Jump to content
Dogomania

KrakVet - kandydat na maj wybrany, głosujemy na schronisko w Radomiu!


Lemoniada

Twój kandydat na maj, to:  

303 members have voted

  1. 1. Twój kandydat na maj, to:

    • Schronisko w Kruszewie koło Ostrołęki
      1
    • Schronisko w Radomiu
      159
    • Schronisko w Tomaszowie Mazowieckim
      118
    • Fundacja Adopcje Malamutów
      27


Recommended Posts

Ja oddaję oczywiście głos na Radom schronisko w moim mieście. Jestem tak wolontariuszką i starasz się pomagać. Psa adoptowałam oto on:
[IMG]http://img34.imageshack.us/img34/3967/18904619111546426412210.jpg[/IMG]

BRUNO się zwie. Po prostu SUPER pies. Polecam wszystkim adopcje psów ze schroniska. Wystarczy tam iść i zobaczyć je wszystkie patrzące z nadzieją i już serce ściśnie i jednego się pod swoje skrzydła weźmie. A odwzajemnia się pies np. radością wielką jak się wraca do domu. :) I oczywiście przemiłym lizaniem :)
pozdrawiam gorąco i GŁOS NA RADOM!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='anita_happy']o Radomiu się nie mówi..oni od jakiegoś roku, póltora normalnie funkcjonują...pracownicy robią co mogą - ponad prace nawet..ostatnio nawet sami dołozyli sie do transportu..a nie zarabiają kokosów...
bieda, az piszczy
na zimę może braknąć karmy - juz teraz zapasy się robi, moze nie być ciepła w kaloryferach, etc..
brak jest wszystkiego
na szczęście ekipa w schronisku orze jak może...krawiec kraje jak mu materii staje
to schronisko jest biedne...ale z sercem
swiadczą o tym merdające ogony i wylegujące się psy na słońcu

ja współczuje tym ludziom - bo nie traktują swojej pracy jak prace..od 7 do 15 i finito...[/QUOTE]
Nikt tego nie kwestionuje i chwała im za to.
Jednak Tomaszów potrzebuje pomocy natychmiast oni tam nie wiedzą w co ręce włożyć.Nawet nie ma czasu na banerki i licytacje kto bardziej potrzebuje pomocy.Poczytaj o Tomaszowie i oceń obiektywnie.

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co jedzą szczeniaki u nas w schronie ? Karmę puffy z biedronki , bo nic innego nie ma , od półtora miesiąca schron żyje tylko z darów , kierowniczka siedzi w schronie od rana do późnej nocy , ratuje szczeniaki które chorują (zasługa poprzedniego kierownika ) , fajnie by było gdyby mogła je lepiej karmić .

Link to comment
Share on other sites

w kazdym schronie sa problemy

wiesz co jedza w schronie w radomiu
jak dostaną puszki z darów to jedza puszki

jak nie ma darów to jedza kluchy gotowane na kosciach plus jedna pucha na 10 kg makaronu

srednio w schronie jest ok 20/30 szczeniaczków takich do 3 mc życia - padają jak muchy
w grudniu.styczniu było 80 szczeniat /takich do 3 mc zycia!!!/

nie licze tutaj malcu 5 mc +

schronisko jest przygotowane na 300 psów, a psów jest prawie 700
a Straż zgłasza coraz to gorsze przypadki - w ogóle nieadopcyjne

kiedyś była shar peiem
[IMG]http://i1100.photobucket.com/albums/g420/bezdomneradom10/Shar%20PEI/DSC09815.jpg[/IMG]

jest biednie
[IMG]http://i1100.photobucket.com/albums/g420/bezdomneradom10/do%20adopcji/Dziabag/DSC01668.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

To zdjęcie z zimy to taki chwyt teraz jest ciepły maj.Widzę że jednak "Stolyca" nie chce być obiektywna.My z prowincji nie mogliśmy nawet wejść do schronu w zimę a jak psy jadły to mogłaś w TV obejrzeć.A może Radom ma zbędne budy to też była by pomoc.Ciekawe czy w upały będą się miały gdzie schować przed udarem.

Link to comment
Share on other sites

PACZEK - każdy orze jak może....ja nie znam waszego schronu....
Radomski schron znam i jestem tam na wolontariacie, więc widzę jaka jest tam sytuacja....Jest ogromne przepełnienie....jak się tam wchodzi to od razu jest milion spraw..., a na wolontariacie jest garstka osób....adopcje stoją....psów przybywa....a co do szczeniaków, to jak pisała Anita - padają jak muchy....ostatnio było 20, a zdążyliśmy uratować tylko 3 (z czego chorują w DT)! /3 miesięczne/

jeśli chodzi o zdjęcie...te boksy sypią się jak tylko je dotkniesz....w dodatku ten rząd ma łatkę "Agresywnych" co odstrasza nie dość, że nazwą, to jeszcze warunkami....

Link to comment
Share on other sites

Witaj kasumi do schronu w Tomaszowie wolontariusze wstępu nie mieli.Jak TOZ przejął schron 1 kwietnia dopiero to się zmieniło uwierz tam nie ma nic wszystko wyszabrowane.A to nie "mój" schron znam sytuację bo usiłowałem pomóc psom które tam były.

