Jump to content
Dogomania
NikaEla

Nika , szczęśliwa wrocławianka z konińskiego schroniska :)

Recommended Posts

22 godziny temu, NikaEla napisał:

Nika ostatnio bardzo liże łapki, gdzieś wyczytałam, że to może być znak bólu stawów. Muszę chyba ją poobserwować

Ojej , biedna Nikusia ! Może Poker coś podpowie , czym wspomagać stawy?

Ja mojej Todze gotowałam kurze łapki.Powstałą galaretkę kroiłam na porcyjki, zamrażałam  i dodawałam do jedzenia. Dawałam też preparaty z glukozaminą, chondroityną i kwasem hialuronowym.

Nika wakacjuje. Jednak wyraźnie widać, że się postarzała. Po spacerze nad morze i z powrotem (razem sporo ponad 10km) padła na tapczanie i nie ruszyła się do wieczora. Mimo leków bolą ją łapki, bo nie biegła już całą drogę jak dawniej. I wieczorem trochę kulała. No cóż dostosowuje się do tempa mojego i męża (też mam ostatnio silne bóle  nóg i problemy a chodzeniem)

Niestety nie umiem na telefonie wstawiać zdjęć.

To ,że Nika goni wiewiórki to wiedziałam. Ale one są bezpieczne na drzewach. Więc jak dziś na spacerze poleciała w las i obszczekiwała drzewo nie zdziwiłam się, ale czekałam na ścieżce. Zaniepokoiłam się dopiero, gdy zauważyłam, że "wiewiórka" przebiega na kolejne drzewo a nie przeskakuje górą. Weszłam w las - na drzewie ledwo trzymał się pazurami kot (dorosły, strasznie brudny). Zanim udało mi się przypiąć psa kot zeskoczył i zaczął uciekać a Nika za nim. Kot schował się w pobliskim gospodarstwie, a Nika w końcu zareagowała na moje wołanie. 

Teraz wypila michę wody i  padła ze zmęczenia, sapie jak parowóz. 

14 godzin temu, Malgoska napisał:

ale cudna

Szelcia do morza nie weszla, chociaż odwiedza je regularnie co roku ciągle się boi

Nika na smyczy też nie. W upały wyciągałam ją na siłę lub brałam na ręce w wkładałam do wody na wysokości moich kolan. Nie była szczęśliwa, ale musiałam żeby ją schłodzić.

54 minuty temu, Poker napisał:

Moja ukochana sunia ,a było to prawie 100 lat temu, łapała ząbkami grzywy fal i szczekała na nie. Umiała pływać ,ale nie chciała. Kopała wielkie doły w piachu jak koparka.

Dokładnie jak Nika :)