Jump to content
Dogomania

Pies nagle zachorowal, z dnia na dzien calkiem opadl z sil


Iza i CTR

Recommended Posts

[quote name='kofee'] ...I miałam 100% pewności, że nic nie zje.[/quote]

Nigdy nie możemy mieć 100% pewności, że nasz pies czegos nie zrobi. Lekka przesada muszę przyznać każde zwierze jest nieobliczalne i może w każdej chwili zrobić coć czego nigdy byśmy się nie spodziewali. Mój pies jest po
szkoleniu gdzie nauczył się m.in. nie pobierania pokarmy zarówno od obcych jak i z ziemi, zdał egzamin z ocena doskonałą, mimo, że na egzaminie nakłaniano go do szyneczki za która by niemal w ogień skoczył (specjalnie taką wzięłam) nigdy jednak psu nie ufam na 100%, bo niewiem co by zrobił w innych okolicznościach-to jest tylko pies.

Kolegi super wyszkolony ON zginął pod kołami samochodu w wieku 6 lat tylko dlatego, że Pan nie wierzył, że pies mógłby nie posłuchac komendy:-(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ale przyczyna choroby nie musi tkwić w mózgu - osłonięta kośćmi czaszki. Na RTG widać nie tylko kości, także guzy w narządach wewnętrznych, czy nawet zgazowane jelita. Dziwię się weterynarzowi, że takiego badania nie doradza, bo to zawsze jakaś możliwość spojrzenia "w głąb" psa.
Czy vet sprawdzał czy Hoya ma czucie w łapkach? Pisałaś, że próbuje się podnosić - czy opiera się symetrycznie? W wieku Hoyi zdarzają się już wylewy krwi do mózgu...
Co do tomografii - kosztuje kilkaset złotych i niestety niezbędne jest do niej znieczulenie psa, więc i tak trzeba poczekać aż Hoya poczuje się lepiej. Gdybyś się wybierała, to najpierw zadzwoń do kliniki SGGW i weź od swojego weta dokładne skierowanie co ma być prześwietlane.
I jeszcze jedno pytanie, pisałaś o wynikach badania krwi, ale tylko o morfologii, a co z biochemią? Przy uszkodzeniach narządów wewnętrznych najwięcej mogą powiedzieć wyniki enzymów: Aspat, Alat, AP, mocznik, kreatynina? Czy Hoya miała robione badanie biochemiczne, czy tylko morfologię?

Link to comment
Share on other sites

Kaja- Bunia miala robione wszystkie te badania o ktorych piszesz (Aspat, Alat, AP, mocznik, kreatynina) i wszystkie sa w normie. Czucie w lapkach bylo tez wiele razy sprawdzane. Kiedy wstaje i probuje sie trzymac na lapach, to jedna strona trzyma sie lepiej , druga gorzej, troche jak litera S. Ale nareszcie zaczela sie utrzymywac na przednich lapach.
Wg mnie jest to wylew lub nowotwor, jej zachowanie jest troche jak czlowieka po wylewie. Organizm funkcjonuje, ale w glowie sie pozmienialo. Wczoraj pierwszy raz od 7 dni z niewielka pomoca zjadla papke Gerbera, do tej pory nie miala normalnego odruchu polykania. Lykala tylko wode i to tez nie zawsze.

Link to comment
Share on other sites

Niedawno znajomi musieli uspać psa miał podobne objawy ale stał się na domiar jeszcze agresywny nie poznawał nikogo to mijało i znowu diagnoza była taka ze to taśiemiec móżgu miał robione badania i rzeczywiścia taka była przyczyna polecam ci w chorzowie Batorym dr,FABISZA nie zwlekaj bierz psa obojętnie gdzie mieszkasz to jedyny lekarz jakiemu ja ufam i Dr.Stefanek w tej samej lecznicy tutaj masz numer telefonów Fabisz 0602399145 weterynaria Chorzów 0,32 2471208 i gg jednej przyjaciółki której pies teraz niedawno był chory i jakoś mi to podobnie wygląda gg 3077196 Wiolka tak ma na imie

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje wszystkim za troske, ale poki co pozostane przy moim wecie, ktoremu ufam. Moze nie jest to swiatowej slawy lecznica ale w Kolobrzegu najlepsza. Bunia czuje sie lepiej, nie mozna sie z nia co prawda porozumiec, bo ciagle przebywa w jakiejs nirwanie, ale powolutku jakby wracala do "zywych". Zaczela jesc i po raz pierwszy od kilku dni zalatwila sie na dworze, jakies swiatelko nadziei sie pojawilo. A co do zatrucia, to moj wet przez ostatnie trzy dni w lecznicy przyjal kilka zatrutych psow. Zaden z nich nie mial objawow takich jak Bunia.

Link to comment
Share on other sites

Iza i CTR czy ten wet do którego chodzisz ma na imię Tomek i pryjmuje na ul. Budowlanej? Jestem częstym bywalcem w Kołobrzegu (mam tam rodzinę) oczywiście wszyscy to psiarze i z tego co wiem to jest to chyba najlepszy wet. w Kołobrzegu. Sama miałam okazję go poznać. Wydawał się dośc konkretny i przykładał się do leczenia psa.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Iza cieszę się, że z Hoyą trochę lepiej. Wierzmy że wyjdzie z tego, i długo będzie Was jeszcze cieszyć. Mam nadzieję, że w Poznaniu dowiem sie od Was, że wszystko dobrze ![/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Ściskam kciuki ![/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałam ten temat i zastanawiam się, czy to co dolega Twojej suni to może zespół przedsionkowy? Jest on związany z zaburzeniami w obrębie ucha wewnętrznego i narządu równowagi, często powstaje jako powikłanie po zapaleniu ucha zewnętrznego ale nie są poznane wszystkie przyczyny tego schorzenia. Często jest tak, że ma bardzo gwałtowny przebieg ale przechodzi samo po jakimś tygodniu, dwóch i o ile dobrze pamiętam, to tego się w jakiś szczególny sposób nie leczy.

Mogę się mylić, ja tylko sugeruję, trudno tak na odległość coś diagnozować, nie jestem też lekarzem ale może zapytasz się swojego weta o tę chorobę albo jakiś forumowicz-weterynarz może coś na ten temat powiedzieć?

Link to comment
Share on other sites

Mysle, ze najgorsze juz rzeczywiscie za nami. Bunia powoli wraca do sil, jest wyglodniala, rzuca sie na jedzenie. Nie jest jeszcze w pelni sprawna, jej glowa jeszcze caly czas leci w dol, ale mam nadzieje, ze powoli wroci do normy. Moze nie bedzie tak sprawna jak to bylo przed choroba, ale wazne, ze bedzie zyc. Po 12 dniach walki jest zdecydowana poprawa :).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...