Jump to content
Dogomania

Podróż z czworonogiem środkami komunikacji miejskiej


Demonek

Recommended Posts

Witajcie :)

Jak to jest z przewożeniem pieska komunikacją miejską, tj. tramwaj, autobus? Czy pies MUSI mieć kaganiec?? :roll: :( No i jaki bilet?

Aha i jestem z Poznania, piszcie jak to u Was z przepisami, może znajdzie się ktoś z Poznania, kto wiedziałby jak to w naszym mieście? :P

Pozdrowiania.

Ja i Siberian Husky Demon :D 8)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

eloł

Teoretycznie kaganiec powinien byc, chociaz ja jechalam z haszczakiem autobusem z naramowic na cytadele i z powrotem bez i nikt mi nic nie powiedzial... zdarzaja sie tez tacy co nie wpuszcza psa do tramwaju (autobusu) bez kaganca.

Bilety ulgowe odpowiadajace czasie jazdy.

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Też właśnie chciałam otworzyć podobny temat ale skoro już taki jest to ja mam pytanie dosyć podobne...
Ja mam SH i mieszkam na wsi, psa nigdy nie uczyłam do kagańca no bo po co haszczakowi kaganieć i to na wsi... No i właśnie nie wiem co zrobić jakbym chciała jechać z nim autobusem np do weta kiedy poprostu nie będzie transportu... ostatnio próbowałam założyć jej kaganiec mojego drugiego psa... i ledwie co dała go sobie założyć a potem zaczeła się rzucać, wkładać tam łapy... bałam sie że zrobi sobie krzywde...
Kiedyś widziałam jak autobusem jechał pan z psem średniej wielkości i ten pies nie miał kagańca... spytałam sie tego pana czy mogę psa pogłaskać :wink: a on powiedział że raczej nie bo może ugryść... no więc skoro agresywny pies jechał autobusem bez kagańca to może mój też go nie będzie potrzebował... A czy te przepisy zależą od miasta, czy np od kierowcy autobusu??

Link to comment
Share on other sites

Zależą od przewoźnika. Każdy ma swój regulamin i tam powinno to być napisane.
Drugą kwestią jest to czy kierowca przestrzega tego regulaminu.
Jeśli zdarza mi się jeździć z psami raczej nie zakładam im kagańca, ale mam go zawsze ze sobą na wszelki wypadek.

Link to comment
Share on other sites

W Gdańsku i bilet (normalny) i kaganiec wymagane.
Co prawda z kogańcem różnie bywa, ale raz zostaliśmy "wyproszeni" z autobusu.
To wszystko kwestia kierowcy.

W Sopocie wszystkie psy muszą mieć kagańce nawet na spacerku, bo inaczej straż miejska mandaty wlepia.

Widział ktoś kaganiec na pekinczyka?

Ja z ledwością na miniaturkę sznaucera dostałam :/

Link to comment
Share on other sites

W Poznaniu pies ma mieć kaganiec w czasie jazdy. Haszczak na pewno. Zdarzały mi się sytuacje, że kierowca poczekał aż założę go psu i dopiero potem ruszał z przystanku. Bilet dla psa niestety jak najbardziej NORMALNY.
Zdaje się że za małego psa trzymanego podczas jazdy na kolanach nie płaci się biletu.
Co do kagańca dla małego psa to nie wiem jak to jest i czy taka miniatura musi mieć coś na pysku.
Rozumiem jednak ludzi, którzy mają bardzo urokliwe małe pieski i są już tak zmęczeni nieustannym zainteresowaniem otoczenia, że na pytanie czy można go pogłaskać, nie mając lepszego pomysłu, odpowiadają że pies gryzie.

Link to comment
Share on other sites

Obawiam się, że sznaucer miniatura też raz "został zapytany" gdie ma kaganiec!!!

Miał 3 miesiące !!!

I grzecznie spał na kolankach !!!!

Przepisy są przeginane w dwie strony - duże, agresywne psy latają bez smyczy, no bo kto uwagę takiemu właścicielowi zwróci? Jeszcze go psem poszczuje!!!

A o małe się czepiają.

To taka sama zasada, jak to, że kanar nie podejdzie do bandy dużych facetów z zapytaniem czy mają bilet, bo jeszcze go wyrzucą. :evil:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

No a mi wlepiliby mandat za jazde z mopsem bez kaganca tylko sie ludzie w autobusie zaczeli odzywac ze jak tak mozna takie mile i lagodne stworzenie w kaganiec ubierac.A trzeba jeszcze dodac ze na mopsa to chyba zrobiony na drutach bo na taka mordke jeszcze nikt nie wyprodukowal kaganca! :lol:Kontrolerzy dali za wygrana :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam - podobno jesli ktos ma aktualny bilet miesieczny, to pies moze jechac za darmo. Czy ktos sie z tym spotkal? Czy ktos zna podstawe prawny? Pytalam i kontrolerow i kerowcow, przeczytalam wyciag z przepisow, ale nic. Moze to ktos zna z doswiadczenia, bo wiem, ze przeciez nie jest to, jeli to prawda, naglasniane. Dziekuje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...