Jump to content
Dogomania

Dobry szampon dla białej sierści


LEVIN

Recommended Posts

[quote name='quadrupedium']MickeyM - szampon do białej sierści 1allsystemu bardzo wysusza włos. Rozcieńcz go aby nie mieć później problemu. Po zastosowaniu tego specyfiku nałóż odżywkę. Spróbuj może KW Hvid ([url=http://www.karusek.com.pl]Artyku[/quote]

Mogłabyś mi jeszcze raz napisać czego mam spróbować? :cool3: Mój pies i tak ma już suche włosy, więc... :shake: Mamy taki problem, że ten szampon i odżywka z tej samej serii, które mamy niby są dobre, neutralne dla alergików, skuteczne i bla bla bla, ale mój pies ma wciąż żółte włosy na uszach i nie mogę tym szamponem tego ''domyc". Mamy też szampon do białej sierści 2w1, taki niebieski..i ktoś mi poradził, że takich specyfików lepiej nie używać, więc stoi na półce i myje nim psu tylko łapy po jakiś 'brudniejszych' spacerach...

Link to comment
Share on other sites

1All jest super do białej. Stosowałam na Ponie i po żadnym innym nie był tak biały. Ta bijąca po oczach biel (:lol:) utrzymywała się ok 2 tyg, przy psie biegającym po parku to dość długo. Acha, ja nie rozcięczałam (:oops:)

Link to comment
Share on other sites

Ja bym polecala tak
Bio groom protein lanolin raz wykapac
potem bio groom super white -wybielajacy
i na koniec odżywka bio groom silk protein
Ja tak robie grzywacza białego na wystawy i na domowe warunki efekt bieli [URL]http://i126.photobucket.com/albums/p84/kaprys/Benio-show-obi/statyka2.jpg[/URL] on ma jeszcze brazowe wstawki siersci ale ogolnie to bialy jak snieg.

All systemu nie uzywalam

Piszesz , że masz przesuszona sierść, to mus wlożyć maltana w papiloty z olejem, albo chociaz w sam olej tu dr lucy fajny , najlepszy palmowy k100 iv san bernarda no ale cena tez nie za mała.

Link to comment
Share on other sites

Ajjjj, dzięki za odpowiedź. Ehhh, nigdy nie miałam psa, który wymagałby jakiejś większej pielęgnacji sierści. Zawsze jest ten pierwszy raz, tak więc mam maltańczyka, a nigdy wcześniej nie miałam takiego psa. Niby przeczytałam stos książek, artykułów, ale wszystkiego uczymy się w praktyce... W sobotę idziemy do fryzjera na małe ścięcie, więc też zasięgne jakiś porad.

Link to comment
Share on other sites

Mickey szkoda ze go tniesz:-( no ale to Twoja decyzja, w kazdym razie jezeli chcesz to odezwij sie na pw lub na gg to opowiem ci dokladnie jak uzywac oleju bo mysle ze na wysuszony wlos olej bedzie wam super sluzyl, co do kosmetykow to przydaloby sie dotknac struktury wlosa ale jak mi powiesz mniej wiecej jaka kwota dysponujesz na wydanie na psiaka to cos pokombinujemy.
Bądź tutaj , tyle ze to temat o szamponie:oops:
Pozdrawiam
Kasia Beniutek I Kaprys.

Link to comment
Share on other sites

Ja wiem, że być może ktoś powie, że z pewnością zaniedbuję psa, ale nie jestem po prostu w stanie utrzymać jego sierści w porządku.. To jest jeszcze szczeniak, ciągle szaleje, tarza się i wciąż się brudzi.. Myślę, że przy krótszej sierści będzie mi łatwiej o niego zadbać. Gdy trafił do mnie sypał się z niego jakiś biały proszek i nie rozumiałam co to jest. teraz dopiero wyczytałam w książce o maltanach, że posypuje się te pieski mąką ziemniaczaną, aby sierśc była biała. Pies ma rodowód i myślałam, że hodowca jest ok, ale się pomyliłam. Wyglądał pięknie, kiedy do mnie przyejchał, ale już na drugi dzień jego wygląd bardzo się zmienił. Oczy mu strasznie łzawiły, nadmiernie. Okazało się, że po 1. jest uczulony na mąkę, a po 2. ma uczulenie na dosc dużą grupę jedzenia.. Wiem, że są dostępne szampony na sucho i inne sposoby na utrzymanie psa w miarę czystego nawet, jeśli ma biały włos, ale... To mój pierwszy pies z ... włosem i to jeszcze białym. Myślę, że po tym ścięciu będę lepiej potrafiła o niego zadbac.. Na pewno się do ciebie odezwę. Wielkie dzięki!

