Jump to content
Dogomania

Flying westie - Cody.


Natalia&Cody

Recommended Posts

[B]westie_justa [/B]jest, jest tylko, że nie do samej skóry, bo nie chciałabym mieć westo-grzywacza. + zapamiętam na przyszłość. :eviltong:

[B]arielka186 [/B]a dlaczego nie ? Znam nawet starsze psy, które trenują tylko nie tak intensywnie. Da sobie radę, tylko nie możesz go "przeciążyć". :eviltong: ;)
Tylko jeszcze tak myślę, że powinnaś przejść się do weta na EKG serca i sprawdzić jego stawy. :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Silky123'][B]westie_justa [/B]jest, jest tylko, że nie do samej skóry, bo nie chciałabym mieć westo-grzywacza. + zapamiętam na przyszłość. :eviltong:

[B]arielka186 [/B]a dlaczego nie ? Znam nawet starsze psy, które trenują tylko nie tak intensywnie. Da sobie radę, tylko nie możesz go "przeciążyć". :eviltong: ;)
Tylko jeszcze tak myślę, że powinnaś przejść się do weta na EKG serca i sprawdzić jego stawy. :p[/QUOTE]
Ale westów chyba nie powinno się golić... ja też goliłam ale westomaniacy mnie naprowadzili na dobrą stronę i tylko trymowanie:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Silky123']naprawdę ? :crazyeye:
nawet nie wiedziałam, pierwsze słysze. ;)[/QUOTE]

Ja też byłam zdziwiona ale wszystkie westiki wystawowe i w ogóle się trymuje bo szorstkie psy się trymuje;) a po goleniu sierść jest miękka ii się faluje, a ponieważ martwy włos nie jest usuwany to zalega w skórze i zaburza rośnięcie następnych..
a hodowca nie mówił o trymowaniu? bo hodowcy to zazwyczaj sami sobie robią psy na wystawy;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='westie_justa']Ja też byłam zdziwiona ale wszystkie westiki wystawowe i w ogóle się trymuje bo szorstkie psy się trymuje;) a po goleniu sierść jest miękka ii się faluje, a ponieważ martwy włos nie jest usuwany to zalega w skórze i zaburza rośnięcie następnych..
a hodowca nie mówił o trymowaniu? bo hodowcy to zazwyczaj sami sobie robią psy na wystawy;)[/QUOTE]

Nie no jasne, że mówił. Cody jest najpierw trymowany, a następnie golony. Ale rzeczywiście często jak włosy mu odrosną to ma miekkie i falujące się włosy. Jest napewno trymowany, tylko może jak widać nie porządnie albo przez to golenie. Muszę pogadać z tą naszą fryzjerką. :eviltong: ;)

[B]lourdnes [/B]będę się starała jak najwięcej dodawać i dziękuję za komplementy. :eviltong: :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doginka']Przyszłam z rewizytą:hand:
I od razu mówię - trymuj małego, bo to nie tylko poprawia jakość sierści, ale również uchroni przed chorobami skóry;-)[/QUOTE]
Dzięki za wpadnięcie. ;)
Muszę się sama nauczyć tego malucha trymować, ale wydaję mi się, że on jest u fryzjera trymowany. :)
Może znacie jakiś poradnik, albo sami mi opiszecie jakoś jak się trymuje psa ? ;)
bo ja o tym zielonego pojęcia nie mam, wiem tylko co to jest trymowanie. :eviltong:
+ dzisiaj już zamawiam trymer. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

już tak od razu? może idź do fryzjera gdzie trymują Cody'ego chociaż trochę to bez sensu trymować i golić bo jak się wytrymuje to włos jest krótko
skoro trymuje fryzjerka psiaka to może niech Ci pokaże jak to robi tak będzie najlepiej no i trymer też pewnie pomoże wybrac. Chyba że Ty wiesz jaki trzenba wybrać do jego sierści;) no ale że golony to widać po tych falach i cienkim ogonku;)

Link to comment
Share on other sites

no tak jest golony, okazało się, że jednak nie był trymowany. Na początku jak chodziliśmy do profesjonalnego fryzjera, to był, ale teraz nie, a ja cały czas byłam przekonana, że on jest trymowany. Już wczoraj z nim byłam u pani, która ma hodowle białasków, pokazała mi jaki mam kupić trymer i jak to robić, więc już jestem obeznana. :cool3:
A włosy to on ma rzeczywiście takie jak wcześniej pisałaś, cały czas miękkie, a powinny być szorstkie, a jak urosną to pofalowane, a powinny być proste, więc muszę się wziąńć do trymowania, tak myślałam, że jeszcze może zaczne go sama podcinać, bo może by taniej wyszło. Jeszcze pomyślę. :cool1:
A Westa powinno się trymować co 2-3 miesiące, prawda ? ;)

