Jump to content
Dogomania

Akcja "Obroża"


Molli

Recommended Posts

[CENTER][I][B]Pani Wanda Jerzyk prowadzi dwa Przytuliska: w Ruścu i Przyborówku.[/B][/I]
[I][B] W obu schroniskach są zarówno psy jak i koty.[/B][/I]
[I][B] Postanowiłam pomóc w adopcji kotów z jednego z Przytulisk pani Wandy.[/B][/I]
[I][B] W schronisku w Przyborówku jest ok. 30 kotów, z czego ok. 80% to koty szare.[/B][/I]
[I][B] Mam problem z identyfikacją tych kotów.[/B][/I]
[I][B] Dopóki z tym się nie uporam, nie jestem w stanie szukać kotom domów.[/B][/I]

[I][B] W związku z tym postanowiłam rozpocząć akcję "Obróżka"[/B][/I]
[I][B] Akcja ma ułatwić identyfikację kotów.[/B][/I]
[I][B] Jakby to wyglądało?[/B][/I]
[I][B] Każdy schroniskowy kocurek miałby założoną ciemną obróżkę, natomiast każda kotka miałaby założoną jasną obróżkę. [/B][/I]
[I][B] Moim marzeniem jest również, aby każda obróżka była niepowtarzalna - w takim przypadku łatwiej byłoby mi ogłaszać koty - nie po imieniu ale po "niepowtarzalnej" obróżce. Ale to oczywiście nie jest konieczne, najważniejsze by na zdjęciach było widać który to kocur a która kotka.[/B][/I]

[I][B] Jak można wspomóc akcję?[/B][/I]
[I][B] 1. Można kupić obróżkę/obróżki i wysłać do mnie pocztą.[/B][/I]
[I][B] 2. Można podarować niepotrzebną obróżkę/obróżki naszego pupila wysyłając do mnie.[/B][/I]
[I][B] 3. Można wpłacić pieniądze na konto, które zostaną przeznaczone na zakup kocich obroży.[/B][/I]

[I][B] Oczywiście, jeżeli ktoś ma jakieś niepotrzebne psie/kocie akcesoria, zbędną karmę itp. to można dołożyć do paczki. W schronisku na pewno się nie zmarnują.[/B][/I]

[IMG]http://img688.imageshack.us/img688/4286/1017884.jpg[/IMG]

[SIZE=4][COLOR=red][I][B]Kociaki proszą o obróżki, dołącz się do akcji!!![/B][/I][/COLOR][/SIZE]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Witam.Miałam adoptowanego, wirtualnie, dziadka Walka od Pani Wandy.Od Ciebie dostałam jego zdjęcia, jak pamiętam.Staruszek już nie żyje, niestety.Kota nigdy nie miałam, dokarmiam jedynie te osiedlowe, ale co mi tam....Podaj mi, moja imienniczko, ile kosztuje jedna obróżka i ja wtedy pomyślę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Syla']Witam.Miałam adoptowanego, wirtualnie, dziadka Walka od Pani Wandy.Od Ciebie dostałam jego zdjęcia, jak pamiętam.Staruszek już nie żyje, niestety.Kota nigdy nie miałam, dokarmiam jedynie te osiedlowe, ale co mi tam....Podaj mi, moja imienniczko, ile kosztuje jedna obróżka i ja wtedy pomyślę.[/QUOTE]

