Jump to content
Dogomania

umowa kupna-sprzedaży


samanta

Recommended Posts

Witam wszystkich

Mam pytanko czy ktoś mógłby mi udzielić informacji co powinna zawierać umowa kupna-sprzedaży psa lub wskazać jakąś stronę w necie która zawiera jakiś wzór umowy.

W styczniu mam odebrać suczę Yorka. Kupuję ją u hodowcy po rodowodowych rodzicach tylko ja nie chcę rodowodu szczeniaka.

Dowiedziałam się od związku kynologicznego że mam spisać z hodowcą umowę. Tylko pytanie co ona powinna zawierać?

Dziękuję bardzo za podpowiedzi

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To czy bedziesz chciala miec rodowod czy nie to tylko Twoja sprawa bo kupujac psa powinnas otrzymac metryczke ( a nie rodowód) i ta metryczke albo mozesz sobie trzymac i rodowodu nie wyrabiac albo zaniesc do zwiazku i na jej podstawie zostanie wyrobiony rodowod.

Jesli hodowca chce Ci sprzedac psa bez metryki to jest to pies tylko przypominajacy dana rase ;-(

Nie daj sie nabrac.

Link to comment
Share on other sites

Krystynah ja wiem że nie dostanę od sprzedawcy rodowodu tylko metrykę urodzenia i na jej podstawie mogę sobie załatwić rodowód w Związku

Już sporo wiem na ten temat bo poczytałam sobie w necie o wszystkich formalnościach i byłam na wystawach psów rasowych i oczywiście w Związku Kynologicznym

Dzięki za troskę

:)

Link to comment
Share on other sites

Krystynah" napisała: Hodowca Cie oszukuje!

Nie mozna sprzedawac psa z rodowodem a co najwyzej z metryczka.

*********************************************************

Przestań się wygłupiać, dobrze?

Każdy wie, że pies z rodowodem to skrót myślowy. Spójrz na ogłoszenia, ile tam jest takich, gzdie jest napisane, że szczenięta z metryczką?

Jedno na 50?

Gosia

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyno! Zastanów sie!

Metryczka kosztuje 22 zł wiec czemu hodowca sprzedaje z metrykami po 2000zł a bez po 1500zł?????????

Czy pies bedzie miał tatuaz w uchu zgodny z numerem wypisanym w metryce?

Prosze wytłumacz mi dlaczego hodowca nie chce dac Ci tej metryczki? a raczej kaze za nia placic 500zł?

Wytlumacz mi to bo ja nie bardzo rozumie.

Hodowca psow rasowych zarejestrowany w ZK ma obowiazek wydania psa z metryczką.

Link to comment
Share on other sites

Mozesz zadzwonic do mnie i do hodowcow ktorych znam i gwarantuje Ci ze takiego pytania nie usłyszysz. Rob co chcesz ale ja bym sie od takich "hodowcow" trzymała z daleka.

A za sprzedawanie psow z papierami i bez sa okreslone kary przez regulamin hodowli psow rasowych. Wystarczy tylko powiadomic ZK o tym ktora hodowla zajmuje sie takimi rzeczami.

Link to comment
Share on other sites

Mozesz zadzwonic do mnie i do hodowcow ktorych znam i gwarantuje Ci ze takiego pytania nie usłyszysz. Rob co chcesz ale ja bym sie od takich "hodowcow" trzymała z daleka.

A za sprzedawanie psow z papierami i bez sa okreslone kary przez regulamin hodowli psow rasowych. Wystarczy tylko powiadomic ZK o tym ktora hodowla zajmuje sie takimi rzeczami.

Link to comment
Share on other sites

Życie rozmija się z regulaminami Związku Kynologicznego w Polsce.

Rzeczywiście gdyby na mnie trafiło, to bym raczej obniżyła cenę, niż zmarnowała rodowodowe zwierzę.

Ale proceder kwitnie i żaden oddział tego nie ukróci, bo nie ma takiej woli.

Ukłony.

Gosia

Link to comment
Share on other sites

Ja po prostu nie moge tego sluchac (czytac).

Samanta, czlowiek, od ktorego chcesz kupic psa jest niuczciwy. Prawdziwy hodowca sprzedaje WYLACZNIE szczeniaka z metryka, nie kryje swoich suk dwa razy w roku i nie traktuje swojej hodowli jak fabryki psow.

Ja juz bym od takiego cwaniaka nic niekupila. Moze ma 2 mioty - jeden regulaminowy, drugi - jako kolejny w roku (stad szczeniaki bez metryk) - a moze druga suka nie ma uprawnien hodowlanych. W kazdym razie uczciwy czlowiek to nie jest.

Nie znam sie na yorkach i hodowlach ale glupi przyklad z Allegro:

Za 1700 szczeniaki z rodowodem

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=19085702

I kolo 1000 bez rodowodu

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=18961980

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=18987079

Jak juz koniecznie chcesz sie dac naciagnac to chociaz nieprzeplacaj.

