Jump to content
Dogomania

Zoopsychologia- studia


Paula95

Recommended Posts

Chciałam zapytać, czy w Polsce są w ogóle studia zoopsychologii? Nie chodzi mi o kursy, bo wiem, że takie są, tylko o studia. Albo ogólnie studia związane z psami lub zwierzakami towarzyszącymi? Wiem, że za granicą są, ale o wyjeździe mogę sobie pomarzyć. Chodzi mi o takie studia po których mogłabym tresować psy, mieć swoją szkołę lub coś takiego.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Nie wiem skąd jesteś, ale na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu jest bardzo ciekawa podyplomówka z pielęgniarstwa i chowu zwierząt towarzyszących. Są tam bardzo ciekawe elementy związane z zoopsychologią. Sama wybieram się na tą podyplomówkę, ale niestety nie w tym roku :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kafka2009']Nie wiem skąd jesteś, ale na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu jest bardzo ciekawa podyplomówka z pielęgniarstwa i chowu zwierząt towarzyszących. Są tam bardzo ciekawe elementy związane z zoopsychologią. Sama wybieram się na tą podyplomówkę, ale niestety nie w tym roku :)[/QUOTE]

Do Wrocławia 1,5-2h drogi. :)

Link to comment
Share on other sites

To prawie tak, jak ja!Jeśli jesteś nadal zainteresowana,to poczytaj sobie o wszystkim dokładnie na stronie Uniwersytetu i składaj papiery. Pod koniec maja dzwoniłam do kobiety, która się tym zajmuje i ona powiedziała mi, że od czerwca można składać papiery. Nie znaczy to jednak, że podyplomówka ruszy. To zależy ilu będzie chętnych :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kafka2009']To prawie tak, jak ja!Jeśli jesteś nadal zainteresowana,to poczytaj sobie o wszystkim dokładnie na stronie Uniwersytetu i składaj papiery. Pod koniec maja dzwoniłam do kobiety, która się tym zajmuje i ona powiedziała mi, że od czerwca można składać papiery. Nie znaczy to jednak, że podyplomówka ruszy. To zależy ilu będzie chętnych :)[/QUOTE]

Do składania mam jeszcze 3 lata;p Przede mną teraz jeszcze liceum i dopiero potem, ale już teraz chciałabym wiedzieć, czy są jakieś ciekawe studia, bo zawsze marzyłam, żeby były związane z psami. :)

Link to comment
Share on other sites

Ach, to przepraszam :P W takim razie najpierw musiałabyś zrobić licencjat, a dopiero potem ewentualnie startować na tą podyplomówkę.

Niestety w Polsce nie ma żadnego kierunku stricte związanego z zoopsychologią :( Też bardzo nad tym ubolewam, ale mam nadzieję, że w przyszłości się to zmieni :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paula95']Do Wrocławia 1,5-2h drogi. :)[/QUOTE]
no i co, z tego?
mieszkanie i studiowanie w innym mieście niż rodzinne jest fantastyczne - nie wyobrażam sobie, że na studiach będę mieszkać z rodzicami dalej.

po psychologii zdaje się można zrobić behawiorystykę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nathaniel']no i co, z tego?
mieszkanie i studiowanie w innym mieście niż rodzinne jest fantastyczne - nie wyobrażam sobie, że na studiach będę mieszkać z rodzicami dalej.

po psychologii zdaje się można zrobić behawiorystykę...[/QUOTE]

Ale ja nie napisałam, że nie zamierzam wyjechać na studia do Wrocławia...;d W moim mieście nie ma żadnych studiów, więc studiowanie w nim byłoby niemożliwe. ;d

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

[quote name='Kafka2009']Ach, to przepraszam :P W takim razie najpierw musiałabyś zrobić licencjat, a dopiero potem ewentualnie startować na tą podyplomówkę.