Witaj.
Tak, ode mnie dostałaś zdjęcia Dziadka Walka
[*]
Sprawdzałam ceny w zoologicznym. Jedna kocia obroża Trixie kosztuje 13zł a Muscata 15zł.
Bardziej będzie się opłacało zamówić obroże przez internet - mimo, że trzeba zapłacić za przesyłkę to i tak taniej wyjdzie.
Znalazłam takie "szczenięce" :
[URL]http://www.kuchniapupila.pl/pies/akcesoria/obroze/trixie_zestaw_6_obrozy,p635445883?PHPSESSID=e377a96d8e034307872dc7abdf42f2a1[/URL]
Jak myślicie, czy dla dorosłych kotów byłyby dobre. Każdy zestaw to 6 różnych kolorów, do wyboru są dwa takie zestawy. I obroże wyszłyby o wiele taniej niż te kocie. No i coś dla kociąt potrzebne. W tej chwili są trzy maluchy: 2 ok. 2-miesięczne i 1 ok. 3-miesięczny. Maluchy nie musiałyby mieć różnych obróżek - wystarczyłyby niebieskie dla chłopców i różowe dla dziewczynek albo coś w tym stylu. Z takimi maluchami jest największy problem. W sobotę żaden z obecnych wolontariuszy nie umiał rozpoznać płci u tych maleństw, więc jak będą już obroże dla nich, to "oznakujemy je" przy pomocy weterynarza.
Dla nich znalazłam takie obroże:
[URL]http://www.kuchniapupila.pl/kot/akcesoria_1/obroze1/trixie_obroza_z,p274799032?PHPSESSID=e377a96d8e034307872dc7abdf42f2a1[/URL]
[URL]http://www.kuchniapupila.pl/kot/akcesoria_1/obroze1/trixie_obroza_kitty_cat,p634665751?PHPSESSID=e377a96d8e034307872dc7abdf42f2a1[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Molli']Witaj.
Tak, ode mnie dostałaś zdjęcia Dziadka Walka
[*]
Sprawdzałam ceny w zoologicznym. Jedna kocia obroża Trixie kosztuje 13zł a Muscata 15zł.
Bardziej będzie się opłacało zamówić obroże przez internet - mimo, że trzeba zapłacić za przesyłkę to i tak taniej wyjdzie.
Znalazłam takie "szczenięce" :
[URL]http://www.kuchniapupila.pl/pies/akcesoria/obroze/trixie_zestaw_6_obrozy,p635445883?PHPSESSID=e377a96d8e034307872dc7abdf42f2a1[/URL]
Jak myślicie, czy dla dorosłych kotów byłyby dobre. Każdy zestaw to 6 różnych kolorów, do wyboru są dwa takie zestawy. I obroże wyszłyby o wiele taniej niż te kocie. No i coś dla kociąt potrzebne. W tej chwili są trzy maluchy: 2 ok. 2-miesięczne i 1 ok. 3-miesięczny. Maluchy nie musiałyby mieć różnych obróżek - wystarczyłyby niebieskie dla chłopców i różowe dla dziewczynek albo coś w tym stylu. Z takimi maluchami jest największy problem. W sobotę żaden z obecnych wolontariuszy nie umiał rozpoznać płci u tych maleństw, więc jak będą już obroże dla nich, to "oznakujemy je" przy pomocy weterynarza.
Dla nich znalazłam takie obroże:
[URL]http://www.kuchniapupila.pl/kot/akcesoria_1/obroze1/trixie_obroza_z,p274799032?PHPSESSID=e377a96d8e034307872dc7abdf42f2a1[/URL]
[URL]http://www.kuchniapupila.pl/kot/akcesoria_1/obroze1/trixie_obroza_kitty_cat,p634665751?PHPSESSID=e377a96d8e034307872dc7abdf42f2a1[/URL][/QUOTE]

Molli podaj mi konto, na jakie mam wysłać pieniądze.Wyślę 30 zł.Co do kotów, to pospraszaj tutaj inne kociary, ja jestem psiarą i na kotach zupełnie się nie znam.Jedna moja babcinka ma charakter koci, ale to sunia.Wiem tylko, że te "moje, osiedlowe" lubią tę drobną Purinę dla psich seniorków, ona taka tłustawa jest.Nie przewiduje też, przez kilka najbliższych lat kota, bo mój ślepy Edi, nawet świniaka w klatce chce pożreć, co dopiero byłoby z kotem, eh.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Syla']Molli podaj mi konto, na jakie mam wysłać pieniądze.Wyślę 30 zł.Co do kotów, to pospraszaj tutaj inne kociary, ja jestem psiarą i na kotach zupełnie się nie znam.Jedna moja babcinka ma charakter koci, ale to sunia.Wiem tylko, że te "moje, osiedlowe" lubią tę drobną Purinę dla psich seniorków, ona taka tłustawa jest.Nie przewiduje też, przez kilka najbliższych lat kota, bo mój ślepy Edi, nawet świniaka w klatce chce pożreć, co dopiero byłoby z kotem, eh.[/QUOTE]

Pw już wysłane.
Wieczorem poszukam kociarzy i powysyłam zaproszenia na wątek :)
Z wczoraj wysłanych wiadomości na wątek zajrzałaś tylko Ty.

