Jump to content
Dogomania

Nagły paraliż jamniczki


Dather

Recommended Posts

Witam.
Mam jamniczkę która już ma co najmniej 9 lat.
Niedawno urodziła małe, dwa dni po urodzeniu z dnia na dzień przestała chodzić :placz:
Nic nie je i nie pije od jakiegoś tygodnia, nawet nie za bardzo chce jeść mięso/wędliny które dajemy jej tylko po to by nabrała trochę sił...żeby nie padła z głodu.
Na przednich łapkach ledwo co się może przeczołgać 1m :(
Ostatnio ją głaskałem i gdzieś w połowie grzbietu wyczułem ręką małe wgłębienie w kręgosłupie.
Czytałem kilka tematów w tym dziale i dowiedziałem się że paraliż u jamnika to dość częsta sprawa.
Podejrzewam że piesek wyleciał wieczorem za kimś na drogę lub na sąsiada i owy sąsiad czymś ją uderzył lub kopnął przez co jest teraz sparaliżowana.
Czy jamnik może dostać paraliżu "od tak"? czym jest to uzależnione?
Dodam jeszcze że kiedyś ta jamniczka została dwa razy lekko potrącona przez samochód... nie było z nią ciężko, szybciutko wracała do zdrowia a tu z dnia na dzień takie coś :(
Czy jest jeszcze jakiś ratunek, coś da się zrobić?

Bardzo proszę was o pomoc, za którą z góry dziękuje!

Link to comment
Share on other sites

Są różne możliwości, może rehabilitacja, może operacja, a może niestety wózek. Im dłużej zwlekacie z zabraniem psa do weterynarza i podjęciem leczenia, tym większe szanse, że pies nigdy już nie stanie na nogi. Przy urazach neurologicznych liczą się godziny i dziwię się, że piszesz na forum, zamiast szukać całodobowej lecznicy.

Co do przyczyn - powodem mógł być jakiś uraz, ale niekoniecznie; niestety ciąża obciąża mocno kręgosłup, który u 9-letniej jamniczki mógł już nie być w najlepszym stanie z racji na wieku - dopuszczenie do ciąży u suni w tym wieku to duże zaniedbanie...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...