Link to comment
Share on other sites

Słuchaj, niewątpliwie większość schronów potrzebuje wsparcia....Radomsko "wyszło" dopiero nie dawno na światło dzienne, że psy głodują...., a co działo się wcześciej? Ja nie siedzę, na każdym schroniskowym wątku, bo mam wystarczająco dużo roboty...., ale schron trzeba rozpowszechniać, udostępniać gdzie się da! Inaczej z datków, gdzie ludzie przyniosę parę kilo, to schron nie wyżyje....
Na facebooku widziałam akcję, że PLAY funduje karmę, może watro zgłosić?

Link to comment
Share on other sites

chciałoby się dać tę karmę wszystkim, tylko jak spojrzeć na liczby - łatwiej sobie poradzić w tych przeklętych warunkach, zgromadzić jedzenie, budy czy opał, zrobić ogłoszenia jak się ma do ratowania 130, 300 czy ponad 600 psów?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasumi']Słuchaj, niewątpliwie większość schronów potrzebuje wsparcia....Radomsko "wyszło" dopiero nie dawno na światło dzienne, że psy głodują...., a co działo się wcześciej? Ja nie siedzę, na każdym schroniskowym wątku, bo mam wystarczająco dużo roboty...., ale schron trzeba rozpowszechniać, udostępniać gdzie się da! Inaczej z datków, gdzie ludzie przyniosę parę kilo, to schron nie wyżyje....
Na facebooku widziałam akcję, że PLAY funduje karmę, może watro zgłosić?[/QUOTE]Oczywiście masz rację chodzi o to żeby pomoc której jest i tak bardzo mało dotarła tam gdzie będzie najbardziej racjonalnie wykorzystana.Uspakaja mnie to że i w Radomsku i w Tomaszowie Mazowieckim ta pomoc nie będzie po prostu zmarnowana(lub rozkradziona).Niektórzy zaczęli traktować ankietę jak zawody nie uświadamiając sobie że to chodzi o psy i ich dobro.Bo pomoc jest NIEZBęDMA i tu i tam.I tu i tam będzie wykorzystana właściwie i to jest najważniejsze.A za radę bardzo dzięki spróbujemy i na fb.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']Głosuję na schronisko w Tomaszowie Mazowieckim - przed nimi BARDZO CIĘZKI START. Fundusze, które dostaną od miasta wystarczą ledwo na opłaty a gdzie koszta utrzymania i leczenia psów? Odnowa budynków? Budy?[/QUOTE]

Mój głos również na Tomaszów.

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://img221.imageshack.us/i/1016735.jpg/"][IMG]http://img221.imageshack.us/img221/4136/1016735.jpg[/IMG][/URL]



[IMG]http://wgrajzdjecie.pl/zdjecia/6f6936fba1defceadbc2becf7242d3ae.jpg[/IMG]

[IMG]http://th.interia.pl/50,gdc8fd4dd3005396/i1119203.jpg[/IMG]

ostatnie zdjecie jest z grudnia 2010 (na aparacie nieprzestawiona data chyba)

nie wiem na kogo oddac głos i mam pytanie czy nadal sa takie przypadki w Tomaszowski schronisku? jak te na zdjęciach, które wkleiłam

Link to comment
Share on other sites

Zagłosowałam na Radom...
Decyzja nie była łatwa, ale podjąć ją pomogła mi nie tak dawna epidemia bodajże krwotocznego zapalenia jelit, z którą schronisko musiało się zmagać. W zw z tym myślę, że opieka lekarska mocno nadszarpnęła finanse schroniska. Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']Głosuję na schronisko w Tomaszowie Mazowieckim - przed nimi BARDZO CIĘZKI START. Fundusze, które dostaną od miasta wystarczą ledwo na opłaty a gdzie koszta utrzymania i leczenia psów? Odnowa budynków? Budy?[/QUOTE]

Cóż, głos już oddałam... O schronisku w Tomaszowie nie słyszałam- dopiero teraz wiem dlaczego. Oj, takie głosowanie to wybór dla mnie tak samo poważny jak wybór kandydatów na stołki w polskim rządzie...i wcale nie żartuję, bo tutaj pomoc jest dorazna! [COLOR="green"]Oby więcej takich sponsorów![/COLOR] Od siebie dodam, że jest to dobra reklama- w moim podziękowaniu za akcję, jutro kupię coś firmy Krak-vet- i proszę nie nazywać mnie wazeliną ;)

Link to comment
Share on other sites

Ewatonieja pojedź do Tomaszowa i sprawdź z Łodzi to "rzut beretem".Poczytaj też wątek to nie będziesz zadawać TAKICH pytań.Obecnie są tam ludzie którzy od 10 lat walczyli o przejęcie schronu aby wreszcie ktoś o psy zadbał.Ci ludzie od 41 dni walczą o życie i zdrowie więzionych tam psów i wierz mi że doba jest za krótka oni tam pracują 24h na okrągło.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...