Niestety w Polsce nie ma żadnego kierunku stricte związanego z zoopsychologią :( Też bardzo nad tym ubolewam, ale mam nadzieję, że w przyszłości się to zmieni :)[/QUOTE]

Na warszawskim SGGW jest podyplomówka " Pies w społeczeństwie - hodowla i zachowanie" - czy jakos tak. bardzo kuszące :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Paula95']U mnie matura za 2 lata. Wiem, co chcę robić, ale co z tego... Skoro w Polsce nawet tego kierunku nie ma? Behawiorystka:loveu:[/QUOTE]

u mnie matura za kilka miesiecy, slodko :loveu: i wlasnie tez bym chciala w kierunku behawioralnym isc, albo np na dogoterapie itp. Poki co chyba skladam papiery na UR w Krk na zootechnike, a potem jakies kursy chyba, juz sama nie wiem. Doradźcie cos :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jeśli chcesz zając się dogoterapią polecałabym najpierw pedagogikę lub psychologię potem kurs dogoterapii.

Natomiast jeśli interesuje ci szkolenie i praca ze zwierzętami to z doświadczenia powiem ci, ze najbardziej przydaje się psychologia i znowu potem kurs. Na psychologii nie tylko poznasz doskonale mechanizmy uczenia się ale co najważniejsze jak pracować z właścicielem psa i jak przekonać go do zmiany swojego zachowania wobec zwierzaka.

Co do kursów to oczywiście [url]www.silva-lupus.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

Też się zastanawiam nad wyborem studiów. Chciałabym żeby to było coś związanego ze zwierzętami, ale nie jestem przekonana do weterynarii (mimo mojego podpisu ;)). To taki mój główny plan, ale podoba mi się jeszcze np. dogoterapia. Nie chciałabym iść na psychologię, wolałabym od razu zacząć od czegoś "zwierzęcego". No i jak przeglądam oferty studiów, to nie znajduję nic innego oprócz zootechniki (przynajmniej we Wrocławiu)... Koszmar, te studia z tego co wiem bardziej nastawione są na czerpanie korzyści ze zwierząt niż pomaganiu itp. A behawior czy właśnie dogoterapia i podobne to tylko kursy i podyplomówki? :shake:

Link to comment
Share on other sites

No dokładnie... Ja nie chcę studiować weterynarii, bo zawsze mnie ciągnęło do psychiki. Czemu pies robi coś tak, a nie inaczej itd... Patrzyłam na zootechnikę też we Wrocku, ale jakoś nie jestem przekonana. Najgorsze, że nic innego poza psami mnie nie interesuje...:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paula95']No dokładnie... Ja nie chcę studiować weterynarii, bo zawsze mnie ciągnęło do psychiki. Czemu pies robi coś tak, a nie inaczej itd... Patrzyłam na zootechnikę też we Wrocku, ale jakoś nie jestem przekonana. Najgorsze, że nic innego poza psami mnie nie interesuje...:([/QUOTE]
Przynajmniej wiesz, czego chcesz :) Ja miałam różne plany na przyszłość (architektura, dziennikarstwo i wiele innych) ale jednak zawsze ta chęć pracowania ze zwierzętami wracała :) Ale na weterynarii trzeba się pozbyć tej wrażliwości na zwierzęta (dzięki której zazwyczaj się ten kierunek wybiera) bo przecież nie da rady płakać nad każdym skrzywdzonym zwierzakiem...

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny czuję z wami bliskość ;D Tez miałam taki problem, poszłam na studia niezwiązane z tematem... właśnie będę bronić inż. ale wciąż wyszukuję czegos zwierzakowego, nie ma nic, nie ma... planuję na razie podyplomówkę..

Link to comment
Share on other sites

Właśnie tego boję się w weterynarii, nie jest mi straszna krew itd. Ale nigdy w życiu nie dałabym rady uśpić psa, albo patrzeć, jak umiera mi na rękach... :(

Wygląda na to, że będę też musiała wybrać, jakieś inne studia, a potem podyplomówka. Bezsensu. Psiarze mają ciężkie utrudnienia muszę stwierdzić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...