Jump to content
Dogomania

brak


effeltrich

Recommended Posts

  • Replies 181
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A rodowód miał ten szczeniak?
Bo jeśli nie, to nie jest prawdziwy Maltańczyk, tylko pies w TYPIE MALTAŃCZYKA.. a to jest różnica..
Często pseudo hodowcy sprzedają chore psy.. przed kupnem takiego warto byłoby najpierw dowiedzieć się czegoś więcej o właścicielu i całej hodowli.

Link to comment
Share on other sites

Kurcze ludzie...Sami widziecie teraz co to znaczy pies z rodowodem!!!
Wsparles tylko jego dzialanie i gosc pewnie znow rozmnozy swoje"maltanczyki" bo przeciez biznes sie kreci...A ze kilka osob bedzie sie buldoczyc czy miec cos za zle?Co go to obchodzi,towar sprzedal przeciez...
To jest pseudo!!!Tylko nie kupowanie z takich miejsc moze z czasem cos zmienic...
Mozesz naslac na niego TOZ czy ELPIS ale jesli ma dobre warunki to nic mu nie zrobisz bo w PL nie ma zakazu rozmnazania psow bez papierow;/
NIESTETY...

Mam nadzieje ze nastepnego psa wezmiecie od normalnego HODOWCY i prawdziwego MALTANCZYKA a nie kundelka w typie...

Link to comment
Share on other sites

Chwila, moment! Na razie nie wiemy, czy pies miał rodowód. Poczekajmy, zobaczmy... Na razie został nazwany pseudohodowcą z powodu sprzedaży chorego szczeniaka. Jeśli się okaże, że nie miał rodowodu, wtedy można wykląć nieodpowiedzialną decyzję, na razie skupmy się na pomocy. Umowa sprzedaży była podpisana?

Link to comment
Share on other sites

A co ma rodowód do tego, niepotrzebna dyskusja.
Kupił ktoś pieska, niech będzie kundelek lub matanczyk mniejsza o to.
Skoro szuka osób pokrzywdzonych to niech takie piszą!
Jeśli to prawda, że skupuje szczeniaki i oszukuje że to jego własne to gość jest już udupiony.
Sprawe zgłosić na Policje o oszustwo, albo szukać pomocy w Straży dla Zwierząt, zrobić zakup kontrolowany, badania DNA rzekomej suki i szczeniaka. Twardy dowód ! A handlarz na pare lat wyłączony z "bisnesu".

Link to comment
Share on other sites

Nie nazwałabym tych "klientów" poszkodowanymi. Skoro kupują psa z pseudo to muszą się liczyć z konsekwencjami. Psa powinno się wziąść albo od hodowcy albo adoptować. Wiele z nich czeka na nowy dom, a tacy ludzie z pseudo tylko powiększają grono bezdomnych i cierpiących psów.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma znaczenia skąd jest szczeniak, hodowcy przez duże H też robią przekręty.
Nie macie racji, że nie można nic zrobić.
Wystarczy wysłać zawiadomienie do Prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa (oszustwa)
Prokuratura to ustali, jeśli będzie trzeba wykonają testy DNA. Jeśli gosc sprzedaje szczeniaki i wskazuje matke pobiora probki i wykonaja testy, nie trzeba robic nawet zakupu kontrolowanego.
Jesli bedzie wiecej poszkodowanych/kupujacych wówczas prokuratura będzie działać skuteczniej. (w tłumie siła). Proponuje pogadać z jakimś reporterem i sprawe rozpracowac medialnie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='effeltrich']kupiłem u niego szczeniaczka rasy maltanczyk który zdechł po 2 dniach[/QUOTE]

czy pies mial wczesniej podawane jakies tabletki na odrobaczanie? jak tak, moze wypalilo mu dziure w zoladku. warto byloby zrobic autopsje.