Chociaz wg mnie lepiej kupic z metryka ale np wada zgryzu - bedzie taniej a bedziesz miala prawdziwego yorka a nie "yorka". Poza tym odradzalabym branie szczeniaka od tego faceta, od ktorego masz zamiar!!! Zastanow sie jakie jeszcze kity ci moze wcisnac!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny a tak prawdę mówiąc to co to za różnica czy dany pies/suka ma rodowód czy nie. Przecież papiery nigdy nie dają gwarancji że ten pies/suka będzie zdrowa i będzie rokowała nadzieję itp. Znam przypadki gdzie ludzie kupili "psa z rodowodem" a potem okazało się że psy chorowały itp. Nawet ostatnio w Regionalnej TV w "Telekurierze" był program o "Hodowcach" którzy naciągają ludzi a potem szczeniaki umierają nie wiadomo z jakiego powodu :cry:

Link to comment
Share on other sites

"dzurga" napisała:W kwestii formalnej - z rodowodem to bedzie york, bez rodowodu kundel yorka przypominajacy.

**************************************************************

Jasne :D

Nie szkodzi, że mama i tata mają rodowody i były: suką hodowlaną, psem reproduktorem. I że szczeniak ma metrykę.

Będzie kundel. Tylko dlatego, że dziewczyna nie ma brakujących 500 złotych. :rofl:

Gosia

Link to comment
Share on other sites

Jasne! Co to dla ciebie za problem ze suka hodowlana jest kryta dwa razy do roku raz z papierami a raz bez. Zadna sprawca co nie?

A to ze w wieku 4 lat padnie z wycienczenia to tez dla Ciebie zaden kłopot. Bo chyba nie masz złudzen ze facet nie sprzedaje bez metryk szczeniąt z legalnego miotu.

Link to comment
Share on other sites

Halo halo, moze to ja czegos nie rozumiem. Ale z tego co wykumalam, to te za 2000 maja metryke a te za 1500 metryki nie maja. A dlaczego nie maja? Nie wiemy czy to 2 rozne mioty, nie wiemy czy rodzice tych bez metryk sa hodowlani a moze to 2 miot w roku. Mnie sie zdaje ze tu chodzi o to zeby samancie uswiadomic, ze hodowca moze nie jest do konca uczciwy - a tu nasuwa sie pytanie czy warto od kogos takiego brac psiaczka. I nic ponadto.

Link to comment
Share on other sites

Witam

Jeśli mogę to i ja się wypowiem w tej sprawie.

Po pierwsze nawet jeśli chcesz kupić pieska bez metryczki to cena 1500 zł jest zdecydowanie za wysoka, wiem ze takie "Yorki", kosztuja od 800 do 1000 zł.

Po drugie macie trochę racji i nie,odnośnie piesa z metryczka, ja wiem to na swoim przykładzie i nie oszukujmy się że dużo zależy od sędziego na wystawie, jak pies zostanie oceniony.

Ja miałam psa z metryką nie chciałam go wystawiać więc nie rejestrowałam go w związku kynologicznym, po czasie wiedziałam że dobrze zrobiłam ponieważ pies mimo posiadanej metyryki odbiegał odrobinę od wzorca. Był za wysoki , powinien mieć 26-28 cm,mój wyrósł a 33 centymetrowego wielkiego psa, nie urosły mu jakieś zęby już nie pamiętam które, miał za długi ogonek i ważył ponad 9 kilo a powinien ważyć maksymalnie 8. Bosmanek miał zaledwie 13 miesięcy jak zginął pod kołami ciągnika, serce mi chyba wtedy pękło. Teraz też mam "Westa" lub jak ja mówię westopodobnego bo Samanta jest bez metryki, poza tym że ma alergię jak większość psów tej razy to jest perfekcyjnie wzorcowa.

Ma 7,5 miesiąca, mierzy ok 24 cm , waży 5 kg i gdyby miała metrykę mogłaby być bardzo wysoko oceniana na wystawach.

Wiem , że w schroniskach jest wiele kundelków ale ja nie chciałam mixa chciałam psa , który wygląda tak ja ja chce a nie tak jak może wyglądać zrodzony z dwóch kundelków. Kundelki też są kochane ale niektórzy chca miec psa, który ma wygląd rasowaca. Ja nie żałuję że moja Samanta nie ma metryki bo kocham ją ponad wszystko , moze tylko Bosmanka kochałam bardziej, a i tak nie miałabym ochotybtać udziału w cyrku jakim są wystawy.

Psy lakierowane, tapirowane i męczone na różne inne sposoby. Pies powinien wyglądać naturalnie a nie jak wyfryzowana lolita. Sorki może odbiegłam trochę od tematu ale takie są moje spostrzeżnia.

U nas w Ostródzie była wystawa, byłam tam i to co widziałm jak przygotowywane są psy do wystawy to nóż mi się w kieszeni otwierał jak męczono te pieski.

Teraz w lipcu też ma u nas być wystawa i też pójdę popatrzeć i znów zrobię mnóstwo zdjęć utapirowanych psów rodowodowych.

Przepraszam jeśli kogoś uraziłam i pozdrawiam oraz życzę wszystkim dogomaniakom Wesołych Swiat a dla waszych pupili pachnących kości lub innych przysmaków pod choinką.

P.S A może ktoś chciałby mieć zdjęcia z tej wystawy chętnie wyślę.

Link to comment
Share on other sites

Pani Bosmanko bardzo dziękuję za Pani wypowiedź

Ja też byłam na wystawach i widziałam jak oni męczą te psy m.in. Westie i pudrują, pryskają lakierem i Bóg wie czym jeszcze. Szkoda mi tych psiaków i uważam że to chyba lekka przesada :roll: Przecież pies to nie zabawka

A poza tym nie interesują mnie medale i wyróżnienia ponieważ ja nie będę miała psa na pokaz tylko do towarzystwa :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...