Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Koszyczek Wielkanocny dla ubogiej rodziny - prosimy o wsparcie


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
139 odpowiedzi na ten temat

#1 3 x

3 x

    o żesz w mordeczkę nie wiem co sobie wpisać ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 14193 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 20:25

Rodzina z Tarnowa
pozwolę sobie zacytować post pierwszy od Biafry, kora ma bezpośredni kontakt z naszą rodziną


Rodzinę z Tarnowa, bo tak ich nazywamy :-) poznałam półtora roku temu .
Poprosili mnie o interwencję i pomoc w sprawie umierajacego konia- ich konia.
Stara klacz położyła się i nie potrafiła wstać a w ich odczuciu lekarz nie chciał im pomóc.

Na miejscu zastałyśmy stareńką klacz, leżącą w stajni pookładaną kurtkami.
W stajni przy umierającej klaczy stali wszyscy i płakali jedno przez drugie.
Samotna kobieta w średnim wieku, dziewięcioletnie dziewczynka, dwie nastoletnie córki i chłopiec.
Gdy klacz na chwilę podniosła głowę, chłopczyk pobiegł galopem do domu.
Wrócił z głębokim porcelanowym talerzem i sypał jej cukier z torebki...bo cukier wzmacnia. W kostkach nigdy nie mieli, koń nauczył się wylizywać sypki.

Dookoła oczywiście pełno wiejskich sekundantów, wszyscy mieli doskonałe rady i pomysły.
Jeden okrzyczał chłopca, że jak widział, że koń nie pije to mógł go poić strzykawką jak wrócił ze szkoły, i przez niego teraz Baśka jest odwodniona
Chłopczyk się trząsł,że po szkole musiał iść po drzewo do lasu zanim było ciemno
Facet-sąsiad go opieprzył , ze jest głupi bo nie ma węgla ...czy coś w tym rodzaju
Kobieta się rozpłakała, że oni nie mają na węgiel bo dostaje 500 zł , ma czworo dzieci i ledwo jej starcza, żeby miały na bilety miesięczne i jechały do szkoły.

Tragedia tam była straszna, nie wiem czy większa tego konia czy ich.
Klacz przeżyła z nimi 25 lat, a miała na pewno ponad 30.
Nie była zniszczona pracą jak wiejskie konie.
Miała ładne nogi, równiutkie niepopuchnięte stawy, była zdrowa, nie było się do czego przyczepić.
Miała starczy zanik mięśni i nie potrafiła już stać
Żyły się zapadły, krążenie słabło, narządy wysiadały po kolei od dwóch dni.
Koń po prostu umierał. Przesypiał większość dnia leżąc w swojej własnej stajni.
Tłumaczyłam, że zaraz zaśnie zupełnie, ale nie docierało do nich.
Tłumaczyłam, że koń żyje krócej od ludzi ale to też nie docierało.
Nikt im nigdy nie powiedział ile żyje koń, nie wiedzieli :shake:
Na wsi żyje dopóki ktoś go nie sprzeda na mięso.

Wszyscy mnie ciągneli za rękę, żeby ją ratować . W telewizji widzieli, w programie, że u mnie staruszki żyją i zdowieją i dobrze się mają.
Zdecydowali się rozstać z ukochaną Baśką i mi ją oddać, bo u mnie pewnie będzie żyć, a u nich umrze.
Załatwili ośmiu chłopa ze wsi, żeby mi zanieśli Baśkę do koniowozu.
Jak im powiedziałam, że jej nie wezmę, bo ona do jutra umrze i żeby jej nie szarpać tylko zostawić tak jak leży wszyscy dostali ataku histerii.
Pojechałam do domu a nad ranem dostałam smsa ze Baśka umarła :-(

Chłopy ze wsi wielokrotnie namawiały kobietę żeby sprzedała konia na mięso póki stoi.
Handlarz podjeżdżał i namawiał
Weterynarz od roku uprzedzał, ze to już koniec i lepiej sprzedać
Teń koń był wart tyle co ich trzymiesięczne przychody

Walczyli o nią do końca na tyle na ile potrafili. Bez wiedzy, bez leków, okładając ją własnymi kurtkami żeby się na ziemi nie przeziębiła i poili ciepłą wodą.

Teraz oczywiście są pośmiewiskiem całej wsi.
Koń im zdechł i nic z tego nie mają

Ta rodzina bardzo dba o swoje zwierzęta mimo , ze o siebie nie mają jak zadbać :shake:

Bardzo nas poruszyło ich wielkie serce i bardzo ciężka sytuacja finansowa i postanowiliśmy jakoś im pomóc. Chcieliśmy osłodzić im Boże Narodzenie i zrobić symboliczne prezenty , ale odzew na apel o pomoc był tak ogromny, że pojechaliśmy tam dwoma samochodami wypchanymi po dach i wielką przyczepą :multi:

tutaj jest wątek z poprzednich akcji dla Rodziny, i zdjęcia z akcji który już przekroczył limit dopuszczalnych znaków ;)
Wątek Rodziny z Tarnowa - klik

To było półtora roku temu.Dzięki pomocy dogomaniaków i wielu ludzi poruszonych losem Rodziny udało się uzbierać pieniądze które wystarczyły na węgiel, zakupy spożywcze i przemysłowe oraz karmę dla ich psów i kotów na trzy transporty . Byłyśmy tam na Boże Narodzenie 2009,
Wielkanoc 2010 i kolejne Boże Narodzenie 2010

Zbliżają się kolejne święta , Wielkanoc ...bardzo mi zależy, żeby Rodzina nie została sama z pustym stołem a z drugiej strony wciąż myślę jak im pomóc długofalowo.