Link to comment
Share on other sites

witam ponownie.piesek miał podane odrobaczenie (partarex) ale watpie zeby miało to jakis zwiazek z jego smiercią.Piesek również nie miał rodowodu.ale czy w dzisiejszych czasach nawet nie mozna kupic zdrowego ładnego pieska bez rodowodu?? nie kazdego stac na psa (z rodowodem) którego cena zaczyna sie od 2000 zł. jak narazie zadzwonił do mnie jeden Pan który takze jest zainteresowany tą sprawą i podał mi kilka stron czeskich na których ogłasza sie ten gosciu ze chce kupic szczeniaki rasy maltanczyk oraz labrador.powiedział ze tez postara sie mi pomóc i bedzie dzwonił z kazda wiadomoscia bardzo mu za to dziekuje. lecz nie wiem jak ta sprawa sie zakonczy ale mam nadzieje ze pomyslnie wiec dziekuje wszystkim za pomoc i dobre rady.napisze jak sie tylko sprawa zakonczy.dziekuje i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

bardzo Ci dziekuje twoja wypowiedz jest godna przeczytania.to samo mi powiedział goszciu przez telefon i to nie jest jakas bzdura w koncu straz dla zwierzat od czegos jest musi przyjac zgłoszenie i podjac jakies kroki nawet zrobic niespodziewana wizyte.wiem ze moge złoayc wniosek we wrocławiu do strazy.lecz jeszcze nadal poszukuje tych osób bo wiem ze juz 1 podała do sądu.dziekuje i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

lenka jak bys chciała wiedziec to skąd miałem wiedziec ze to jest pseudo hodowca byłem tak zapatrzony w tego pieska ze nawet nie raczyłem poszukac w internecie o nim i o jego cichej hodowli domowej składajacej sie z kupowania w czechach a sprzedaza w polsce. a adoptowac pieska ze schroniska nie mam zamiaru bo jezeli kupuje szczeniaka to jeste zobowiazany sie nim opiekowac do jego ostatniego tchu lub mojego.pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zubr72']A co ma rodowód do tego, niepotrzebna dyskusja. Kupił ktoś pieska, niech będzie kundelek lub matanczyk mniejsza o to.
Jeśli to prawda, że skupuje szczeniaki i oszukuje że to jego własne to gość jest już udupiony. Sprawe zgłosić na Policje o oszustwo, albo szukać pomocy w Straży dla Zwierząt, zrobić zakup kontrolowany, badania DNA rzekomej suki i szczeniaka. Twardy dowód ! A handlarz na pare lat wyłączony z "bisnesu".[/QUOTE]
Śmieszne. Tak naprawdę to ten biznes sie kręci, dzieki nabywcom, a nie handlarzom. Nie byłoby i..., kupujacych od takich "hodowców" nie produkowaliby szczeniąt. Cena maltańczyka wynika nie tylko z mody, ale i małej ilosci świetnych reproduktorów, wiec dopuszczenie kosztuje, a mioty są stosunkowo mało liczne. Ciaża jest zagrożeniem dla suki, może trafić się cesarka, nie każdy więc właściciel maltanki, kochajacy swojego psa zdecyduje się na rozród, w odróznieniu od bardziej plennych terierów.
Jeżeli psy przebywaja w jakich takich warunkach, to ani Straż dla Zwierząt, ani TOZ nic nie zrobią, nie ma zakazu bycia pośrednikiem w handlu psami. Jeżeli pies jest bezpapierowy, to badania DNA można sobie z góry podarować.
Zawsze mam problem ze zrozumieniem jak osoby kupujące z takich miejsc psa potrafią mieć pretensje do całego świata, tylko nie do siebie. Może warto spojrzec w lustro i powiedzieć sobie, ze w pewien sposób przyczyniło się do śmierci biednego zwierzaka i "produkcji" (bo nie rozmawiamy tu o hodowli) następnych. A podejrzewam, ze w schronach znalałoby się duzo zwierzaków w typie, które po wykapaniu, scięciu, a póżniej odrośnieciu włosa byłyby bardziej podobne do maltańczyka, niż ten szczeniak z pseudo.

Link to comment
Share on other sites

A co badania DNA mają za znaczenie tutaj? Raczej prędzej sekcja zwłok która wykaże powód tego, że szczeniak padł. Ale to trzeba byłoby zrobić od razu, teraz szczeniak pewnie dawno pochowany więc po ptakach. Najpierw się myśli a potem kupuje, kupując samochód też zapatrzysz się na blask jego karoserii? Dlatego zwykle ludzie poważniej podchodzą do kupna psa gdy mają wydać na niego więcej, 200 czy tam 500zł wydane u pseudo jest jeszcze jakoś do odżałowania. Ba, o dziwo nawet wtedy, gdy potem ewentualne leczenie takiego psa pochłonie więcej, niż kupno zdrowego, papierowego malucha....

