Jump to content
Dogomania

brak


effeltrich

Recommended Posts

Tak,kocham psy rodowodowe bo kocham RASY...
Ale mam psy w typie i tez je kocham.Tylko roznca miedzy Toba a mna jest taka ze ja popelnilam blad raz,mam wkastrowane psy i jeszcze pomagam takim wlasnie pseudo rasowym ze schronisk...
Chcesz maltanczyka to czemu chcesz kupic kundla?Wytlumacz mi to bo ja tego nie moge pojac,jesli chce kupic buty NIKE to nie ide na bazar i nie kupuje przemyconych podrobek NIKKKE ...Chyba jasne?
To samo jest z psami,chce maltanczyka-kupuje psa z rodowodem -MALTANCZYKA a nie malego bialego pieska sprzedawanego jako "laleczka maltanczyk 100 prc" ale bez papierow;/
Po Twoich postach jakos nie umiem Ci wspolczuc,szkoda tylko psa...
Szkoda jest mi tez innej rzeczy,kazda normalna osoba pomyslala by nad procederem pseudo i poczytala posty dogomaniakow...A ty nadal twierdzisz ze zrobiles dobrze a wina najlepiej obarczyc wszystkich tylko nie siebie...
Jak sie kupuje z rozmnazalni psa to sie potem tak ma.
Co do postow o schroniskach i psach z nich-brak mi slow.
Byles chocia raz w naszym czestochowskim schronisku?Widziales ile jest psow i jakich?
Skad one sie wziely?Pomyslales raz chocia o tym?
Te psy to wlasnie ofiary pseudo...
Nie rozmnazaly sie przez paczkowanie..

A w zasadzie,tak masz faktycznie racje..Opiekowales sie psem do jego ostatniego tchu-az cale dwa dni:)
Brawa dla tego pana...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 181
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='effeltrich']Dziękuję niektórym za pomoc i dobre rady ale większość odpowiedzi to jest jeden wielki debilizm i uwielbienie do zwierząt rodowodowych. Ci którzy są zainteresowani tym temetem ( pomoc ) proszę pisać na maila podanego w pierwszym poście , a Ci którzy zamierzają krytykować niech zostawią to dla siebie.[/QUOTE]

Debilizmem jest kupowanie psa z pseudo, a potem płakanie, że zdechł, że chory, że robaki wyłaziły z niego wszelakimi otworami...

Gdybyśmy byli "wielbicielami jedynie psów rasowych", to zwisało by nam konanie psów w schroniskach, akcje przeciw pseudo i uświadamianie innym czym jest pies rasowy i dlaczego tych bez papierów się nie KUPUJE... tylko bierze za darmo ze schroniska, lub ulicy...
Jak widać po Tobie, czy innych "poszkodowanych" (choćby Seikeit), nie każdy jest reformowalny - niektórzy są jak beton...

Link to comment
Share on other sites

effelcośtam...

Nie będę wskazywała palcem kto z tego wątku jest debilem, ale skoro miałeś czelność wykazać się pierwszy wysoką kulturą to ja też sobie pozwolę.
Przez takich szpanerów jak Ty - którzy chcą się pochwalić na osiedlu i wśród znajomych białym maltańczykiem za 500 zł(co jest obciachem, a nie umiesz tego pojąć) umiera w Polsce codziennie setki psów, kolejne tysiące są maltretowane w małych klatkach, karmione suchym chlebem (o ile w ogóle) zaduszane, zagryzane przez inne psy (i nie tylko psy). Przez takich egoistów Twojego pokroju tysiące ludzi zamiast spędzać wolny czas na swoich przyjemnościach i obowiązkach spędza czas w schroniskach, akcjach, w terenie, przed komputerem starając się uratować chociaż cząstkę z cierpiących zwierząt. Przez nieprofesjonalne podejście do zakupu istoty za którą każdy właściciel powinien być odpowiedzialny do końca dni (bez względu na to skąd jest) codziennie miliony psów cierpi za kratami małych boksów i tęskni za pełną miską i ludzką ręką, bo psy udomowił i uzależnił od siebie człowiek i to on jest teraz za nie w pełni odpowiedzialny. Przez takich właśnie lanserów jak Ty z Częstochowy przyjechały do mnie dwa miesiące temu dwie spanielki zagłodzone i zaniedbane do granic możliwości! Te psy były bite, głodzone i kij wie co jeszcze się z nimi działo. Bo ktoś sobie raczył zakupić (kto wie czy nie od tego samego ćwoka o którego robisz rejwach) spaniela za 300 zł a nie potrafił nawet odpowiednio go karmić ani wychować.