Może uda się znowu wspólnymi siłami zapełnić im na jakiś czas szafki w kuchni , zamrażarkę i spiżarnię ?

Jedzenie jest coraz droższe, na pewno coraz trudniej jest im wiązać koniec z końcem
Może udałoby się im kupić jakieś krzewy i drzewka, zeby na zimę mogli sobie zrobić zapas przetworów ? Może trochę nasion i sadzonek ?
Mają bardzo duży ogród i pole. Uprawiają ziemniaki i zboże dla konia i krowy i kur dzięki czemu mają mleko i jajka.
Nie siedzą z załozonymi rękami, to bardzo pracowita rodzina , która otrzymuje jedynie symboliczną pomoc od Państwa.
Mimo, że dzieci dojeżdżają codziennie do szkoły , po południu ciężko pracują w gospodarstwie, żeby zadbać o swój byt.

W zeszłym roku nie ominęła ich powódź i niestety drzewka i krzewy "udusiły" się stojąc długo w wodzie .
Myślę, że taki rodzaj pomocy byłby długofalowy i przyniósłby efekt także w kolejnych latach.

Część owoców przeznaczyliby dla siebie i na przetwory a nadwyżkę mogliby sprzedać do skupu co zdecydowanie poprawiłoby ich fatalną sytuację materialną.

Plan A i plan B napiszę w kolejnych postach ;)


banerek do pobrania:
Dodany obrazek

Dodany obrazek

#2 3 x

3 x

    o żesz w mordeczkę nie wiem co sobie wpisać ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 14193 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 20:43

zacznę od końca Plan B
pomoc długofalowa, która realizuje się na watku: Posadź drzewo rodzinie w potrzebie!
zachęcam do zajrzenia na wątek i przyłączenia się do akcji długofalowej :)

Plan A to pomoc doraźna, nazwana roboczo "Koszyczek Wielkanocny"
czyli bardzo byśmy chcieli, żeby udało się zapełnić rodzinie szafki i lodówkę na Święta Wielkanocne
3 x już się udało, wierzymy, że teraz też się uda
ale same niewiele możemy
dlatego zwracamy się do was, dogomaniaków, o pomoc
To dzięki Wam udało się już trzy razy :)



Poniżej przedstawię liste produktów, które chcemy kupić Rodzinie na Święta Wielkanocne.
Często, ktoś chciałby kupić coś konkretnego, ale nie opłaca się wysyłać żywności, dlatego proponuję Wam formę "prawie bazarku".


Podane przeze mnie ceny są cenami wziętymi z internetowych delikatesów, więc zdaję sobie sprawę, że mogą odbiegać od rzeczywistości, ale nie jesteśmy też w stanie przewidzieć dokładnych cen po jakich kupimy n/w produkty.
Przed Świętami Biafra zrobi zakupy spożywcze (te z tego "bazarku") oraz odbierze drzewka z Planu B i zawiezie wszystko Rodzinie.

Nie jest to nieudolna Rodzina, która wyciąga ręce po pieniądze, ale Rodzina, która jest wdzięczna za każda pomoc i która umie z niej skorzystać, dlatego warto jej pomagać.

#3 3 x

3 x

    o żesz w mordeczkę nie wiem co sobie wpisać ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 14193 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 20:49

PLAN A

Poniżej przedstawię liste produktów, które chcemy kupić Rodzinie na Święta Wielkanocne.
Często, ktoś chciałby kupić coś konkretnego, ale nie opłaca się wysyłać żywności, dlatego proponuję Wam formę "prawie bazarku".


Podane przeze mnie ceny są cenami wziętymi z internetowych delikatesów, więc zdaję sobie sprawę, że mogą odbiegać od rzeczywistości, ale nie jesteśmy też w stanie przewidzieć dokładnych cen po jakich kupimy n/w produkty.
Przed Świętami Biafra zrobi zakupy spożywcze (te z tego "bazarku") oraz odbierze drzewka z Planu B i zawiezie wszystko Rodzinie.

Nie jest to nieudolna Rodzina, która wyciąga ręce po pieniądze, ale Rodzina, które jest wdzięczna za każda pomoc i która umie z niej skorzystać, dlatego warto jej pomagać.

Rozliczenie planu A - postaram się uzupełniać w miarę możliwości na bieżąco:


Wsparcie na koszyczek w postaci finansowej :)
eloise - 23 zł (wpłynęło)
gameta - 40 zł
delfy2000 - 100 zł (wpłyneło - paypal)
jkp + ania - 200 zł na koszyczek + 50 zł na słodycze (wpłynęło)
Aga76 - 70 zł (50 na koszyczek i 20 na super colę i słodycze) (wpłynęło)
Maria W. - 100 zł (wpłynęło - paypal)
agusiazet - 50,60 zł w tym 20 zł na karmę dla zwierzaków (wpłynęło)
beka - 30 zł
Nikaragua - 18 zł
Ania102 - 15 zł
savahna - 19 zł (wpłynęło)
Grosziwo - 50 zł (karma dla zwierzaków) (wpłynęło)
grzenka - 30 zł (w tym 20 zł na karmę dla zwierzaków)
Havanka - 14,70 zł
Lech R. Poznań - 100 zł (wpłynęło)
Czarna Nutka - 50 zł (wpłynęło)
AgataDB - 45 zł (wpłynęło)
Paulina K. Częstochowa - 50 zł (wpłynęło)
Grzegorz B. Łódź - 25 zł (wpłynęło)
magda222 - 50 zł
gaota - 40 zł
jkp od Justyny - 30 zł (wpłynęło)

