QUOTE]


Athena a ja się stresuję bo nic nie dostałam jeszcze:( Tylko dlaczego dostałaś polecony z ZG a nie bezpośrednio?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

[quote name='Talagia']Championat Litwy za CAC liczył się już na wystawie w Wilnie :)[/QUOTE]


a czy do w momencie otrzymania CACa muszę mieć ChPl już potwierdzony dyplomem? czy jeżeli ChPl skończyłam 10.12 w Nowym Dworze a tydzień później dostałam CAC w Wilnie i siłą rzeczy nei miałam jeszcze polskiego dyplomu to jest szansa, że przyznadzą mi ChLt ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='meta']a czy do w momencie otrzymania CACa muszę mieć ChPl już potwierdzony dyplomem? czy jeżeli ChPl skończyłam 10.12 w Nowym Dworze a tydzień później dostałam CAC w Wilnie i siłą rzeczy nei miałam jeszcze polskiego dyplomu to jest szansa, że przyznadzą mi ChLt ?[/QUOTE]

Z tego co wiem trzeba mieć dyplom w ręce na wystawie, inaczej nie przyznają ich championatu (ich dyplom wydają za miejscu za opłatą).

Edited by mychaaaaa
Link to comment
Share on other sites

tak, wiem, że na miejscu. chodzi mi to czy decydować będzie data wystawienia championatu Pl (dyplomu) czy data jego ukończenia czyli ostatnia wystawa. np na Ukrainie wydali mi na tej samej zasadzie Młodzieżowy Championat. ale to się pewnie okaże w praniu :)

Link to comment
Share on other sites

meta - prawie zawsze decyduje data wystawienia dyplomu niestety. Dla innej organizacji nie jest istotne kiedy pies ukończył championat i jakie są zasady w innych państwach - liczy sie dyplom w ręce. Tak samo nie mozesz zgłosić psa na wystawe championów w Polsce - bez takiego dyplomu, mimo ze pies juz skonczyl championat ;) Z klasą championów to samo.

Ale warto wysłać mail do Litwinów gdy bedziesz mieć już dyplom i zapytać.

Link to comment
Share on other sites

dzięki. mail już wysłałam,

pytam właśnie dlatego, że dostałam championat innego kraju nie mając jeszcze dyplomu polskiego, np na Ukrainie - było podobnie, pies skończył młodzieżówke polską a chyba miesiąc później 2xJCAC z Kijowa i nie robili żadnych problemów, dosłałam dyplom i championat wystawili
wime też na pewno, że np Rumunia, Rosja, Białoruś czy Mołdawia wydają na tej zasadzie a nawet wstecznie (czyli jedziesz bez championatu, dostajesz CACa lub CACIB przy Rumunii a później kończysz championat Polski i też z tych krajów wydają championaty, znam osoby, które tak dostały. inaczej bym wogóle nie pytała :P
więc wcale nie jest tak, że zawsze (czy prawie) trzeba mieć championat w ręce. chociaż obawiam się, że Litwa na to nie pójdzie ;) szczególnie zaraz po podpisaniu umowy

jak dostanę odp z Litwy t dam znać
dzięki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mychaaaaa'][I]Plenum Zarządu Głównego ZKwP na posiedzeniu w dniu 29 października 2011 r. podjęło m.in. następujące uchwały:[/I]
[I]8. Od 1.01.2012 r. wprowadzono opłatę za wypisanie dyplomów Championa Polski i Młodzieżowego Championa Polski od wystawców zagranicznych w wysokości 25 EURO. ;)[/I][/QUOTE]

A ja wyczytałam na stronie oddziału warszawskiego w cenniku coś takiego:

"[SIZE=2][COLOR=#666666]dyplom Championa Polski, Młodzieży (opłata na rzecz ZG) - 50zł"[/COLOR][/SIZE]
[URL]http://www.warszawa.zkwp.pl/oddzialy.php?n=oplaty&oddzial=warszawa[/URL]

czyli my też będziemy płacić, czy ja coś źle rozumuję?

Na stronie ZG ZKwP nic nie ma o tej opłacie za dyplom albo ja źle patrzę.