Uwierz mi, jestem osobą o dużej empatii,m ale jak czytam Twoje wypociny to trzy razy miałam ochotę cię zwyzywać na czym świat stoi żebys się człowieku otrząsł.
Zawracasz ludziom gitare bo Ci żal 600 zł które wydałeś i za nimi płaczesz? Masz czelność jeszcze obrażać ludzi którzy pomagają tym pokrzywdzonym futrzakom których banda Twojego pokroju ignorantów skazała na bezdomność? Ja bym na Twoim miejscu się nie wychylała z takimi osądami jeśli nie masz zielonego pojęcia o tym co mówisz i do kogo!
Po pierwszym poście myślałam że zrozumiałeś swój błąd i chcesz ustrzec przed nim innych ale mylić się jest rzeczą ludzką i właśnie zrozumiałam że tak było w moim przypadku.
Jesteś po prostu zapatrzonym w siebie, zadufanym, egoistycznym megalomanem! Dla Ciebie nie ważne było to istnienie które w cierpieniach odeszło, dla Ciebie ważne jest to że to był "maltańczyk" za którego dałeś kupe kasy i ją straciłeś! A teraz na pewno pojedziesz do innej pseudo i weźmiesz kolejnego... znam takich jak Ty. Teraz sobie to dodaj i zapytaj w pierwszej lepszej hodowli ile kosztuje pies z papierem...
jakbyś naprawde chciał psa to poszukałbyś w internecie informacji na temat adopcji maltańczyków - sama wiem o dwóch które szukają domu a mają rodowód chociaż ta rasa kompletnie mnie nie interesuje. Poza tym istnieje opcja RATY, WARUNEK HODOWLANY albo PET gdzie ceny psiaków sa porównywalne do Twoich marnych 600 zł czy ile tam dałeś...

Teraz sobie odpowiedz na pytanie kto tutaj jest debilem?

Link to comment
Share on other sites

Nawet jeśli kupuje ktoś kundelka zawiera umowę kupna-sprzedaży. (ustną). Jeśli ma książeczkę zdrowia łatwo ustalić skąd jest szczeniak. Skoro sprzedawca oszukuje, lub świadomie sprzedał psa chorego - to trzeba dochodzić swoich praw.
[B]Czemu psy wieszacie na kupującym? A nie robicie nic by zlikwidować handlarza z Truskolas?[/B]
Kupujący swoją nauczkę już ma, jeśli był nieświadomy - nauczył się na własnej skórze.
Ale handlarz czy pseudo sprzedaje dalej i niczym się nie przejmuje.
Będzie dalej skupował i sprzedawał chore szczeniaki, czując się bezkarnie bo nikogo na tym forum to nie interesuje. Nie zrobiliście nic by ten proceder zatrzymać

ps. a propos schronisk
W Polsce prowadzenie schroniska lub mini schroniska to niezły biznes, jak ma się dobrze skonstruowaną umowę z Gminą to niezłą kasę można zarobić. Nic dziwnego że psy są w takim stanie, skoro kasa idzie nie tam gdzie trzeba. Analogicznie: Nie bierzcie psów ze schronisk, nie litujcie się nad nimi. Mniej będzie psów w schroniskach i mniej schronisk, a ci co je prowadzą mniej zarobią.

Link to comment
Share on other sites

A kto ma go likwidować? Grupa dogomaniaczek? To raczej robota dla bardziej oficjalnych formacji... Albo dla zawodowych likwidatorów czy jak się nazywa takich ludzi...