Dary rzeczowe:
kasiatatry - środki higienoiczne (lista w poscie: #46)
jkp - środki czystości i chemiczne - lista na wątku Posadz drzewo rodzinie w potrzebie! - post #83
Nanhoo - 10 kg cukru :)
asiaf1 - paczka ze słodyczami i słonymi przekąskami
Anna_33 - produkty z koszyczka - paczka z kasiatatry, lista zakupów Ani post #111 - klik
Ruda Pani Ela - produkty z koszyczka - paczka z kasiatatry - lista zakupów Rudej Pani Eli post #84 - klik

#4 3 x

3 x

    o żesz w mordeczkę nie wiem co sobie wpisać ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 14193 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 21:20

Koszyczek Wielkanocny

Podane poniżej ceny wzięte są z delikatesów intrernetowych, więc znająć życie są zawyżone, a nam uda się kupić taniej a więc i więcej produktów dla Rodziny.

I mięso:
1. karkówka b/k - 16,00 zł /1 kg :chcemy zakupić - 5 kg łącznie za ok. 80,00 zł
6 kg - 80 zł - delfy2000 DZIĘKUJEMY!
2. karkówka z kością -13,00 zł / 1 kg :chcemy zakupić - 4 kg łącznie za ok. 52,00 zł
4 kg - 52 zł- jkp + ania DZIĘKUJEMY!
3. ćwiartka kurczaka - 6,00 zł / 1 kg :chcemy zakupić - 6 kg łącznie za ok. 36,00 zł
6 kg - 36 zł - jkp + ania DZIĘKUJEMY!
4. schab b/k - 16,50 zł / 1 kg :chcemy zakupić - 6 kg łącznie za ok. 99,00 zł
6 kg - 99 zł - jkp + ania DZIĘKUJEMY!
5. kurczak - 8,50 zł / 1 kg, 1 kurczak ok 15 zł :chcemy zakupić - 2 kurczaki czyli jakieś 3,5 kg łącznie za ok. 29,75 zł
2 kurczaki - ok 30 zł - Aga76 DZIĘKUJEMY !
6. metka łososiowa - 23,00 zł / 1 kg: chcemy zakupić - 1,5 kg łącznie za ok. 34,50 zł (0,5 kg kosztuje 11,50 zł)
0.5 kg - 11,50 zł - jkp + ania DZIĘKUJEMY!
1 kg - 23 zł - Maria W. DZIĘKUJEMY!
7. boczek bez zeberek - 16,00 zł / 1 kg: chcemy zakupić - 2 kg łącznie za ok 32,00 zł
2 kg - 32 zł - Maria W. DZIĘKUJEMY!

#5 3 x

3 x

    o żesz w mordeczkę nie wiem co sobie wpisać ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 14193 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 21:44

II. wedliny i mięsa inne
8. baleron gotowany - 19,00 zł / 1 kg: chcemy zakupic - 2 kg łącznie za ok. 38,00 zł
0.5 kg - 9,50 zł - delfy2000 DZIĘKUJEMY!
1.5 kg - 28,50 zł - Maria W. DZIĘKUJEMY!
9. wędzonka domowa - 32,00 zł / 1 kg: chcemy zakupić: 1 kg łącznie za ok 32,00 zł
0.5 kg - 16 zł - Maria W. DZIĘKUJEMY!
0.5 kg - 16 zł - Czarna NutkaDZIĘKUJEMY!
10. kiełbasa toruńska - 16,00 zł / 1 kg: chcemy zakupić: 1 kg łącznie za ok 32,00 zł
1 kg - 32 zł - Czarna NutkaDZIĘKUJEMY!
11. zwyczajna - 10,00 zł / 1 kg: chcemy zakupic - 2 kg łącznie za ok. 20,00 zł
2 kg - ok 20 zł - Aga76 DZIĘKUJEMY !
12. boczek z komina/kopcony - 17,00 zł / 1 kg: chcemy zakupić - 2 kg łącznie za ok 34,00 zł
2 kg -34 zł - AgataDB DZIĘKUJEMY!
13. pasztet np "dziadunia" - 15,00 zł / 1 kg: chcemy zakupić 1 kg łącznie za ok. 15,00 zł
1 kg - 15 zł - beka DZIĘKUJEMY !
14. parówki (berlinki paczkowane) - wychodzi 16,00 zł / 1 kg: chcemy kupić - 2 kg łącznie za ok 32,00 zł
0.5 kg - 8 zł - savahnaDZIĘKUJEMY !
1.5 kg - 24 zł - Paulina K. Częstochowa DZIĘKUJEMY!
15. tuńczyk w puszce - 5,00 zł / 1 op: chcemy kupić 6 puszek za ok 30,00 zł
1 puszka - 5 zł - savahnaDZIĘKUJEMY !
3 puszki - 15 zł - Ania102DZIĘKUJEMY !
1 puszka - 5 zł - AgataDB DZIĘKUJEMY!
1 puszka - 5 zł - Paulina K. Częstochowa DZIĘKUJEMY!
16. konserwy w puszce, w tym rybne - 6,00 zł / 1 op (0.3 kg): chcemy kupić - 10 puszek łącznie za ok 60,00 zł
1 puszka - 6 zł - AgataDB DZIĘKUJEMY!
1 puszka - 6 zł - Paulina K. Częstochowa DZIĘKUJEMY!
1 puszka - 6 zł - Paulina K. Częstochowa DZIĘKUJEMY!
1 puszka - 6 zł - Paulina K. Częstochowa DZIĘKUJEMY!
4 puszki - 24 zł - Grzegorz B. Łódź DZIĘKUJEMY!
2 puszki - 12 zł - Lech R. Poznań DZIĘKUJEMY!

