Jump to content
Dogomania

Suche i puszki?


PANDa1

Recommended Posts

Ale dlaczego? I dlaczego olejem można, a jogurtem nie? :hmmmm:

Niepodawanie niczego poza karmą zubaża florę bakteryjną przewodu pokarmowego, może prowadzić do dużych problemów przy zmianie diety albo kiedy pies zje coś przypadkowo.

Domieszka większa niż te 10% może już jakoś znacząco wpłynąć na trawienie (przyspieszyc pasaż jelitowy, który przy karmie powinien być dłuższy), ale dosmaczenie tą odrobiną jogurtu czy wrzucenie trochę mięsa nie ma na to wpływu.

Link to comment
Share on other sites

Martens mozna kupic w sklepie lub warzywniaku polepszacze, barwniki i dodatki....mozna psu dawac zelki jako nagrody, albo inne cuda
to tak zartem oczywiscie...
tez uwazam ze skoro pies jest organizmem zywym to najlepiej mu sluzy jedzenie minimalnie przetworzone lub wrecz surowe, nieprzetworzone wcale, czyli sama natura bogata w naturalne czyli superprzyswajalne witaminy, mineraly, bialka, weglowodany i tluszcze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Ale dlaczego? I dlaczego olejem można, a jogurtem nie? :hmmmm:

Niepodawanie niczego poza karmą zubaża florę bakteryjną przewodu pokarmowego, może prowadzić do dużych problemów przy zmianie diety albo kiedy pies zje coś przypadkowo.

Domieszka większa niż te 10% może już jakoś znacząco wpłynąć na trawienie (przyspieszyc pasaż jelitowy, który przy karmie powinien być dłuższy), ale dosmaczenie tą odrobiną jogurtu czy wrzucenie trochę mięsa nie ma na to wpływu.[/QUOTE]

Nie mam pojęcia dlaczego. Nie wnikałam, bo mnie to nie dotyczyło.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Weterynarze reklamują suchą karmę bo im często za to płacą. Ja jestem za naturalnym karmieniem z podstawą w postaci mięsa surowego, czasem gotowanego i oczywiście z dodatkami a karma to tylko jak nie ma innej możliwości jak np. wyjazd z domu na dłużej. Ale nie royal bo to najgorsza karma choc bardzo reklamowana. Niestety to co jest tak mocno reklamowane to własnie jest nie za dobre, te lepsze karmy się tak nie reklamują.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...