A psy wieszamy, bo sam sobie winny. Jakbyś kupił za grosze sprzęt z pokątnego źródła i potem by się on popsuł to co? Też byś nasłał użytkowników forum komputerowego żeby likwidowali handlarza?

Chytry dwa razy traci.

Link to comment
Share on other sites

zubr, przemyśl jeszcze raz co napisałeś. Może sobie przeczytaj kilka razy, będzie Ci łatwiej.

A propos wieszania psów" (trafne określenie... nie ma co...) jedynym i mądrym działaniem w kierunku zlikwidowania pseudo jest BRAK POPYTU i dopóki koledzy tacy jak effesreffe nie zrozumieją że kupno psa za kilkaset złotych robi więcej szkód niż pożytku to na niewiele się zdadzą wszelkie próby i starania podjęte w tym kierunku.
Poza tym skoro osoby walczące z pseudo nazwał debilami to nie wiem kto mu teraz w czymkolwiek pomoże...

Link to comment
Share on other sites

Nie można nikogo tak traktować z powodu zakupu psa bez rodowodu problem jest bardziej złożony duże hodowle hodujące psy w komórkach i skandalicznych warunkach zbywają psy handlarzą którzy kupują dwie stare suki z rodowodem i wmawiają że to jego szczeniaki i to jest oszustwo i przestępstwo .Ja sam kupując mojego Rufiego natknąłem się na takiego gościa który ciągle się ogłasza Katowice dowóz ma niby remont w mieszkaniu i nie może nikogo wpuścić........Potem schronisko ale wbrew temu co piszecie to w nich wiejskie kundelki wiadomo fajne ale z labkiem mało wspólnego potem pojechałem i kupiłem psa z rodowodem uświadomiony ale niestety z labkiem mało ma wspólnego mam papier ... Tu człowiek szuka inne osoby może jeśli mu się uda i starczy mu sił wywalczy dużo więc myśle że w dobrej wierze wspierajmy a nie podcinajmy skrzydła.Nie można wymagać skoro jest takie uświadomienie aby każdy kto kupuje psa miał taką wiedze.Mniej agresji piesek pewnie miał wirusa i na pewno człowiek przeżył dramat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zubr72'] duże hodowle hodujące psy w komórkach i skandalicznych warunkach zbywają psy handlarzą którzy kupują dwie stare suki z rodowodem i wmawiają że to jego szczeniaki [/QUOTE]

Mówisz o hodowlach czy o "hodowlach"?
Bo jeśli znasz hodowce działającego w ten sposób pod znakiem ZKwP to bardzo Cie prosze o namiar, to można bardzo szybko zweryfikować.
A jeśli mówisz o pseuduchach to prosze Cię - zamilcz, z korzyścia dla nas wszystkich.
Masz psa z rodowodem i mówisz że nie przypomina rasy? To także możesz zweryfikować, są testy DNA o których ktoś wspominał a także inne możliwości. Poza tym nawet jeśli kupujesz psa z papierem, to po to jest ten rodowód żeby w niego zajrzeć i zapoznać się z przodkami na 5 pokoleń wstecz i zobaczyć na co w przyszłości szczenię wyrośnie, jeśli już tak koniecznie skupiamy się na szczegółach.

Kolega dostał opeer nie za to że szuka poszkodowanych a za swój sposób wypowiedzi oraz za same herezje które głosi. W dobie internetu zakup psa z papierem za grosze nie jest najmniejszym problemem. To samo się tyczy poszukiwania informacji dot. miejsca skąd szczenię pochodzi i konfrontacja tych wiadomości ze wskazówkami jak takie miejsce wyglądać powinno. Jeśli nawet tego nikt nie raczył sprawdzić "bo tak był zakochany" to do kogo teraz pretensje?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zubr72']...Mniej agresji piesek pewnie miał wirusa i na pewno człowiek przeżył dramat.[/QUOTE]

Jak dla mnie to raczej rozpacz za straconą kasą niż za psem. :shake: Popyt tworzy podaż, ktoś kto nie potrafi zrozumieć podstaw ekonomii, to taki trochę nierozgarnięty się wydaje.