#6 3 x

3 x

    o żesz w mordeczkę nie wiem co sobie wpisać ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 14193 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 21:50

III. inne
17 . olej kujawski - 7,00 zł / 1 l : chcemy kupić - 5 l łącznie za ok. 35,00 zł
1 l - 7 zł - agusiazet DZIĘKUJEMY!
4 l - 28 zł - Lech R. Poznań DZIĘKUJEMY!
18 . cukier - 5,50 zł / 1 kg : chcemy kupić - 10 kg łącznie za ok. 55,00 zł
10 kg - Nanhoo DZIĘKUJEMY!
19 . mąka szymanowska - 2,80 zł / 1 kg : chcemy kupić - 4 kg łącznie za ok. 11,20 zł
3 kg - gameta DZIĘKUJEMY! (od maturzysty)
1 kg - 2,8 zł - Lech R. Poznań DZIĘKUJEMY!
20 . mąka tortowa - 2,50 zł / 1 kg : chcemy kupić - 2 kg łącznie za ok. 5,00 zł
5 kg - 5 zł - Nikaragua DZIĘKUJEMY !
21 . ryz pakowany w kg - 5,50 zł / 1 kg : chcemy kupić - 3 kg łącznie za ok. 16,50 zł
1 kg - 5,5 zł - delfy2000 DZIĘKUJEMY!
1 kg - 5,5 zł - delfy2000 DZIĘKUJEMY!
1 kg - 5,5 zł - Lech R. Poznań DZIĘKUJEMY!
22 . ryż pakowany w woreczki 4x100g - 3,30 zł / 1 op (0.4 kg) : chcemy kupić - 4 opakowania łącznie za ok. 13,20 zł
4 opak. - 13,2 zł - Lech R. Poznań DZIĘKUJEMY!
23 . makaron spaghetti pakowany po 0.5 kg - 3,30 zł / 1 op (o.5 kg) : chcemy kupić - 4 opakowania łącznie za ok. 13,20 zł
2 opak. - 6,6 zł - Nikaragua DZIĘKUJEMY !
1 opak. - 3,3 zł - grzenka DZIĘKUJEMY!
2 opak. - 6,6zł - Lech R. Poznań DZIĘKUJEMY!
24 . makaron inny (0.5 kg) - 3,50 zł / 1 op (0,5 kg) : chcemy kupić - 6 opakowań łącznie za ok. 21,00 zł
6 opak. - 3,5 zł - Ruda Pani ElaDZIĘKUJEMY! (paczka)
25 . soki zagęszczone (0.4 – 0.5l) - 6,00 zł / 1 butelka (0,4-0,5 l) : chcemy kupić - 6 butelek łącznie za ok. 36,00 zł
1 butelka - 6 zł - savahnaDZIĘKUJEMY !
1 butelka - 6 zł - grzenka DZIĘKUJEMY!
1 butelka - 6 zł - Lech R. Poznań DZIĘKUJEMY!
1 butelka - 6 zł - Lech R. Poznań DZIĘKUJEMY!
1 butelka - 6 zł - magda222 DZIĘKUJEMY!
1 butelka - 6 zł - magda222 DZIĘKUJEMY!
26 . chrupki do mleka (rózne) - 5,00 zł / 1 op (220-250 g) : chcemy kupić - 10 opakowań łącznie za ok. 50,00 zł
2 opak. - 10 zł - Lech R. Poznań DZIĘKUJEMY!
6 opak. - 30 zł - magda222 DZIĘKUJEMY!
1 opak. - 5 zł - gaota DZIĘKUJEMY!
1 opak. - 5 zł - gaota DZIĘKUJEMY!
27 . musli do mleka (rożne) - 5,00 zł / 1 op (0.35 kg) : chcemy kupić - 5 opakowań łącznie za ok. 25,00 zł
2 opak. - 5 zł - Lech R. Poznań DZIĘKUJEMY!
1 opak. - 5 zł - gaota DZIĘKUJEMY!
1 opak. - 5 zł - gaota DZIĘKUJEMY!
1 opak. - 5 zł - gaota DZIĘKUJEMY!
28 . Nestle Corn Flakes płatki 500g - 7,80 zł / 1 op (0.5 kg) : chcemy kupić - 5 opakowań łącznie za ok. 39,00 zł
1 opak. - 7 zł - agusiazet DZIĘKUJEMY!
1 opak. - 7 zł - gaota DZIĘKUJEMY!
1 opak. - 7 zł - gaota DZIĘKUJEMY!
1 opak. - 7 zł - jkp od justyny DZIĘKUJEMY!
1 opak. - 7 zł - jkp od justyny DZIĘKUJEMY!