Pzdr

Edited by bety
Link to comment
Share on other sites

[quote name='bety']A ja wyczytałam na stronie oddziału warszawskiego w cenniku coś takiego:

"[SIZE=2][COLOR=#666666]dyplom Championa Polski, Młodzieży (opłata na rzecz ZG) - 50zł"[/COLOR][/SIZE]
[URL]http://www.warszawa.zkwp.pl/oddzialy.php?n=oplaty&oddzial=warszawa[/URL]

czyli my też będziemy płacić, czy ja coś źle rozumuję?
[COLOR=#666666]

[/COLOR]Na stronie ZG ZKwP nic nie ma o tej opłacie za dyplom albo ja źle patrzę.

Pzdr[/QUOTE]
Obawiam się, że dobrze rozumujesz... Małym druczkiem na dole:
[COLOR=#666666][SIZE=3]"Wszystkie ceny, z wyjątkiem składki członkowskiej, zawierają 23 % VAT i obowiązują od 1.02.2012 r."[/SIZE]

Dzisiaj wysłałam im wniosek na Ch.Pl. więc powinno mi się upiec ale ogólnie niezbyt to miłe, że za wszystko trzeba będzie im płacić :roll:
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patsi']Obawiam się, że dobrze rozumujesz... Małym druczkiem na dole:
[COLOR=#666666][SIZE=3]"Wszystkie ceny, z wyjątkiem składki członkowskiej, zawierają 23 % VAT i obowiązują od 1.02.2012 r."[/SIZE][/COLOR]

[COLOR=#666666]Dzisiaj wysłałam im wniosek na Ch.Pl. więc powinno mi się upiec ale ogólnie niezbyt to miłe, że za wszystko trzeba będzie im płacić :roll:[/COLOR]
[/QUOTE]

Tylko najdziwniejsze jest to że w komunikatach ZG nic nie pisnęli o tej opłacie - jedynie że zagraniczniaki będą płacić. I tylko w dwóch oddziałach w cennikach jest wspomniana ta opłata (Warszawa, Gorzów - nie wiem jak u reszty bo nie wszystkie sprawdziłam). Takie info powinno być na stronie ZG bo to u nich składa się wnioski o dyplomy, a tu cisza. Jak ładnie wszystko za naszymi plecami robią. :mad:
Ja na szczęście mam championat już dawno w domu i nie będę musiała im płacić tego haraczu. Współczuję tym co będą płacić za ten byle jaki kartonik taką kasę :angryy::shake:

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Niestety te opłaty się zmieniły, ale te pieniądze i tak nie idą do związku. Urząd Skarbowy się przyczepił i teraz wszystko (prócz składki) jest opodatkowane 23% VAT - dlatego zostały wprowadzone te zmiany. Choć faktycznie championat mógłby ładniej wyglądać :razz: (teraz dostałam dorosły i wydaje mi się gorszy od młodzieżowego).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Talagia']meta - prawie zawsze decyduje data wystawienia dyplomu niestety. Dla innej organizacji nie jest istotne kiedy pies ukończył championat i jakie są zasady w innych państwach - liczy sie dyplom w ręce. Tak samo nie mozesz zgłosić psa na wystawe championów w Polsce - bez takiego dyplomu, mimo ze pies juz skonczyl championat ;) Z klasą championów to samo.

Ale warto wysłać mail do Litwinów gdy bedziesz mieć już dyplom i zapytać.[/QUOTE]



więc po długim dość oczekiwaniu dostałam odp z Wilna, mniej więcej napisali, że wystawią mi championat litewski jak tylko doślę im polski. tak więc moje pytanie okazało się wcale nie takie głupie :P
i tak więc oto Pan Banan jest Championem Litwy :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='meta']więc po długim dość oczekiwaniu dostałam odp z Wilna, mniej więcej napisali, że wystawią mi championat litewski jak tylko doślę im polski. tak więc moje pytanie okazało się wcale nie takie głupie :P
i tak więc oto Pan Banan jest Championem Litwy :D :D :D[/QUOTE]

Super wiadomość! Gratulacje :)
I ukłon w kierunku litewskiego związku!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Athena, po długim czasie /już nie wspomnę jak długim/ dosłali mi w końcu Championat Ukrainy! tylko nie z ZG a bezpośrednio z Kijowa. Trochę więcej zachodu ale w rezultacie za niego nie płaciłam co mi kilkukrotnie sugerowali. A jednak się da...:) Pozdrawiam tych którzy są jednak cierpliwi:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...