P.S. dzisiaj na 95% wstawię nowe zdjęcia. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

No i brawo! fajnie że taka szybka reakcja:D to już wiesz:) bo ja też moją Doti goliłam i wiem jakie to są włosy, teraz chodzę na trymowanie a w międzyczasie sama skubie;) palcami bo nie mam trymera tak jest podobno najlepiej ale strasznie męczące:evil_lol:

ja np: chodzę do fryzjera z psem nie zostawiając go tam;) i na własne życzenie wcześniej goliłam;)
a trymować powinno się tak co 3mies. to też zależy od włosa;) ale jak raz pójdziesz na trymowanie do fryzjera i zrobią Ci psa, to zobaczysz po jakim czasie odrosną włosy, oczywiście można w tym czasie samemu o skubać a jak masz trymer to będzie łatwiej, później iść żeby zrobili też głowę westową;) no i po kilku trymowaniach będzie już pewnie ok:D mojej Doti już włos zrobił się bardziej prosty i szorstki na grzbiecie;) a to jest nasze 2 trymowanie po wcześniejszych goleniach;)

Link to comment
Share on other sites

no to dobrze, w sensie, że jej się włos szorstki i prosty zaczyna robić. :cool1:
szybka reakcja musi być, bo potem znowu mi się nie bd chciało itd. ;d

Nowe 'wystawowe' zdjęcia.

[IMG]http://img11.imageshack.us/img11/6514/dsc07054w.jpg[/IMG]
[IMG]http://img191.imageshack.us/img191/4475/dsc7057h.jpg[/IMG]
[IMG]http://img94.imageshack.us/img94/6490/dsc7065p.jpg[/IMG]
Zdechł pies. ;d

[IMG]http://img829.imageshack.us/img829/3714/dsc7071a.jpg[/IMG]
Nareszcie, długo oczekiwana nagroda.

[IMG]http://img804.imageshack.us/img804/6190/dsc7072.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

KOSZMARNIE ON WYGLĄDA! Nie mogę patrzeć na takie goleńce :( Żadne to trymowanie tylko zwykłe golenie a trymowanie a nastepnie golenie mija się z celem. Albo od razu zaczniesz zapuszczać włos i wybierzesz się na kilka sesji doprowadzania psa do ładu albo w ogóle sobie to odpuść. Justyna tez sądziła,że golona Dotka to najpiękniejszy pies świata jednak z czasem przekonała się,że trymowany wygląda dużo ładniej i zdrowiej :) Nie obraź się na mnie ale obraz golonego westika wzbudza we mnie płacz szczególnie ,że w Poznaniu jest bardzo dobra groomerka z dużym doświadczeniem,która by Ci go pieknie trymowała ! Pozdrawiamy z Kleksem :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pieseczkowo']KOSZMARNIE ON WYGLĄDA! Nie mogę patrzeć na takie goleńce :( Żadne to trymowanie tylko zwykłe golenie a trymowanie a nastepnie golenie mija się z celem. Albo od razu zaczniesz zapuszczać włos i wybierzesz się na kilka sesji doprowadzania psa do ładu albo w ogóle sobie to odpuść. Justyna tez sądziła,że golona Dotka to najpiękniejszy pies świata jednak z czasem przekonała się,że trymowany wygląda dużo ładniej i zdrowiej :) Nie obraź się na mnie ale obraz golonego westika wzbudza we mnie płacz szczególnie ,że w Poznaniu jest bardzo dobra groomerka z dużym doświadczeniem,która by Ci go pieknie trymowała ! Pozdrawiamy z Kleksem :)[/QUOTE]
Wiem, wiem. :-(
Właśnie biorę się za zapuszczanie, a następnie za trymowanie i to ostro. :D
Dobrze, że wstąpiłam na forum, bo by było cały czas tak jak jest .. :sad:
Dziękujemy za odwiedziny i również pozdrawiamy. :cool3: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pieseczkowo']Ja zawsze mogę wysłać teraz to i tak masz zapuszczania i zapuszczania :P i walka z baranem nie jest łatwa,ale Justyna męczyła się z nim przez 3 miesiące i się pozbyła barana a został piekny szorstki westik :D[/QUOTE]
Będę się starała pozbyć owcy, a tak mniej więcej jaki długi musi być włos ? Zapomniałam się wczoraj spytać. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...