Link to comment
Share on other sites

Jeśli była umowa kupna - sprzedaży, to można było dochodzić swoich praw, szczególnie, że nie minęły 2 tygodnie od zakupu. Można było żądać zwrotu pieniędzy. Jeśli nie było umowy, rodowodu, tylko zakup na gębę - no to żal możesz mieć tylko do siebie.
Poza tym dlaczego zdecydowałes się na zakup kundelka? Nie lepiej adoptować? Mniejsze pieniądze przynajmniej, a na jedno wyjdzie, czy kupisz "z hodowli", czy adoptujesz - może wyrosnąć nawet niedźwiedź himalajski :P
Jeśli pies miał podane odrobaczanie, mógł być zarobaczony i podczas odrobaczania padłe robaki wydzieliły toksynę, która może zabić słabe szczenię - o tym powinien był Cię poinformowac weterynarz. Jedyne, co można zrobić, to wysłać kogoś z jakiejś organizacji prozwierzecej na wycieczkę tam, że niby chce kupić szczenięta, a naprawdę ma się rozejrzeć, jakie panują warunki i w jakim stanie są psy. Jeśli w złym, można zawiadomić policję, że ktoś się znęca nad zwierzętami.

I dla jasności: pies rasowy to ZAWSZE pies rodowodowy. Tak samo, jak np. koń arabski. Musi mieć udokumentowane pochodzenie, inaczej to tylko koń półkrwi lub pies podobny do rasy skrzyżowany z psiakiem sąsiada, z którego może wyrosnąc cokolwiek. Po to się hoduje psy rasowe, po to się pilnuje rodowodów, pochodzenia, żeby uwypuklić pewne cechy psa, a inne wyeliminowac. Jeśli chcesz psa, który będzie psem i będzie ładny, to idź do schroniska i ADOPTUJ zamiast nakręcać takie miejsca, których są w Polsce tysiące. Jeśli masz ambicję, żeby szpanować pieskiem rasowym, to zapłać odpowiednią cenę, ale wtedy masz pewnosć, że nie kupiłeś "podróbki", która jest tak wykończona, chora i biedna, że śmierć jest najlepszą opcją dla niej. Zdrowy pies rasowy to jest spory koszt również dla hodowcy - stąd cena.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='effeltrich']Piesek również nie miał rodowodu.ale czy w dzisiejszych czasach nawet nie mozna kupic zdrowego ładnego pieska bez rodowodu?? nie kazdego stac na psa (z rodowodem) którego cena zaczyna sie od 2000 zł.[/QUOTE]

Nie, w dzisiejszych czasach, kiedy rasy powiedzmy "modne" są tak już spartaczone genetycznie, trudno jest czasem kupić zdrowego, normalnego szczeniaka z rodowodem. A bezpapierowce, rozmnażane bez żadnej kontroli z zewnątrz, byle jak, byle szybciej i mniejszym kosztem - pomyśl sam. Jak kogoś nie stać na psa rasowego to nie musi go mieć, a oszukując siebie i kupując "pseudorasowca" przyczyniasz się do cierpienia zwierząt w pseudohodowlach i u handlarzy.

[quote name='effeltrich'] w koncu straz dla zwierzat od czegos jest musi przyjac zgłoszenie i podjac jakies kroki nawet zrobic niespodziewana wizyte.[/QUOTE]

Nie rozumiesz. Żadna fundacja nie może podjąć kroków prawnych, jeśli te zwierzęta nie są zdychające z głodu albo zaniedbane w tak rażący sposób, że kwalifikują się do natychmiastowego odebrania. W każdym innym przypadku można sobie nagwizdać - takie mamy cudowne prawo w naszym kraju.