Link to comment
Share on other sites

To jest bardzo proste: kupujesz chore, zjechane zdrowotnie szczenięta, które w dodatku czasem w ogóle nie przypominają żadnej rasy i tym samym nakręcasz produkcję szczeniąt w tzw. "rozmnażalniach". Bo ja nie jestem w stanie uwierzyć że pies który kosztuje 500zł (a zdarzają się po 100zł!) są wychowane w prawidłowych warunkach, bo sprzedawca "hoduje" żeby zarobić to sobie pomyśl jak jedzie po kosztach;)

Link to comment
Share on other sites

Albo, że suka w czasie ciązy była dobrze karmiona, nie ma hodowli robaków i nie ma ryzyka parwowirozy, nosówki etc. I ze suka nie rodzi co cieczka przy cenie szczeniąt poniżej 500 zł. I że ojcem nie jest pies zza płota w najlepszym wypadku, a brat suki / ojciec suki w najgorszym.

Link to comment
Share on other sites

A suka zapewne jest trzymana w kennelu tudzież klatce na króliki.
Effelcośtam - po przeczytaniu tego wszystkiego nie brałabym psa z pseudo nawet jakby dopłacali, mam nadzieję że Twój następny pies będzie z dobrej hodowli i z rodowodem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chi23']A suka zapewne jest trzymana w kennelu tudzież klatce na króliki.
Effelcośtam - po przeczytaniu tego wszystkiego nie brałabym psa z pseudo nawet jakby dopłacali, mam nadzieję że Twój następny pies będzie z dobrej hodowli i z rodowodem.[/QUOTE]

Lub adoptowany!!

Amen.

Link to comment
Share on other sites

witam ponownie.chciałbym powiedziec po 1 ze nauczcie się czytac napisałem ze wiekszosc wypowiedzi jest debilizmem nie napisałem dosłownie ze jestescie debilami ale skoro co niektórzy tak sie tym oburzyli to gratulacje.po 2 w moim pierwszym poscie inteligentne osoby pisze wyraznie proszę o pomoc i kontakt z ludzmi poszkodowanymi a nie słowami krytyki.po 3 jakis debil bo inaczej tego człowieka nie moge nazwac chociaz moge idiota napisał dał za pieska 500 zł a reszta w to uwierzyła i skąd ten pacan moze wiedziec ile zapłaciłem i grubo sie pomylił.po 4 nie zależy mi na pieniądzach bo i tak ich mi nie odda poszukuje ludzi poszkodowanych aby goscia udupić tak aby miał zakaz handlem [U][B]zywym towarem[/B][/U]. [U][B]po 5 zubr77 chyba jako jedyny pomógł mi i dał jakies wskazówki jako jedyny nie zkrytykował mnie DZIEKUJE I POZDRAWIAM.[/B][/U]

[U][B]CHCIAŁBYM JESZCZE DODAC ZE WY TAK MÓWICIE ZE POMAGACIE PIESKOM SZCZENIAKA ADOPTYJECIE JE TO JEZELI WY IM TAK POMAGACIE JAK MI TO NIECH BÓG MA JE W OPIECE. JAK SIE DOMYSLAM TO ZARAZ ZNOWU BEDA KOLEJNE KRYTYKI POZDRAWIAM[/B][/U]

Link to comment
Share on other sites

wiesz co jestes zalosny...Straciles pieniazki i teraz rozpacz-naprawde zal.pl...
Trzeba bylo myslec zanim sie kupilo kundla z pseudo!
Internet widze umiesz uzywac to tak ciezko bylo poczytac o rodowodach i HODOWLACH?
Ale pewnie,po co placic za zdrowe,dobrze odchowane maltanczyki jak mozna kupic malego bialego kundelka za x zl z pseudo i sie cieszyc ze sie kupilo "maltanczyka i to tanio!"
Chciales to masz...
Nie ma zakazu handlu zywym towarem w PL;]
Wiec raczej twoja zlosc tu na caly swiat nie wiele pomoze;]

Chyba mamy doczynienia z jakas prowokacja,proponuje zakonczyc dyskusje z PANEM ALFA I OMEGA I WIELLLCE POKRZYWDZONYM...