Link to comment
Share on other sites

Z obróżkami trzeba uważać, bo koty czasem się na nich wieszają. Idealnie by było, gdyby to były obróżki z gumką albo takie, które się same rozpinają. Maluchom możnaby założyć zamiast obróżek takie gumowe tasiemki z pasmanterii, są w różnych kolorach i ładne.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym ogólnie proponowała - tak jak pisze Patsi, dla wszystkich kotów z grubszej gumy kolorowej poszyć takie obróżki. Będą bezpieczne, tanie i nawet każdego będziesz mogła na takiej gumie podpisać imiennie. Obroże nie dość że drogie (te z gumką) to jeszcze niebezpieczne (te tańsze).

Link to comment
Share on other sites

Dotarła wpłata od [B]Syla [/B]za co bardzo dziękujemy :)

Prawdopodobnie za zebrane pieniądze zakupimy te obróżki: [URL]http://www.swiatkarm.pl/p,comfy_obroza_dla_kota_z_dzwonkiem_rozowa_yl68448,8219,75.html[/URL]
Wprawdzie nie będzie tak, że każdy kot będzie miał inną obrożę.
W tym przypadku kocury będą miały zielone/niebieskie a kotki różowe, ale to i tak ułatwi nam ogłaszanie kotów.
Dlaczego akurat te obroże? Ponieważ pewna miła osoba zaoferowała nam dla schroniskowych kotów takie obroże za 3,50/szt.

Zachęcam do wzięcia udziału w akcji.
Może ktoś ma w domu niepotrzebną obrożę, albo może ktoś chciałby wpłacić kilka złotych na ten cel ???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Molli']Dotarła wpłata od [B]Syla [/B]za co bardzo dziękujemy :)

Prawdopodobnie za zebrane pieniądze zakupimy te obróżki: [URL]http://www.swiatkarm.pl/p,comfy_obroza_dla_kota_z_dzwonkiem_rozowa_yl68448,8219,75.html[/URL]
Wprawdzie nie będzie tak, że każdy kot będzie miał inną obrożę.
W tym przypadku kocury będą miały zielone/niebieskie a kotki różowe, ale to i tak ułatwi nam ogłaszanie kotów.
Dlaczego akurat te obroże? Ponieważ pewna miła osoba zaoferowała nam dla schroniskowych kotów takie obroże za 3,50/szt.

Zachęcam do wzięcia udziału w akcji.
Może ktoś ma w domu niepotrzebną obrożę, albo może ktoś chciałby wpłacić kilka złotych na ten cel ???[/QUOTE]


To super Molli!!!
Ale przecież możesz zrobić tak, że (tak jak mówisz) dla kotek będzie jeden kolor, dla kocurków drugi - a można też przytwierdzić im jakieś identyfikatorki? Żeby po imionach rozpoznawać te szaraczki chociaż...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Weronia']To super Molli!!!
Ale przecież możesz zrobić tak, że (tak jak mówisz) dla kotek będzie jeden kolor, dla kocurków drugi - a można też przytwierdzić im jakieś identyfikatorki? Żeby po imionach rozpoznawać te szaraczki chociaż...[/QUOTE]


Można kupić id, ale to są znowu dodatkowe koszty.
Na razie uzbierajmy na obroże, później zobaczymy co dalej...

Ja niedawno zamawiałam id z tej aukcji:
[URL]http://allegro.pl/identyfikator-grawerowy-dla-psa-kota-adresowka-i1541074375.html[/URL]
Są z plexi, dlatego nie przeszkadzają zwierzakom.

A tak prezentuje się na kocie:

[IMG]http://img856.imageshack.us/img856/7551/1018066.jpg[/IMG]

Ja płaciłam 6,89zł/szt + przesyłka, ale może udałoby się znaleźć jakieś tańsze.
Może sprzedający dałby zniżkę gdyby się dowiedział, że ma to być dla schroniskowych kotów.

Link to comment
Share on other sites

Nie chce wyjśc na upierdliwca ale te gumy o których mówiłam byłyby o 1000 razy tańsze i napisanie na nich imienia było by dobrym rozwiązaniem :P
Wiem że nie będzie to tak ładne jak obróżki... chociaż z drugiej strony ja znalazłam dla mojej Molki ( :D ) taką gumę 1 cm szerokości i w 15 kolorach, czasem nawet można we wzorki znaleźć a cena najdroższej to 1,5 za metr. Z metra masz 4-5 obróżek ;)
Tylko nie myślcie że się czepiam, po prostu jeśli to są kociaki schroniskowe lepiej by było kase zamiast na piękne obróżki wydać na sterylki, leki albo lepszą karmę czy zabawki, koty się lepiej nie poczują w ładnych obrożach ale z nową myszką do tarmoszenia owszem.
Moja Molly chodiła w takiej gumie jak mieszkaliśmy w Holandii bo bałam się że ucieknie i obroża jej się zerwie czy zgubi identyfikator - guma sprawdziła się rewelacyjnie!

