Jump to content
Dogomania

Z psem w góry


Ania i Salma

Recommended Posts

Polecam Wisle i Karpacz,ale trzeba wczesniej poszukac noclegu ,bo nie wszedzie z psem przyjma.Poza tym w Karkonowskim PN czasami sie czepiaja,ze psow nie wolno wprowadzac,ale dopbry bajer i wszystko da sie zalatwic.Ja z moim psiurem bylam nawet na sniezce.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Witam wszystch, jestem z Łodzi i chcialabym sie wybrac na weekend majowy w gory. Nie za daleko najlepiej. Jade z moim psem rzecz jasna i prosilabym dogomaniakow o namiary na miejsca gdzie nie ma z psami problemow ani na szlakach ani w zakwaterowaniach. Z gory dzieki :)

Link to comment
Share on other sites

Polecam Międzygórze Hotel nad Wodospadem. Właściciele psiarze, nie jest drogo, śniadania bufet szwedzki, psy bezpłatnie. Niestety nie wiem jak ze szlakami (Masyw Śnieżnika), bo byłam tam 2 lata temu i ludzie po górach chodzili. Sama szukam dobrego miejsca dla ludzi i jamnika rocznego. Odpada kamping. Myślałam o Beskidach-Ślaski (Ustroń) i Sądecki (Szczawnica) Czy tam mogą chodzić psy i czy moje małe wytrzyma wędrówkę. Może ludzie z gór coś napiszą.

Link to comment
Share on other sites

Aleksandra przepisy mówią jasno

[B]"Art. 15.[/B] [B]1.[/B] W parkach narodowych oraz w rezerwatach przyrody zabrania się:
16) wprowadzania psów na obszary objęte ochroną ścisłą i czynną, z wyjątkiem miejsc wyznaczonych w planie ochrony oraz psów pasterskich wprowadzanych na obszary objęte ochroną czynną, na których plan ochrony albo zadania ochronne dopuszczają wypas;"

Ja jeżdżę dosyć często do Ojcowskiego Parku Narodowego; zawsze chodzimy wyznaczonymi szlakami i na smyczy ;) Nikt do nas się nie przyczepił o psiaka; czasami zdażają się strażnicy, którzy pytają czy psiak ma szczepienia przeciwko wściekliźnie

Link to comment
Share on other sites

Ja też jestem z Łodzi- w zeszłym roku byliśmy z naszą malutka Bolonką w Międzybrodziu Bialskim (okolice Żywca, góra Żar, te klimaty)- i bez problemów braliśmy wszędzie naszą malutką. Mieszkalismy na kwaterze - za psa nie płaciliśmy nic. Jakby ktoś chciał, to mogę podać namiary na prv!
A czy ktoś wie, jak jest w Pieninach z psami??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='efra-husky']Aleksandra przepisy mówią jasno

[B]"Art. 15.[/B] [B]1.[/B] W parkach narodowych oraz w rezerwatach przyrody zabrania się:
16) wprowadzania psów na obszary objęte ochroną ścisłą i czynną, z wyjątkiem miejsc wyznaczonych w planie ochrony oraz psów pasterskich wprowadzanych na obszary objęte ochroną czynną, na których plan ochrony albo zadania ochronne dopuszczają wypas;"

Ja jeżdżę dosyć często do Ojcowskiego Parku Narodowego; zawsze chodzimy wyznaczonymi szlakami i na smyczy ;) Nikt do nas się nie przyczepił o psiaka; czasami zdażają się strażnicy, którzy pytają czy psiak ma szczepienia przeciwko wściekliźnie[/quote]

zwroc uwage na zapis "z wyjatkiem miejsc wyznaczonych w planie ochrony" wiec jezsi w takim planie zaznaczonotakie miejscaq mozna wchodzić. Znajuje to odzwierciedlenie w regulaminach parków.
Z tej furtki skorzystano w Karkonoszech, mozecie tam chodzic z pieskami, oczywiście na smyczy. I dobrze by przestrzegac ten wymóg....
Pozdrawiam dogomaniaków.

Link to comment
Share on other sites

Jeśłi chodzi o Szczawnicę to ja mam namiar na kwaterę prywatną, gdzie włascicielka na 100% przyjmuje z psami (moja znajoma z pracy tam była z psiakiem). Jak chcecie, to na pw mogę podać namiar. Szkoda tylko, że na Trzy Korony raczej z psem nie wpuszczą- a mnie nie uśmiecha się chodzić na wycieczki bez psa...:shake:
A mówicie , ze w Karkonoszach nie maja nic przeciwko??

Link to comment
Share on other sites

Byłam w Szczawnicy w trzech miejscach ale nie wpdało mi do głowy, zeby zapytaćo psiaki. Na Palenicy właściciele mają psa Aresa 91,5 roku, genialnie wyszkolony, mieszanka owczarka niem i rotwailera ,nie umiem tego napisać>) A w "Trzech Koronach" mają Zorana (malamut), Atosa 9biedactwo (stary) i takiego jednego jeszcze (stary, agresywny - niechca go uspić)

Oba miejsca sa genialne, o psiaki zapytam bo mam tel do nich. Mnóstwo miejsc na spacery np wzdłóz Dunajca aż do Słowackiej granicy.

Dam odp jutro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...