Jump to content
Dogomania

Karma dla Shih Tzu


Juliahis

Recommended Posts

Shih-tzu to wybredna rasa więc ja polecam Acane ogólnie wszystkie rodzaje ale chyba najbardziej Lamb & Apple(jagnięcina i jabłko), odradzam royala ponieważ jest wiele lepszych karm a w royalu płacisz tylko za nazwę:)
Kolejna karma która jest dobra to Orjen lecz z nią jeszcze nie miałam do czynienia:) Odradzam wszystkie marketówki, jest specjalny dział na dogo o karmach więc zachęcam do czytania:) A tak się jeszcze zapytam ile twoja psina ma?

Link to comment
Share on other sites

Moj Toff nie chcial jesc acany,tzn zjadl raz i wiecej nie chcial. Od juniora jestesmy na royalu i jak narazie ja zjada wiec ic nie bede kombinowala. zreszta gdzies byl na forum poruszany ten temat wiec odszukaj sobie i poczytaj.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 8 months later...

Mój psiak(shih tzu) je Acane którą bardzo lubi a także Brita który również przypadł mu do gustu :)
Tyle że mój nigdy nie je samej karmy. Gdyby ktoś dałby mu samą karmę nie zjadłby jej. Dlatego jego posiłki zazwyczaj łączone są sucha karma+ mięso z kurczaka,parówka,szynki,kiełbasa w lasce czy inne mięsiwko

Link to comment
Share on other sites

[quote name='poziomka15']Mój psiak(shih tzu) je Acane którą bardzo lubi a także Brita który również przypadł mu do gustu :)
Tyle że mój nigdy nie je samej karmy. Gdyby ktoś dałby mu samą karmę nie zjadłby jej. Dlatego jego posiłki zazwyczaj łączone są sucha karma+ mięso z kurczaka,[B]parówka,szynki,kiełbasa w lasce[/B] czy inne mięsiwko[/QUOTE]

Po co psu dajesz mnóstwo przypraw i konserwantów ? To nie jest śmietnik a pies..

Link to comment
Share on other sites

Dla tego że nic nie chce jeść?? On nie będzie jadł non stop tylko kurczaka. Może jeść 2 góra 3 dni pod rząd a potem nic nie je dopóki dopóty nie dostanie do karmy innego mięsa. Poza tym wybieram mięso jak najbardziej naturalne czyli bez żadnych dodatków i przypraw...

Link to comment
Share on other sites

najlepsza dla shih tzu jest karma z jagnęciną i ryżem.odradzam podawanie pieskowi drobiu gdyż on najbardziej uczula i powoduje alergię. hodowca od którego kupiłam psiaka poinformował że karmił go gotowanym kurczakiem. po pół roku(też podawałam mu kurczaka i suchą karmę royal canin)mój shih tzu dostał alergi pokarmowej bardzo się drapał wygryzał włos i miał wybroczyny na ciele(tragedia).długo musiałam go leczyć sterydy antybiotyki kroplówki. obecnie piesio dostaje karmę hipoalergiczną z jagnięciną i wszystko jest ok. mięso drobiowe jest bardzo uczulające (48%) jagnięcina tylko 3%. podawałam mu też karmę hipoalergiczną firmy royal canin ale pies dalej się drapał gdyż zawierała ona białko kurczaka. jeżeli mogę doradzić to polecam karmę purina proplan z jagnięciną jest naprawdę dobra a najlepiej jest odstawić różne inne przysmaki i karmić tylko suchą karmą. shih tzu to bardzo delikatna rasa. jeżeli decydujemy się na zmianę karmy najlepiej robić to stopniowo dodając małe ilości nowej karmy do starej którą piesek lubi. wszystko to co napisałam wiem z doświadczenia. krok po kroku wprowadzałam zmiany mojemu Mardusiowi i dziś widzę znaczną różnice. mój piesio jest zdrowy i szczęśliwy:-)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 8 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...