Link to comment
Share on other sites

MickeyM też mam maltańczyka i również alergika (na szczęście tylko na niektóre rodzaje jedzonka). Na początku też się stresowałam tym wszystkim jak sprawić, żeby pies był śnieżnobiały i zawsze miał lśniące włoski, ale przy obecnej pogodzie i białym psiaku z włosem to trochę mało realne. Oczywiście po skróceniu włosów pielęgnacja jest dużo łatwiejsza, ale i tak wymaga trochę pracy.
Co do szamponów wybielających to ja nie widzę różnicy pomiędzy tymi których używałam (Bio Groom, Hery i Summerwinds). Wszystkie spełniają swoją funkcję czyli wybielają włos. Wszystkie oczywiście stosowałam mocno rozcieńczone, żeby nie podrażnić skóry. Słyszałam, że kosmetyki Dr Lucy są całkiem fajne, ale sama nie używałam.
Kąpie psa w miarę potrzeb, czyli co 2-3 tygodnie. No i łapy płuczę po każdym spacerku (samą wodą). Co 2-3 dni myję brzuszek i łapki jakimś szamponem.
Co do uszów to na Twoim miejscu bym ich strasznie nie szorowała, bo to najprawdopodobniej kolor włosa (maltańczyki mogą mieć włos na uszkach trochę innego koloru tzn ciut ciemniejsze od białego). Mój psiak ma ciągle uszka w kolorze kości słoniowej.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

A ja jestem pozytywnie zaskoczona kosmetykami SUMMERWINDS. Po pierwszej kąpieli szamponem tej firmy sierść nie jest wysuszona, nie elektryzuje się za to jest wyraźnie bielsza i lepiej się układa. Testowałam już kilka szamponów dla psów o białej sierści (m.in Hery dla białych), ale jak na razie Summerwinds daje najlepszy efekt.
No i wielki + dla sklepu summerwinds.com.pl, gdzie zamawiając szampon, dostałam dwie spore buteleczki z oliwką i odżywką dla białych psów, gratis :)

Link to comment
Share on other sites

Też zamawiałam jakąś odżywkę z summerwinds i gratis dostałam próbkę szamponu wybielającego. Próbka w takiej ilości, że można testować i testować, ale na pewno u nas jest to szampon wybielający, który daje najładniejsze efekty i jak tylko próbka się skończy to kupimy całe opakowanie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 months later...

co sadzicie o tym ???:D

[FONT=Arial][SIZE=2][B]Double K Alpha White - naturalny szampon dla białych zwierząt z USA.[/B][/SIZE][/FONT]
[B][SIZE=2][FONT=Arial]Głęboko oczyszcza, wybiela oraz usuwa przebarwienia. [/FONT][/SIZE][/B]
[B][SIZE=2][FONT=Arial]Stanowi doskonałe rozwiązanie do głębokiego ale łagodnego czyszczenia zwierząt z białym włosem lub białymi znakami. [/FONT][/SIZE][/B]
[B][SIZE=2][FONT=Arial]Usuwa przebarwienia i zażółcenia. Pozostawia lśniący i nawilżony włos. [/FONT][/SIZE][/B]
[B][SIZE=2][FONT=Arial]Bardzo mocno skoncentrowany.[/FONT][/SIZE][/B]
[B][SIZE=2][FONT=Arial]Należy używać po rozcieńczeniu w stosunku 1 : 32.[/FONT][/SIZE][/B]
[FONT=Arial][SIZE=2][B]Bezpieczny dla szczeniąt i kociąt.[/B][/SIZE][/FONT]
[B][SIZE=2][FONT=Arial]Doskonały również dla koni i większości innych zwierząt. [/FONT][/SIZE][/B]
[B][SIZE=2][FONT=Arial]Pojemność : 473 ml[/FONT][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Marysia&Pysia']Ja używałam [url=http://pupilandia.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=2462]1 All Systems - Professional Formula Whitening - Szampon 250 ml - Sklep zoologiczny[/url]
i naprawde jestem mile zaskoczona chociaz kosmetyku mógłby być trochę ładniejszy[/QUOTE]

Świetny szampon ja też BARDZO polecam
Coś do białego jeszcze- [url]http://allegro.pl/item1048332964_cover_up_cream_plush_puppy.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

My jesteśmy na całej linii PP - co do szamponu bardzo zadowalającyu efekt i szczerze powiedziawszy chyba najlepszy jak udało mi się uzyskać do tej pory ;) Koleżanka zastosowała ostatnio na swoim białym sznaucerze, jej podsumowanie: 'Kupuję' :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...