Pozdrawiam i Wesołego Jajka życzę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Faflok']Nie chce wyjśc na upierdliwca ale te gumy o których mówiłam byłyby o 1000 razy tańsze i napisanie na nich imienia było by dobrym rozwiązaniem :P)[/QUOTE]

Ooo! To rzeczywiście dobry pomysł- zwłaszcza, że można imiona napisać na nich!
Co myślisz Molli?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Weronia']Ooo! To rzeczywiście dobry pomysł- zwłaszcza, że można imiona napisać na nich!
Co myślisz Molli?[/QUOTE]

Co ja o tym myślę?
U mnie tej gumy nie dostanę, nawet nie mam tyle czasu by szyć kotom obróżki.
Jeżeli ktoś chciałby kupić tą gumę i zrobić kotom z tego obroże to nie ma sprawy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Molli']Co ja o tym myślę?
U mnie tej gumy nie dostanę, nawet nie mam tyle czasu by szyć kotom obróżki.
Jeżeli ktoś chciałby kupić tą gumę i zrobić kotom z tego obroże to nie ma sprawy ;)[/QUOTE]

A w necie nie da rady kupić?

Link to comment
Share on other sites

Cześć! :)
Jestem tutaj kompletnie nowa, chciałabym jakoś pomóc. W tej chwili mieszkam w Łodzi. Może mogłabym rozejrzeć się za taką gumą i spróbować zrobić takie obroże. Nie mam jednak pojęcia jak one mają wyglądać, jak wygląda ta guma.

Pozdrawiam ciepło,
Ewelina

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewelina179']Cześć! :)
Jestem tutaj kompletnie nowa, chciałabym jakoś pomóc. W tej chwili mieszkam w Łodzi. Może mogłabym rozejrzeć się za taką gumą i spróbować zrobić takie obroże. Nie mam jednak pojęcia jak one mają wyglądać, jak wygląda ta guma.

Pozdrawiam ciepło,
Ewelina[/QUOTE]

Witaj ;)
Dzięki za zainteresowanie sprawą.
Gdybyś mogła rozejrzeć się za tą gumą byłoby super.
Ja myślałam, że chodzi o taką gumę, ale 100% pewności nie mam: [URL]http://www.bazarek.pl/produkt/256910/rogz-obroza-catphibian.html[/URL]
Faflok - czy taką gumę miałaś na myśli? Jeżeli nie, to czy mogłabyś Nas oświecić?
Może masz jakieś zdjęcia kota na której widać tą obrożę?

Link to comment
Share on other sites

Molli-u nas nie zaleca sie zakladnie zadnych obrozek,gdyz grozi to kotu nawet smierc poprzez uduszenie,gdyz kot jest wszedobylski wchodzi na ploty drzewa i wystrczy zeby sie obroza zachaczyla to kot wpada w panike i moze sie udusic.najlepsza metoda identyfikacji kotow jak i psow jest czipowanie.
Wczesniej propagowali elastycznych obrozek z dzwoneczkiem ,celem odstraszania ptactwa,ale ze wzgledow bezpiecznestwa juz tez tego nie czynia.

jeszcze inna metoda identyfikacji kota ,jest podczas kastracji ,na zielono czy innego koloru,wytatuowac kotu ucho.
Kolory oznaczaja np.zielony ,ze to kot dziki ktorego sie tylko dokarmia ,dostaje co pol roku srodki p/robakom i jest wykastrowany .Ich sie nie wylapuje.Moze byc kolor inny co oznacza np.przynaleznosc do danej organizacji.ja mam kota bylego dzikiego co go udomowilam ,to ma ucho zielone w srodku z tatuazem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewelina179']Cześć! :)
Jestem tutaj kompletnie nowa, chciałabym jakoś pomóc. W tej chwili mieszkam w Łodzi. Może mogłabym rozejrzeć się za taką gumą i spróbować zrobić takie obroże. Nie mam jednak pojęcia jak one mają wyglądać, jak wygląda ta guma.
[/QUOTE]

Super!!
Ewelina, na pewno dogadacie się z Molli:)
Może Faflok się odezwie..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...