#7 3 x

3 x

    o żesz w mordeczkę nie wiem co sobie wpisać ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 14193 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 21:57

29 . Biszkopty (120 g) - 3,00 zł / 1 op : chcemy kupić - 4 opakowania łącznie za ok. 12,00 zł
1 opak. - 3 zł - Paulina K. Częstochowa DZIĘKUJEMY!
1 opak. - 3 zł - jkp od justyny DZIĘKUJEMY!
1 opak. - 3 zł - jkp od justyny DZIĘKUJEMY!
1 opak. - 3 zł - jkp od justyny DZIĘKUJEMY!
30 . ketchup Tortex 0,5 kg - 3,50 zł / 1 op : chcemy kupić - 4 opakowania łącznie za ok. 14,00 zł
1 opak. - 3,5 zł - Havanka DZIĘKUJEMY!
1 opak. - 3,5 zł - jkp od justyny DZIĘKUJEMY!
1 opak. - 3,5 zł - jkp od justyny DZIĘKUJEMY!
1 opak. - 3,5 zł -
31 . majonez Winiary dekoracyjny - 6,00 zł / 400 ml : chcemy kupić - 5 słoików łącznie za ok. 30,00 zł
1 słoik - 6 zł - Havanka DZIĘKUJEMY!
1 słoik - 6 zł - Ruda Pani ElaDZIĘKUJEMY! (paczka)
1 słoik - 6 zł - Ruda Pani ElaDZIĘKUJEMY! (paczka)
1 słoik - 6 zł - Nikaragua DZIĘKUJEMY !
1 słoik - 6 zł -
32 . musztarda - 2,60 zł / 0,2 l : chcemy kupić - 5 słoiczków łącznie za ok. 13,00 zł
1 słoiczek - 2,60 zł - Havanka DZIĘKUJEMY!
1 słoiczek - 2,60 zł - Havanka DZIĘKUJEMY!
1 słoiczek - 2,60 zł -
1 słoiczek - 2,60 zł -
1 słoiczek - 2,60 zł -
33 . kawa - 17,00 zł / 0,5 kg : chcemy kupić - 4 kawy łącznie za ok. 68,00 zł
1 kawa - 17 zł -
1 kawa - 17 zł -
1 kawa - 17 zł -
1 kawa - 17 zł -
34 . herbata saga 50 saszetek - 3,60 zł / 1 op : chcemy kupić - 4 opakowania łącznie za ok. 14,40 zł
1 opak. - 3,6 zł - agusiazet DZIĘKUJEMY!
2 opak. - Anna_33 DZIĘKUJEMY! - paczka
1 opak. - 3,6 zł -
35 . dżemy - 3,50 zł / 1 słoiczek (0,28l) : chcemy kupić - 10 słoiczków łącznie za ok. 35,00 zł
1 słoiczek - 3,5 zł - agusiazet DZIĘKUJEMY!
1 słoiczek - 3,5 zł -
1 słoiczek - 3,5 zł -
1 słoiczek - 3,5 zł -
1 słoiczek - 3,5 zł -
1 słoiczek - 3,5 zł -
1 słoiczek - 3,5 zł -
1 słoiczek - 3,5 zł -
1 słoiczek - 3,5 zł -
1 słoiczek - 3,5 zł -
36 . fasola jaś - 4,70 zł / 1 op (400 g) : chcemy kupić - 3 woreczki łącznie za ok. 14,10 zł
1 woreczek - 4,7 zł -
1 woreczek - 4,7 zł -
1 woreczek - 4,7 zł -
37 . kasza gryczana pakowana po 400 g - 6,00 zł / 1 op (0,4 kg) : chcemy kupić - 2 opakowania łącznie za ok. 12,00 zł
2 opak. - Ruda Pani Ela DZIĘKUJEMY! (paczka)
38 . kasza pęczak - 1,70 zł / 1 op (0.4 kg) : chcemy kupić - 4 opakowania łącznie za ok. 6,80 zł
1 opak. - 1,70 zł - agusiazet DZIĘKUJEMY!
1 opak. - 1,70 zł -
1 opak. - 1,70 zł -
1 opak. - 1,70 zł -
39 . kasza gryczana pakowana po 4x100 g - 7,00 zł / 1 op (0,4 kg) : chcemy kupić - 2 opakowania łącznie za ok. 14,00 zł
2 opak. Ruda Pani Ela DZIĘKUJEMY! (paczka)

#8 3 x

3 x

    o żesz w mordeczkę nie wiem co sobie wpisać ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 14193 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 22:09