[quote name='effeltrich']skąd miałem wiedziec ze to jest pseudo hodowca byłem tak zapatrzony w tego pieska ze nawet nie raczyłem poszukac w internecie o nim i o jego cichej hodowli domowej składajacej sie z kupowania w czechach a sprzedaza w polsce. [/QUOTE]

A jak kupujesz lodówkę/pralkę/jakikolwiek sprzęt AGD czy RTV to też nie szukasz najlepszego, takiego, który się nie zepsuje po miesiącu? Ludzie poważniej podchodzą do zakupu mebli niż żywych zwierząt i to jest dla mnie przerażające! :shake:

[quote name='effeltrich']a adoptowac pieska ze schroniska nie mam zamiaru bo jezeli kupuje szczeniaka to jeste zobowiazany sie nim opiekowac do jego ostatniego tchu lub mojego[/QUOTE]

A tu zrobiło mi się autentycznie przykro. W czym pies schroniskowy jest gorszy od zafajdanego pseudo-rasowego szczeniaka z rozmnażalni? No w czym? Ja adoptowałam sukę ze schroniska i właśnie tak, zamierzam się nią opiekować do jej lub moich ostatnich chwil. [SIZE=1]Mimo tego, że okazała się bardzo schorowanym psem, mimo tego, że okazało się, że ma problemy z agresją, mimo tego, że musi dostawać specjalną karmę, bo jest uczulona, mimo tego, że... [/SIZE]Biorąc pod swój dach [B]jakąkolwiek żywą istotę [/B]masz obowiązek zająć się nią najlepiej jak umiesz.

Wiesz, przez takie posty nawet nie jestem w stanie Ci współczuć, bo z takim podejściem zasłużyłeś sobie na taki los. Tylko psa mi szkoda.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję niektórym za pomoc i dobre rady ale większość odpowiedzi to jest jeden wielki debilizm i uwielbienie do zwierząt rodowodowych. Ci którzy są zainteresowani tym temetem ( pomoc ) proszę pisać na maila podanego w pierwszym poście , a Ci którzy zamierzają krytykować niech zostawią to dla siebie.

Link to comment
Share on other sites

Nie jesteśmy wielkimi miłośnikami psów rasowych, tylko ROZSĄDKU i myslenia o czymś wiecej, niż o własnej doopie, o własnym wielkim ego muszącym się pokazac z mega eleganckim "rasowy" pieskiem. Troszkę tak, jak bys chodził w "adudasach", jeździł "marcedesem" itd. Obciach i wioska.

Sama mam 2 kundle, mój facet ma 2 kundle, siostra jednego. NIGDY nie miałam psa rasowego, NIGDY też psa nie kupiłam. I te psy żyją, prezentują się wspaniale, są zdrowe, a ludzie się za nimi oglądają twierdząc, że takie ładne to musi być rasowe. No więc nie, nie musi. Wystarczy, ze pies jest dobrze odżyiony, uczesany, umyty, kochany. Ty zaś kupiłeś psa "rasowego" bez rodowodu, który raczył był się po dwóch dniach przekręcić. Choćby z tego względu - kto ma rację?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='effeltrich']Dziękuję niektórym za pomoc i dobre rady ale większość odpowiedzi to jest jeden wielki debilizm i uwielbienie do zwierząt rodowodowych. Ci którzy są zainteresowani tym temetem ( pomoc ) proszę pisać na maila podanego w pierwszym poście , a Ci którzy zamierzają krytykować niech zostawią to dla siebie.[/QUOTE]

Mam obawy, że szanowny pan ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Uwielbienie do zwierząt rodowodowych? A co ja właśnie napisałam przed sekundą? Że co mam w domu? Halo?

P.S. Debilizm to dać się nabić w butelkę przez pseudohodowców i handlarzy. Zdaje się, że właśnie sobie sprawiłeś komplement :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

effeltrich, szkoda psa, a jest wielka możliwość, że to właśnie odrobaczenie go zabiło - szczeniętom nigdy nie podaje się normalnych dawek odrobaczania, a szczególnie szczeniakom z takich miejsc. Moja tymczaska też chorowała i też miała małe szanse na przeżycie, na szczęście, udało się. Tylko ona jest ze schroniska.

Co do Twoich wypowiedzi natomiast, odnośnie rodowodów, kundelków ze schronisk - kupić psa z pseudo to jak kupić gówno w złotku - z wierzchu i na początku wygląda jak smaczny cukierek, a potem zaczyna cuchnąć. Czytając Twoje wypowiedzi dochodzę do wniosku, że jesteś egoistą i nie powinieneś mieć żadnych zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...