Jump to content
Dogomania

jak nauczyć psa SYGNALIZOWAĆ że musi się załatwic?


Teklunia

Recommended Posts

Witam.

Poradźcie proszę, jak nauczyć dorosłą sukę ze schroniska (od pół jest już u nowych właścicieli) tego, że jeżeli potrzebuje się załatwić to powinna dać jakiś znak? Piszczeć, drapać w drzwi, cokolwiek...
Ta suczka wie, że do załatwiania służy podwórko, nie mieszkanie, ale czasem, jeśli ma potrzebę, a nikt jej nie wyprowadzi, załatwia się w mieszkaniu, nie dając [B]żadnych [/B]znaków. Zero popiskiwania, nawet jakiegoś zdenerwowania, dreptania przy nodze, czy podniecenia - po prostu wstaje z posłania i...sik ;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Ta suczka wie, że do załatwiania służy podwórko, nie mieszkanie, ale czasem, jeśli ma potrzebę, a nikt jej nie wyprowadzi, załatwia się w mieszkaniu[/QUOTE]
Skąd w takim razie pewność, że "wie, że do załatwiania służy podwórko"? :razz:
[QUOTE]nie dając [B]żadnych [/B]znaków[/QUOTE]
A może daje znaki, ma jakiś swój kod, tylko nowi opiekunowie nie potrafią jeszcze go odczytać :cool1:

Po pierwsze, tak jak pisze [B]Behemot[/B], uczyć sunię, jak szczeniaka, nagradzać sikanie na dworze wylewnie i sowicie ;) Po drugie, o ile to możliwe, wprowadzić w miarę regularne pory wychodzenia, żeby sunia co nieco wyregulowała sobie zaworki i wiedziała, kiedy moze się spodziewać wyjścia.
A jeśli koniecznie chcą, żeby sunia dawała znak, to może niech nauczą ją [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=108347&postcount=3"]sposobu z dzwonkiem[/URL] :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] A może daje znaki, ma jakiś swój kod, tylko nowi opiekunowie nie potrafią jeszcze go odczytać :cool1: [/QUOTE]

tak może być - moja sucz tak robi ona nigdy nie prosi o spacer w jakiś ceremonialny sposób.Jak ktoś jej nie zna to nigdy by nie wiedział o co jej chodzi.

Może spróbujcie jakiś entuzjazm w niej obudzić :razz: czyli jak wychodzicie na spacerek to nagródki zabawka czy coś :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']
Może spróbujcie jakiś entuzjazm w niej obudzić :razz: czyli jak wychodzicie na spacerek to nagródki zabawka czy coś :hmmmm:[/quote]

To chyba Flaire kiedyś pisała, że ona nie uczy swoich psów sygnalizowania - bo wtedy mogą zacząć sygnalizować za każdym razem, kiedy poczują choć niewielkie parcie na pęcherz - i wymuszać zbyt dużą liczbę spacerów dziennie.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie przyglądaj się psu może naprawde sygnalizuje. Ja np dzisiaj zostałam obudzona lizaniem mojego nosa, oczywiście zrzuciłam go z łóżka i poszłam dalej spać i potem tylko krzyk z drugiego pokoju"On już sika!". Czyli dał mi sygnał i to jaki! A ja go zlekceważyłam :(

Link to comment
Share on other sites

  • 10 years later...

Witam ja od miesiaca mam 4 miesiecznego szczeniaczka 2 tyg sikala nam w domu potem wyjechalismy z nia na urlop tam w domku ani razu nie nasikala zawsze miala miske z piciem i nie sikala ale zawsze mielismy pobudke o 6 gora 8 rano pies wskakuje przednimi lapami na lozko i pyrga nosem a jak nie reagujemy podgdyzie albo szczeka i tak jej zostalo teraz jestesmy zadowoleni bo juz wiemy kiedy pies chce wyjsc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...