Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

mieso z krolika

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

#1 nane

nane

MENDArator

• Moderators
  • 2632 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 15:31

czy ktos z was karmil barfem z krolika ? u mojej babci na wsi sasiad hoduje kroliki i tak sobie pomyslalam czy nie kupic jednego na sprobowanie na barfa ? co o tym myslicie ? pewnie te kroliki sa duzo zdrowsze niz te ze sklepu, czy powinnam to mieso przebadac? czy raczej nie ma sensu badac miesa z krolika ?

#2 Martens

Martens

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 11321 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 15:49

Królik ogólnie jest bardzo lekkostrawnym, odżywczym, chudym mięsem, polecanym dla alergików. Sama bym dawała gdybym miała tanie źródło - cena króliczego mięsa w sklepie mnie przerasta.
Czy na coś badać - szczerze mówiąc nie wiem co miałoby w tym króliku być, czym zaraziłby się pies.

#3 nane

nane

MENDArator

• Moderators
  • 2632 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 16:20

bardzo dziekuje za odpowiedz w sumie to tez nie wiem jaka choroba moze byc u krolikow ale ludzie jedza to mieso i sie nie boja czyli generalnie wszystko powinno byc ok
ja mam yorka wiec wiadomo ze tutaj nawet drozsze mieso wychodzic taniej a wole dac krolika niz kurczaka nafaszerowanego antybiotykami ...

#4 malgoska267

malgoska267

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 maj 2011 - 18:53

Dla mojego Yorka królika raz na jakiś czas przywozi mój brat - ogólnie Suńka mało go nie przeskoczy tak sie przyzwyczaiła :)
zapraszam na moje wypociny - rasy psów

#5 BIOSK

BIOSK

Member

• Members
  • PipPip
  • 23 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 07:44

Od kilku dni BIOSK z królika jest już dostępny w sprzedaży wysyłkowej w wyjątkowo atrakcyjnej cenie ;) BIOSK królik. Dostawy 24 h w całej Polsce. Zapraszamy :)
BIOSKlep tu kupisz karmy zgodne z dietą B.A.R.F.

#6 RAnia

RAnia

Member

• Members
  • PipPip
  • 24 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 20:05

Mam yorka i moj uwielbia krolika. Daje najczesciej w kawalkach, tak zeby mial kosci do pogryzienia.

#7 Patsi

Patsi

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2895 postów

Napisany 09 październik 2011 - 02:17

Od kilku dni BIOSK z królika jest już dostępny w sprzedaży wysyłkowej w wyjątkowo atrakcyjnej cenie ;) BIOSK królik. Dostawy 24 h w całej Polsce. Zapraszamy :)

Dzisiaj moje koty wyjadały psu królika, który się rozmrażał. Bardzo im pasuje ze względu na konsystencję. Odważyłam się i dałam mięso kociakowi, który u mnie tymczasuje (normalnie jest na suchym, w dodatku świeżo po odrobaczeniu więc dziać się mogło). Spodziewałam się, że będzie luźniejsza koopa albo coś - nic, żadnych skutków ubocznych.

#8 Carmella

Carmella

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 19 luty 2012 - 18:24

Ja to chciałabym mieć dostęp do taniego królika. Ale i tak kupuję w sklepie (są w całości, ja proszę o poćwiartowanie). Ci, którzy wiedzą po co ten król i tak sie patrzą na mnie jak na dziwadło - 25 zł/kg

#9 sachma

sachma

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1974 postów

Napisany 20 luty 2012 - 11:54

ja kupiłam głęboko zamrożonego, a takiego mięsa mój pies nie je - o dziwo. Wcześniej kaczkę zjadł ze smakiem, teraz, też głęboko mrożoną, nie chciał ruszyć - więc będę musiała spróbować jeszcze królika "świeżego" kupić. 25zł/kg to dobra cena, tyle mniej więcej u nas kosztuje... mój królika jadł chętnie, ale dopiero po sparzeniu wrzątkiem... ale jak mówiłam z kaczką było to samo - wniosek piesek musi dostać świeże, albo mrożone przeze mnie w zwykłym zamrażalniku.

#10 kopra

kopra

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 12 maj 2012 - 20:04

właśnie weszłam sprawdzić, czy psiaki mogą jeść mięso królika, bo mój brat przynosi mi za darmo świeże całe króliki (oczyszczone, z pozostawioną wątróbką) i jakoś dopiero teraz wpadłam, że mogłabym tym karmić sunię :D tak to dostawała kurczaka, indyka, kaczkę i nawet jelenia zdarzyło jej się jeść. Dzisiaj jej trochę dałam tego królika to wcinała chętnie :)
Sachma powiem Ci, że moja suka też kiepsko je mięso głęboko mrożone..przykładowo kupię jej indyka w sklepie i dostanie świeżego albo zamrożonego przeze mnie (przed podaniem oczywiście rozmrażam :D) to zje ze smakiem, a kupiłam jej kilka razy takiego głęboko mrożonego i naprawdę kręciła nosem..