Jump to content
Dogomania

Nika , szczęśliwa wrocławianka z konińskiego schroniska :)


NikaEla

Recommended Posts

  • 1 month later...
22 godziny temu, NikaEla napisał:

Nika ostatnio bardzo liże łapki, gdzieś wyczytałam, że to może być znak bólu stawów. Muszę chyba ją poobserwować

 

Ojej , biedna Nikusia ! Może Poker coś podpowie , czym wspomagać stawy?

Ja mojej Todze gotowałam kurze łapki.Powstałą galaretkę kroiłam na porcyjki, zamrażałam  i dodawałam do jedzenia. Dawałam też preparaty z glukozaminą, chondroityną i kwasem hialuronowym.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nika wakacjuje. Jednak wyraźnie widać, że się postarzała. Po spacerze nad morze i z powrotem (razem sporo ponad 10km) padła na tapczanie i nie ruszyła się do wieczora. Mimo leków bolą ją łapki, bo nie biegła już całą drogę jak dawniej. I wieczorem trochę kulała. No cóż dostosowuje się do tempa mojego i męża (też mam ostatnio silne bóle  nóg i problemy a chodzeniem)

Niestety nie umiem na telefonie wstawiać zdjęć.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To ,że Nika goni wiewiórki to wiedziałam. Ale one są bezpieczne na drzewach. Więc jak dziś na spacerze poleciała w las i obszczekiwała drzewo nie zdziwiłam się, ale czekałam na ścieżce. Zaniepokoiłam się dopiero, gdy zauważyłam, że "wiewiórka" przebiega na kolejne drzewo a nie przeskakuje górą. Weszłam w las - na drzewie ledwo trzymał się pazurami kot (dorosły, strasznie brudny). Zanim udało mi się przypiąć psa kot zeskoczył i zaczął uciekać a Nika za nim. Kot schował się w pobliskim gospodarstwie, a Nika w końcu zareagowała na moje wołanie. 

Teraz wypila michę wody i  padła ze zmęczenia, sapie jak parowóz. 

 

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Malgoska napisał:

ale cudna

Szelcia do morza nie weszla, chociaż odwiedza je regularnie co roku ciągle się boi

Nika na smyczy też nie. W upały wyciągałam ją na siłę lub brałam na ręce w wkładałam do wody na wysokości moich kolan. Nie była szczęśliwa, ale musiałam żeby ją schłodzić.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

U nas rabali w nocy przerazliwie  b blisko blokow

 cos strasznego

 moja ukochana anie chce wychodzic

 a jeszcze nas dzis dopoludnia zaatakowala wielka ogromna owczarka z willi ....

 matko jedyno

omalom nie omdlala ale jak zaczelam str drzec i klasc sie na Burzuni

 to wtedy pancio wyskoczyl z garazu willi i odwolal 50 kg mowa z zebami na wierzchu ...

 nie moglam dojsc do siebie ze strachu

 jak to trzeba na kazdenkim kroku w sekundzie kazdej czujnym

 mysmy sobie przechodzily na szelenkach ze spacereczku tr bieguniialysmy

 ale kolo tych willi pomalutenku na sik ...i jak tu nagle bramam wielka otwarata i na ulice wyleciala lwica ....ech ....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 24.12.2018 o 08:31, NikaEla napisał:

Od wczoraj u nas strzelają, Nika lata i szczęka. Zaczęłam podawać jej melatoninę, bo czytałam, że jest skuteczna na sylwestrowe psie lęki. Zobaczymy.

bzdura o działaniu melatoniny. Nika nakręcona na maksa, cały wieczór ( od 19 do 1 w nocy) latała w kółko i szczekała, nie pomagały żadne znane mi sposoby.

Za to dzisiaj nareszcie śnieg. Nika uwielbia białe spacery. Poszłyśmy na górę , nie było nikogo więc mogłam ją bezpiecznie puścić luzem. Była przeszczęśliwa kopiąc śnieg i ślizgając się na lodzie.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Szczęśliwej podróży!papa2.gif poprosimy o relację :)

Dnia 4.01.2019 o 17:03, NikaEla napisał:

bzdura o działaniu melatoniny. Nika nakręcona na maksa, cały wieczór ( od 19 do 1 w nocy) latała w kółko i szczekała, nie pomagały żadne znane mi sposoby.

Za to dzisiaj nareszcie śnieg. Nika uwielbia białe spacery. Poszłyśmy na górę , nie było nikogo więc mogłam ją bezpiecznie puścić luzem. Była przeszczęśliwa kopiąc śnieg i ślizgając się na lodzie.

Podobnie jak u nas :(   a czytałam ,że powinno się zacząć podawać parę dni wcześniej 1x dziennie ,w Sylewstra 2xdziennie ,dawka... Melantonina 3mg -1/2tabl na 10kg wagi psa?  

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...