40 . mazurek - 20,00 zł / 1 kg : chcemy kupić - 1 kg łącznie za ok. 20,00 zł
0.5 kg - 10 zł -
0.5 kg - 10 zł -
41 . bułka tarta - 3,50 zł / 1 op (0,5 kg) : chcemy kupić - 2 opakowania czyli 1 kg łącznie za ok. 7,00 zł
0.5 kg - 3,5 zł -
0.5 kg - 3,50 zł -
42 . cukier waniliowy - 0,85 zł / 1 op (0,032 kg) : chcemy kupić - 10 saszetek łącznie za ok. 8,50 zł
10 saszetek - Anna_33 DZIĘKUJEMY! - paczka
43 . aromaty do ciast - 1,70 zł / 1 op (0,01 l) : chcemy kupić - 5 aromatów łącznie za ok. 8,50 zł
1 aromat - 1,70 zł -
1 aromat - 1,70 zł -
1 aromat - 1,70 zł -
1 aromat - 1,70 zł -
1 aromat - 1,70 zł -
44 . brzoskwinie w puszcze - 3,50 zł / 1 op (0,4 kg) : chcemy kupić - 3 puszki łącznie za ok. 10,50 zł
1 puszka - 3,50 zł -
1 puszka - 3,50 zł -
1 puszka - 3,50 zł -
45 . ananasy w puszcze - 4,00 zł / 1 op (0,5 kg) : chcemy kupić - 3 puszk łącznie za ok. 12,00 zł
1 puszka - 4 zł - magda222 DZIĘKUJEMY!
1 puszka - 4 zł - magda222 DZIĘKUJEMY!
1 puszka - 4 zł -
46 . sól - 1,10 zł / 1 kg : chcemy kupić - 5 kg łącznie za ok. 5,50 zł
1 kg - 1,10 zł - agusiazet DZIĘKUJEMY!
2 kg - 2,20 zł - Czarna NutkaDZIĘKUJEMY!
1 kg - 1,10 zł -
1 kg - 1,10 zł -
47 . koncentrat pomidorowy - 3,70 zł / 1 op (0.2 kg) : chcemy kupić - 5 opakowań łącznie za ok. 18,50 zł
5 słoiczków - Anna_33 DZIĘKUJEMY! - paczka
48 . barszcz biały - 2,00 zł / 1 torebka (0,06) : chcemy kupić - 5 łącznie za ok. 10,00 zł
5 torebek - Anna_33 DZIĘKUJEMY! - paczka
49 . pistacje - 14,00 zł / 1 op (200 g) : chcemy kupić - 2 opakowania łącznie za ok. 28,00 zł
1 opak. - 14 zł -
1 opak. - 14 zł -
50 . migdały - 44,00 zł / 1 kg : chcemy kupić - 0,5 kg łącznie za ok. 22,00 zł
0,5 kg - 22 zł -

#9 3 x

3 x

    o żesz w mordeczkę nie wiem co sobie wpisać ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 14193 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 22:14

51. napój - 5,00 zł / 2 l : chcemy kupić - 4 l łącznie za ok. 20,00 zł
1 l - 5 zł - eloise DZIĘKUJEMY!
1 l - 5 zł - eloise DZIĘKUJEMY!
1 l - 5 zł - eloise DZIĘKUJEMY!
1 l - 5 zł - eloise DZIĘKUJEMY!
52. groszek konserwowy - 2,50 zł / 1 puszka (0.4 kg) : chcemy kupić - 6 puszek łącznie za ok. 15,00 zł
6 puszek - 15 zł - beka DZIĘKUJEMY !
53. kukurydza - 3,00 zł / 1 puszka (0.4 kg) : chcemy kupić - 6 puszek łącznie za ok. 18,00 zł
1 puszka - 3 zł -
1 puszka - 3 zł -
1 puszka - 3 zł -
1 puszka - 3 zł -
1 puszka - 3 zł -
1 puszka - 3 zł -
54. pomidory w puszcze - 3,50 zł / 1 puszka (0.4 kg) : chcemy kupić - 6 puszek łącznie za ok. 21,00 zł
1 puszka - 3,50 zł -
1 puszka - 3,50 zł -
1 puszka - 3,50 zł -
1 puszka - 3,50 zł -
1 puszka - 3,50 zł -
1 puszka - 3,50 zł -
55. fasola w puszce - 3,50 zł / 1 puszka (0.4 kg) : chcemy kupić - 4 puszki łącznie za ok. 14,00 zł
1 puszka - 3,50 zł -
1 puszka - 3,50 zł -
1 puszka - 3,50 zł -
1 puszka - 3,50 zł -
56. cytryny - 4,00 zł / 1 kg : chcemy kupić - 0,5 łącznie za ok. 2,00 zł
0.5 kg - 2 zł -
57. galaretki smakowe/budynie - 1,30 zł / 1 torebka : chcemy kupić - 10 torebek łącznie za ok. 13,00 zł
10 torebek - Anna_33 DZIĘKUJEMY! - paczka
58. sosy do spagetti (w torebkach)/pomysł na - 3,00 zł / 1 torebka : chcemy kupić - 10 sosów łącznie za ok. 30,00 zł
10 sosów - gameta DZIĘKUJEMY! (od maturzysty)
59. drożdże - 1,10 zł / 1 op (0,1 kg) : chcemy kupić - 5 opakowań łącznie za ok. 5,50 zł
1 opak. - 1,10 zł - agusiazet DZIĘKUJEMY!
1 opak. - 1,10 zł -
1 opak. - 1,10 zł -
1 opak. - 1,10 zł -
1 opak. - 1,10 zł -
60. rodzynki - 3,00 zł / 0.2 kg : chcemy kupić - 2 opakowania łącznie za ok. 6,00 zł
1 opak. - 3 zł -
1 opak. - 3 zł -
61. morele - 3,50 zł / 0.1 kg : chcemy kupić - 2 opakowania łącznie za ok. 7,00 zł
1 opak. - 3,5 zł -
1 opak. - 3,5 zł -
62. orzechy włoskie - 14,00 zł / 0.2 kg : chcemy kupić - 1 opakowania łącznie za ok. 14,00 zł
0.1 kg - 7 zł -
0.1 zł - 7 zł -
63. masło roślinne - 2,50 zł / 250 g : chcemy kupić - 5 opakowanie łącznie za ok. 12,50 zł
1 opak. - 2,5 zł - agusiazet DZIĘKUJEMY!
1 opak. - 2,5 zł -
1 opak. - 2,5 zł -
1 opak. - 2,5 zł -
1 opak. - 2,5 zł -
64. margaryna Kasia - 2,30 zł / 250 g : chcemy kupić - 4 kostki łącznie za ok. 9,20 zł
1 kostka - 2,3 zł - agusiazet DZIĘKUJEMY!
1 kostka - 2,3 zł -
1 kostka - 2,3 zł -
1 kostka - 2,3 zł -
65. ser Brie - 4,50 zł / 0.125 : chcemy kupić - 3 opakowania łącznie za ok. 13,50 zł
1 ser - 4,5 zł -
1 ser - 4,5 zł -
1 ser - 4,5 zł -
66. ser parmezan - 25,00 zł / 0,2 kg : chcemy kupić - 1 opakowanie (0.2 kg) łącznie za ok. 25,00 zł
0.1 kg - 12,50 zł -
0.1 kg - 12,50 zł -