Link to comment
Share on other sites

Słuchaj kolego, od przezwisk masz swoją piaskownicę i za momencik Ci się ukróci Twoje pyskówy!
Jeśli czyjeś słowa nazywasz debilizmem tym samym tą osobę określasz takim mianem. Ja sobie nie życzę żebyś mnie w ten sposób obrażał bo nawet do pięt mi nie dorastasz, ani wiedzą, ani kulturą a tym bardziej (czytając Twoje wypowiedzi) inteligencją.

Jeśli masz jeszcze coś do powiedzenia to sobie to przemyśl pięć razy bo skoro kilkanaście osób uświadamia Ci że jesteś w błędzie to chyba o czymś świadczy?
Apropos jeszcze ostatniego zdania... tak, własnie Bóg ma te psiaki w opiece, bo inaczej przez takich "dobrych ludzi" jak Ty, pewnie dawno lezałyby na dnie rzeki, dusiły się w workach na poboczu lub "relaksowały się " na świeżym powietrzu przywiązane do drzewa!

Dżizas... skąd się biorą takie bezmózgi...

Link to comment
Share on other sites

Effeltrich, jeśli masz dowody na to, że to jedna i ta sama osoba sprzedaje psy wszystkich tych ras, które można obejrzeć na allegro jako "przedmioty" wymienionych przez Ciebie sprzedawców, to można próbować zawiadomić Urząd skarbowy - jest ich tak dużo, że dochody tej osoby z pewnością przekraczają sumę zwolnioną od podatku. Jeśli jednak ma zarejestrowaną działalność gospodarczą, to nic nie zrobisz. Handel psami w PL jest legalny.
Gdybyś podpisał umowę kupna-sprzedaży, taką jak podpisuje się w prawdziwych hodowlach, mógłbyś domagać się zrekompensowania strat finansowych na drodze sądowej. Ale wątpię, żebyś taką umowę podpisał - pseudohodowcy nie lubią zostawiać po sobie śladów.
Jedyne co jeszcze pozostaje do zrobienia to sprawdzić warunki, w jakich hodowane są psy - być może są na tyle złe, że może się tym zainteresować TOZ.
I chyba nic więcej nie da się zrobić - po prostu nie kupować następnym razem psa bez papierów, bo to proszenie się o kłopoty z jednoczesnym pozbawianiem się jakichkolwiek formalnych sposobów dochodzenia swoich ewentualnych "praw konsumenckich".

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.dogomania.pl/threads/204800-wasze-do%C5%9Bwiadczenia-z-pseudohodowcami-czyli-mam-psa-z-pseudo-ku-przestodze?p=16688979#post16688979[/url]

Może autor wątku zerknie tu i zapozna się np. z postem numer 30. Skoro nasze argumenty nie trafiają do tego mało rozgarniętego odbiorcy, to moze informacje obrazkowe dadzą radę, w końcu są bardziej pierwotne

Link to comment
Share on other sites

[B][URL="http://www.dogomania.pl/members/87795-filodendron"][B]filodendron[/B][/URL] tak mam dowody ze ten gosciu sprzedaje z tych kont i ma je przez okrągły rok wystarczy wejsc tutaj:
[url]http://xarchiwum.pl/search?s=malta%C5%84czyk+dow%C3%B3z[/url]
tutaj tylko z 2 kont kermit i patrykus
[/B][URL]http://zwierzeta.hiperogloszenia.pl/szczenieta/ogloszenie/263-kupim-labradory-retriever-zapotrzebowanie-zagranica/[/URL] nastepne

[URL]http://predaj.slando.sk/okres_bratislava_3/kupit_fenku_a_psikov_maltezaka_P_28886011.html?nrk=SK-BRA[/URL]

[URL]http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:lyaBTXYIojMJ:allegro.pl/labrador-labradory-labladory-lablador-dowoz-i1464943576.html+doger78+labrador&cd=4&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-a&source=www.google.pl[/URL]

[URL]http://ulubiency.wp.pl/gid,11999472,kat,1012383,oid,14290512,opinie.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Nooo, bardzo dobrze że widze te linki, mogę się odnieść do super wypowiedzi "miłośników" zwierząt i ras. Poczytajcie sami.

