Jump to content
Dogomania

Przygotowanie do Prob pracy wyzlow


jula&czaga

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

przydalo by mi sie cos takiego bo z tego co sie dowiedzialam to na szkoleniach p.m. daja ci barzanta i masz z psem pracowac i na tym polega cale to szkolenie. A u mnie jest ten problem ze ja nie wiem jak z tym psem pracowac. Wiem jak pokazywac kierunki, ze pies powinien chodzic zygzakami, wystawic ptaka... no i to w sumie wszystko...

Link to comment
Share on other sites

Ja nie byłam na takim szkoleniu. U nas na Zlocie porwadzacy zajęcia dużo tłumaczył co i jak, w którym miejscu pracy psa już ingerować, a w którym jeszcze nie, omawiał prace każdego psa na co zwrócić uwagę jeszcze, my akurta korzystaliśmy z pola pełnego przepiórek także nie potrzebowaliśmy hodowlanych ptaków. Choć w "najstarszej" grupie jednego dnia mieli takiego ćwiczebnego ptaka. ;)

Link to comment
Share on other sites

Hawana przeciez pod samym nosem masz p. Siejkowskiego :-) ja nie wiem czy on przypadkiem nie mieszka w Zninie albo gdzies w okolicy! W tym roku jak bylam na zgrupowaniu szkoleniowym dla retrieverow on wlasnie prowadzil taki trening dla wyzlow! :-) Kontakt do niego na pewno dostaniesz w oddziale zk w Bydgoszczy!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 9 months later...
  • 4 weeks later...

tak w zasadzie, to proby polowe nie sa sprawdzianem tego co pies juz umie tylko jego naturalnych instynktow w lowisku, nie powinnno sie go wiec specjalnie przygotowywac.
Obowiazkiem jednak wlasciciela umozliwienie psy kontaktu z ptactwem, woda, strzalem tak by nie byl na tych probach zdziwiony o co chodzi.
proba wody jest chyba jedynym cwiczeniem gdzie wydaje mi sie normalne by z psem cwiczyc- pies na tej konkurencji musi wejsc do wody chetnie i przeplynac minimum 5 metrow z wlasnej woli. Jest to dosyc trudne, zwlaszcza ze psy bez celu nie chca na poczatku wchodzic do wody i musi sie im cos w glowce poprzestawiac zanim odkryja przyjemnosc plywania.
Ewelina, szukaj wiec osoby ktora nauczyc Ciebie jak obserwowac psa w polu i na ktore rzeczy masz zwrocic uwage w pracy z Hera.
Kiedy wlasciwie sa proby w legnicy?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...