#10 3 x

3 x

    o żesz w mordeczkę nie wiem co sobie wpisać ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 14193 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 22:26

IV. przyprawy
67. Vegeta - 4,80 zł / 0.2 kg : chcemy kupić - 3 opakowania łącznie za ok. 14,40 zł
0,5 kg - Anna_33 DZIĘKUJEMY! - paczka
68. pietruszka - 1,30 zł / 1 torebka : chcemy kupić - 3 torebki łącznie za ok. 3,90 zł
3 torebki - Anna_33 DZIĘKUJEMY! - paczka
69. koperek - 1,40 zł / 1 torebka : chcemy kupić - 3 torebki łącznie za ok. 4,20 zł
3 torebki - Anna_33 DZIĘKUJEMY! - paczka
70. pieprz - 1,40 zł / 1 torebka : chcemy kupić - 6 torebek łącznie za ok. 8,40 zł
6 torebek - Anna_33 DZIĘKUJEMY! - paczka
71. ziele angielskie - 1,60 zł / 1 torebka : chcemy kupić - 3 torebki łącznie za ok. 4,80 zł
3 torebki - Anna_33 DZIĘKUJEMY! - paczka
72. majeranek - 1,30 zł / 1 torebka : chcemy kupić - 3 torebki łącznie za ok. 3,90 zł
3 torebki - Anna_33 DZIĘKUJEMY! - paczka
73. liść laurowy - 1,50 zł / 1 torebka : chcemy kupić - 3 torebki łącznie za ok. 4,50 zł
3 torebki - Anna_33 DZIĘKUJEMY! - paczka
74. papryka słodka - 1,50 zł / 1 torebka : chcemy kupić - 3 torebki łącznie za ok. 4,50 zł
3 torebki - Anna_33 DZIĘKUJEMY! - paczka
75. papryka ostra - 1,50 zł / 1 torebka : chcemy kupić - 3 torebki łącznie za ok. 4,50 zł
3 torebki - Anna_33 DZIĘKUJEMY! - paczka
76. oregano - 1,50 zł / 1 torebka : chcemy kupić - 3 torebki łącznie za ok. 4,50 zł
3 torebki - Anna_33 DZIĘKUJEMY! - paczka
77. bazylia - 1,50 zł / 1 torebka : chcemy kupić - 3 torebki łącznie za ok. 4,50 zł
3 torebki - Anna_33 DZIĘKUJEMY! - paczka
78. tymianek - 1,50 zł / 1 torebka : chcemy kupić - 3 torebki łącznie za ok. 4,50 zł
3 torebki - Anna_33 DZIĘKUJEMY! - paczka

#11 3 x

3 x

    o żesz w mordeczkę nie wiem co sobie wpisać ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 14193 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 22:31

V. inne
79. farbki do jajek - 1,50 zł / 1 op : chcemy kupić - 3 opakowania łącznie za ok. 4,50 zł
1 opak. - 1,5 zł - jkp + ania DZIĘKUJEMY!
1 opak. - 1,5 zł -
1 opak. 1,5 zł -
80. szampony - 8,00 zł / 0,25 l : chcemy kupić - 5 butelek łącznie za ok. 40,00 zł
5 butelek - kasiatatry - DZIĘKUJEMY! - paczka
81. mydło - 2,00 zł / 1 kostka : chcemy kupić - 10 kostek łącznie za ok. 20,00 zł
10 kostek - kasiatatry - DZIĘKUJEMY! - paczka
82. podpaski Always Classic Normal podpaski 10 szt. - 3,80 zł / 1 op : chcemy kupić - 10 opakowań łącznie za ok. 38,00 zł
10 opak. - kasiatatry - DZIĘKUJEMY! - paczka
83. tampony - 15,00 zł / 1 op (16 szt) : chcemy kupić - 10 opakowań łącznie za ok. 150,00 zł
10 opak. - kasiatatry - DZIĘKUJEMY! - paczka
84. chusteczki nawilżone np. bambino - 6,00 zł / 1 op (63 szt ) : chcemy kupić - 10 opakowań łącznie za ok. 60,00 zł
10 opak. - kasiatatry - DZIĘKUJEMY! - paczka
85. pasty do zębów np. BLEND-A -MED - 7,00 zł / 125 ml : chcemy kupić - 10 tubek łącznie za ok. 70,00 zł
10 tubek -kasiatatry - DZIĘKUJEMY! - paczka
86. worki na śmieci - 5,50 zł / 10 szt (60l) : chcemy kupić - 10 opakowań łącznie za ok. 55,00 zł
10 opak. - kasiatatry - DZIĘKUJEMY! - paczka
87. kret - 6,30 zł / 500 ml : chcemy kupić - 3 opakowania łącznie za ok. 18,90 zł
3 opak. - kasiatatry - DZIĘKUJEMY! - paczka
88. słodycze
za 50 zł - jkp DZIĘKUJEMY!

