Jump to content
Dogomania

Pomocy. . .


Kivi626

Recommended Posts

Planuje zakupić Bordziaka.<333:loveu: Mam do Was w tej sprawie parę pytań...
1. Jakie znacie dobre hodowle w pobliżu Katowic?
2. Jakie zabawki są dobre żeby piesek się nie nudził kiedy będzie musiał sam zostać w domu? :-(
3. Moglibyście mi powiedzieć z kim najlepiej zostawić psa wyjeżdżając na wakacje? ( nie licząc rodziny )
Bardzo byłabym wdzięczna gdyby mi właściciel BC powiedział coś o nim. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Co do hodowli to warto zajrzeć na borderkowe forum, ale ja bym się nie ograniczała tylko do hodowli niedaleko miejsca zamieszkania. Pies to inwetsycja na wiele lat i czasami na prawdę pojechać te pareset kilometrów, ale mieć tego wymarzonego psiaka. Zastanów się jakie cechy u bc chciałabyś miec u swojego psa jeśli chodzi o wygląd, oraz jakie cechy jesli chodzi o charakter. Bc długo czy krótko włosy? Jaki kolor? Mający silny instynkt pasienia, czy nie masz zamiru się tym zajmowac i jest Ci to nie potrzebne?

Na zostawanie psów samych są dobre zabawki typu kong oraz gnaty do obgryzania.

Nie rozumiem za bardzo ostatniego pytania. Psa zostawiasz osobie, której ufasz, która na pewno tym psem sie zajmie, a nie oleje go. Można tez zostawiać psa w psim hotelu, ale tu tez trzeba bardzo uważac, bo wiele ludzi chce tylko zarobić.
Po za tym na wakacje można też pojechac z psem :)

Link to comment
Share on other sites

1) Hodowle wybiera się raz na całe życie psa, więc odległość nie powinna być znacząca, lepiej pojechać 1000 km dalej i mieć takiego psa, jakiego się chciało.
2) Poczytaj zanim kupisz, nie tylko o zabawkach...
3) Najlepiej będzie, jak nie będziesz go zostawiać.

Co niby takiego o bc można Ci powiedzieć? Masz zamiar kupić psa, a czekasz, aż ktoś Ci o nim napisze... Wybierz się do kilku hodowli, poobserwuj psy, porozmawiaj z hodowcami i właścicielami na żywo.

Link to comment
Share on other sites

dobre hodowle to Never never land,ale to jeśli stawiasz na wystawy;Energizer również dobra,potem są Alderaan i/lub Rogonia.Są jeszcze Q,Celtic,Ko-To-Ra,Z porządnej rodziny i inne,zobacz w necie,nawet kiedyś znalazłam stronkę ze wszystkimi chyba hodowlami bc.Odwiedź hodowle,pogadaj z hodowcami i właścicielami,ale przed obejrzeniem miotów powiedz hodowcy że widziałaś już parę miotów i lepiej umyj tęre,to dla bezpieczeństwa szczeniąt.Szczeniaka wybierz wcześniej i przyjedź do niego parę razy przed kupnem go.Zabawki?Dobre są duże kości do obgryzania,możesz w innym pokoju włączyć radio,co da psu poczucie,że w domu ktoś jest.Aha,masz psa?Bo jeśli są 2 to albo będą dla siebie towarzystwem,albo to będzie mieszanka wybuchowa,raczej to 1.Napisz,jak już kupisz swojego psiaka marzeń ;)

Link to comment
Share on other sites

Proponuje więcej poczytać o BC , dowiedzieć się , bo na forum wszystkiego się niedowiesz.
Nigdy niezostawiałam psa w hotelu , może mam uprzedzenia do nich :D
Jeżeli już jest taka konieczność to musi być , to osoba , która zapewni psu odpowienią opiekę , ruch itd. Musisz się też liczyć , że czasami będzie trzeba zrezygnować z jakiegoś wyjazdu czy też zabrać ze sobą psa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='border collie']tzn że mają dobre psy,ładne ale ogólnie są good hodowlą[/QUOTE]

Ale dlaczego? I fajnie byłoby, żebyś uzasadniła też inne hodowle, które podałaś: Energizer, Aldeeran, Rogonia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Collie']Moze trzeba po prostu wyjaśnić , nie trzeba się unosić ;)[/QUOTE]

Ale ile można wyjaśniać? To już kolejny raz kiedy ta użytkowniczka, bez względu na wiek, pisze ot tak, byle żeby tylko coś napisać. Widocznie jej życiowym celem jest osiągnięcie jak największej liczby postów, albo postanowiła, że otwarcie tematu nie może iść na marne, i nie wyjdzie z niego, do póki nie rzuci uwagi ze swojej strony.