[quote]
Kupiłam Labradora w Truskolasach
Tak zapchlonego szczeniaka nie widziałam nigdy w życiu.Nasze obcowanie zaczęło się od powtórnych szczepień i odpchlania.Biedactwo.Stara i głupia. Dobrze,że pies jest kochany i b.madry chociaż z wadami
[B]ale przecież nie na wystawy go kupowałam. [/B][/quote]


i kolejny bardzo przydatny FAQ


[quote] Pchła moja droga to najlepszy przyjaciel pieska, a w takim młodym wieku jak kupiłas szczeniaka to nie powinno sie używac róznych specyfików bo pózniej dzieci szczniaczka głaskaja i ręce do buzi biorą.[/quote]


Resztę przemilczę. Wszyscy na tym samym poziomie...

Link to comment
Share on other sites

W tych samych linkach jest info, że panem miała się już zająć policja - to było rok temu - jak widać nic nie udało się zrobić, skoro temat powraca.
Jego ogłoszenia są z gatunku tych najgorszych - MINI maltańczyki, nieuczulające, z włosem, jedyne 900 zł za kundelka z gwarancją hipoalergiczności - straszne :(
To już podpada pod paragraf o świadomym wprowadzaniu w błąd kupującego - tylko że jak nie ma umów kupna-sprzedaży to i "przedmiot" sprzedaży jest nieokreślony.

Link to comment
Share on other sites

jeszcze chciałbym dodac ze gosciu nie ma zarejestrowanej hodowli a to jest tresc rozmowy z klientka tego goscia:
Wiadomość od: [URL="http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=7823163"]jamajka791[/URL], wysłana z komputera o numerze IP: 83.4.105.100 Treść wiadomości:
Witam! Zakupiłam u tego samego sprzedawcy pieska co Pan. Mój na szczęście jest ok mamy go od miesiąca. Chciałam polecić tego sprzedawcę znajomym, ale nie umiałam znaleźć go na allegro, coś mnie tknęło i po szukałam pod hasłem maltańczyki i znalazłam gościa, ale już pod inną nazwą. Wszystko się zgadza : miejscowość, nr gg, tyle, że zmienił nr telefonu. Ile Pana piesek miał tyg. w dniu zakupu? Nasz miał 7 tyg. pokazano nam wtedy dwa pieski jeden był bardzo żywy a ten drugi którego córka wybrała był cichy spokojny, wręcz bałam się że z nim coś nie tak. Zastanawiam się, czy ten wesoły wtedy szczeniaczek przypadł Panu. Jaka była opina weterynarza? Pozdrawiam i współczuję, że nie mogliście nacieszyć się szczeniaczkiem
Nie mam wątpliwości co do Pana wersji sama zaczęłam szperać na allegro. Ma Pan rację z tymi Czechami ponieważ mój pies ma czeską książeczkę zdrowia. Zastanowiło mnie jedno skąd on bierze tyle szczeniaków przez cały rok. Wygląda na to że gośc dla pieniędzy zrobi wszystko. Jestem ciekawa jak zakończy się postepowanie przeciwko niemu. Wcyszło na to , że to zwyczajny OSZUST. No cóż my już pieska mamy teraz możemy tylko czekać co nam z niego wyrośnie. Trzymam kciuki za to żeby faceta spotkała kara.
----- Original Message -----

przedstawiłem tej kobiecie to co wam i zobaczcie jak ona zareagowała a jak Wy!!??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...