#12 3 x

3 x

    o żesz w mordeczkę nie wiem co sobie wpisać ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 14193 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 22:39

VI. Karma dla zwierzaków:
dla psów - Rodzina ma 5 psiaków
chcemy kupić 5 worków po 15 kg (80 zł) - potrzebujemy 400 zł
dla kotów - kilka kotów
chcemy kupić ok 20 puszek (3 zł ) - potrzebujemy 60 zł

myślę, ze na karmę trzeba przeprowadzić zbiórkę ogólną tzn wiemy ze potrzebujemy 460 zł
kto zechce dorzucić jeszcze kilak zł dla zwierzaków?


20 zł - agusiazet DZIĘKUJEMY!
50 zł - GrosziwoDZIĘKUJEMY !
30 zł - grzenka DZIĘKUJEMY !

#13 3 x

3 x

    o żesz w mordeczkę nie wiem co sobie wpisać ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 14193 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 22:39

Bardzo proszę o wsparcie dla Rodziny :modla:

#14 kasiatatry

kasiatatry

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 23:05

a gdzie są takie ceny:crazyeye:

kupowałam ostatnio chusteczki pampers za 25 zł 6 sztuk.
olej po 13,5 za 3 l (kujawski)

na tampony trzeba trafic na promocje to wtedy za ok 20 zł 32 szt,
mydło w 4-pakach po 5 zł...
to są naprawdę normalne ceny w większych sklepach...
przyprawy można kupić spokojnie po 1 zł za opakowanie, no po 1,2 to juz takie lepsze,
kasia po 1,8

ja takie ceny znam :) naprawdę :) robie tu oczy jak dwie dychy :)

#15 gameta

gameta

    Gameta z Gameciakiem :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 11032 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 23:14

Ponieważ mi zostało 40 zł z akcji szkolnej dla "mojej rodziny" chciałabym jes przekazać na cel koszykowy. Myślę, że darczńcy z tametgo wątku nie bedą mieli nic przeciwko. Ponieważ aktualnie nie mam ani grosza na koncie przelew zrobię w przyszłym tygodniu jak wpłynie mi pensja. W ten sposób przestanie mi ciążyć to 40zł
Czy mam wybrać co konkretnie chcę za to 40zł ?

I jeszcze jedno = przyprawy bardziej się opłaca z allegro kupić w takiej ilości (trzeba porónać wagę paczki sklepowej i tej tam)- ja kupowałam tutaj dwa razy, i byłam bardzo zadowolona:
http://allegro.pl/sh...php?uid=1133560
Nie ma mnie na dogo. I raczej już nie będzie.



#16 kasiatatry

kasiatatry

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 23:24

szampony garnier'a 400 ml są teraz po 7,5 w SP, H&S za 600 ml 17,5 zł, mydełko fa w kostce 1,19

ja wiem, ze to jest "polowanie na promocje" ale jakby był transport z warszawy, to mogłabym tu zrobić chociaż część zakupów taniej...
na całych zakupach to będzie juz spora sumka...

#17 gameta

gameta

    Gameta z Gameciakiem :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 11032 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 23:39

PLAN A
Podane przeze mnie ceny są cenami wziętymi z internetowych delikatesów, więc zdaję sobie sprawę, że mogą odbiegać od rzeczywistości, ale nie jesteśmy też w stanie przewidzieć dokładnych cen po jakich kupimy n/w produkty.
Przed Świętami Biafra zrobi zakupy spożywcze (te z tego "bazarku") oraz odbierze drzewka z Planu B i zawiezie wszystko Rodzinie.


Kasiatatry, Biarfa zawsze kupuje w hiperach po najnizszych cenach - te tu są tylko orientacyjne, Wiadomo, że zoastaną zrobione zakupy za całą zebraną kasę - czyli im będzie taniej, tym więcej Biafra kupi :)
Nie ma mnie na dogo. I raczej już nie będzie.



#18 kasiatatry

kasiatatry

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 23:45

a widzisz, nie doczytałam :)
generalnie mnie te ceny okrutnie przeraziły i myślę, że ludzi też mogą przerazić.

ja bede przejezdzać przez krk przed swietami, ale nie wiem, czy nie za pozno, bo to będzie sroda.
Podrzuciłabym paczkę...

#19 eloise

eloise

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8582 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 07:30

pomysł super! Drzewka już kupiłam, więc nie pozostaje mi nic innego jak dorzucić i tutaj 20 zł :) np na napoje nr 51. Gdzie przelać kasę?

Chemię rzeczywiście warto kupić w promocji w drogerii, np w Rossmannie są super promocje na ich firmowe produkty Babydream- mokre chusteczki po 88 szt/paczka wychodzą tam super tanio :) I są fajne- kupuję dla synka.
Przekonałam sie że i w R i Super Pharm ceny są lepsze niż w marketach.
Dodany obrazek

#20 Nanhoo

Nanhoo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 08:20

o rety, te ceny są naprawdę zniewalające :crazyeye: może lepiej je usunąć i napisać tylko że za taką i taką kwotę ogólnie chcemy zakupić ile się da sztuk, bo zaraz będzie krzyk, że zbieramy kasę na luksusowe zakupy :shake: nie wszyscy będą czytać wątek do końca :roll: szczególnie ludzie z FB którzy nie znają Biafry.