Wymieniła najlepsze hodowle: Never Never Land, Energizer, Alderaan, Rogonia, Q'Celtic, Ko - to - ra.

Zakładam, że nie była w tych hodowlach, nie zna psów z tych hodowli, nie zna celów hodowlanych. Wymieniła Never Never Land jako hodowlę wystawową - wśród ostatnich siedmiu miotów - sześć było pod kątem sportu. Ja nie widuję na wystawach jakiejś szaleńczej liczby psów zajmującej wysokie noty spod tego przydomka. Potem dała Energizer, która owszem hoduje pod kątem sportu, ale tutaj nie wiem, czym się kierowała, że ta hodowla zajęła miejsce drugie - ilością psów, czy ładną stroną www? Może niech to w końcu wytłumaczy. Potem wśród hodowli "sportowych" dała Alderaan hodujący głównie pod kątem eksterieru, potem Rogonię, po której miotach można zauważyć, że u reproduktorów kładzie się nacisk na osiągnięcia wystawowe. Potem Q'Celtic - również eksterier i Ko - to - ra, czyli pani, która ma grupę kolaków, dokupiła sobie bordera i sprzedaje psa byle komu, aby nie do bloków.

Ja dalej czekam na odpowiedź, ze strony border collie, niech się wytłumaczy.

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem , ale właśnie niech wie co robi źle. Moze gdzieś to wyczytała:hmmmm:
Kazdy popełnia błędy ,ale ważne aby krytykę i uwagi przyjąć.
Nie wszyscy wiedzą wszystko od razu, najwidoczniej[B] border collie[/B] musi jeszcze poczytać o hodowlach.
Poinformuje ją aby tu zaglądnęła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Collie']Rozumiem , ale właśnie niech wie co robi źle. Moze gdzieś to wyczytała:hmmmm:
Kazdy popełnia błędy ,ale ważne aby krytykę i uwagi przyjąć.
Nie wszyscy wiedzą wszystko od razu, najwidoczniej[B] border collie[/B] musi jeszcze poczytać o hodowlach.
Poinformuje ją aby tu zaglądnęła.[/QUOTE]

Ale o jakich hodowlach? Ona pisze bzdury wszędzie - w wychowaniu, wystawach, sporcie - wszędzie, zawsze musi dorzucić swoje trzy grosze.
I być może przez nią, ktoś kto jest laikiem zostanie wprowadzony w błąd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='border collie']przepraszam że nie mam bc...I jestem tu od 2 miesięcy...[/QUOTE]

Nie oto chodzi, nie musisz mieć BC i czas pobytu na DGM nic nie znaczy ;).Ja przyznam , nie znam się na hodowlach Bc , ale słyszałam, ze Never Never Land jest dobra , ale co znaczy `dobra` :roll:
Myślę , ze [B]border collie[/B] po prostu myślała , ze słuszne jest to co być może wyczytała. I może skłoni ja to do potwierdzenia swojego zdania, ale nie trzeba się `unosić`. Nie każdy wie wszystko od razu.

Link to comment
Share on other sites

nic nie wiem?Tego nie pisałam.Hodowle przedtsawiłam tak,bo dużo o nich słyszałam i niektóre psy z tych hodowli widziałam i głaskałam.Nie dorzucam wszędzie moich 3 groszy bo taki mam cel,wgl nie dorzucam,po prostu wypowiadam się na tematach,które mnie interesują.Jestem tu,na dogomanii,żeby dowiedzieć się jeszcze więcej,ale warunki chyba nie sprzyjają.Zresztą wy tak zawsze reagujecie na kogoś kto chce się czegoś dowiedzieć?Może podyskutujecie na temat,a nie o mnie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='border collie']Napisałam-słyszałam o tych hodowlach,na zawodach agility właściciele bc i nie tylko chwalili te hodowle.Na wystawach również.A zresztą czytając książkę o bc(ok.150 stron)trochę się wyciąga wiedzy...[/QUOTE]

Border collie, jeżeli się poleca daną hodowlę, to znaczy, że się ją zna - nie znam, nie polecam. Jeżeli tylko o niej słyszałaś i głaskałaś psy to twoja wiedza jest znikoma. I dalej nie uzasadniłaś. Napisz do każdej hodowli opis. Dowiadywać się możesz, ale pisanie chyba pod to nie podchodzi? To, że przeczytałaś książkę o bc nic nie ma do hodowli w PL.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...