Jump to content
Dogomania

owczarek kaukaski


sylwia_psiara

Recommended Posts

Ja mialam kiedys owczarka kaukaskiego (nie rasowego). Jezeli jest nie doswiadczona nie powinna kupowac tej rasy-jest to dominujacy pies o trudnym charakterze. I do tego jest baaaardzo silny.Nie polecam,szczegolnie jezeli twoja kolezanka nie ma domu z ogrodem. To zwierze potrzebuje ok.40min codziennego treningu i/lub ruchu.
Jezeli chcesz sie czegos dowiedziec kliknij na wyszukiwarke google.Tam zawsze sie cosik znajdzie...:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiska']Ja mialam kiedys owczarka kaukaskiego (nie rasowego). Jezeli jest nie doswiadczona nie powinna kupowac tej rasy-jest to dominujacy pies o trudnym charakterze. I do tego jest baaaardzo silny.Nie polecam,szczegolnie jezeli twoja kolezanka nie ma domu z ogrodem. To zwierze potrzebuje ok.40min codziennego treningu i/lub ruchu.
Jezeli chcesz sie czegos dowiedziec kliknij na wyszukiwarke google.Tam zawsze sie cosik znajdzie...:multi:[/quote]
Mam takiego niby kaukaza (zwanego poprostu kundlem) w domu i zgodzić się z Tobą nie mogę.
Tak jak napisała puli 40 min to moze buldogowi ang wystarczy albo pekinczykowi. Kaukaz i 40 minut ruchu dziennie? Tykająca bomba zegarowa. Niewybiegany i niewychowany kaukaz możebyć naprawdę niebezpieczny.
Dom z ogrodem możebyć pomocny, ale z reguły kończy się to tak, że pies jest pozostawiony sam sobie przez cały dzień w tym ogrodzie. Kaukaz to bardzo wytrzymała rasa, może nie jest szczególnie szybka i energiczna, ale długie spacery połączone z wysiłkiem intelektualnym bardzo lubią (mój kundel lubi ;)). Moja 9 letnia suka bez problemów chodziła na 4 godzinne spacery po plaży.

Do autorki: fakt, kaukaz to trudny i niezależny pies, ale przy żelaznej konsekwencji dający się szkolić (kliker podobno jest pomocny przy takich rasach) i bardzo staranna socjalizacja od małego. Ważna jest znajomość psiej psychiki. Mają silny instynkt terytorialny i stróżujący, co często powoduje agresję na tym tle. Od małego trzeba szkolić i przyzwyczajać do ludzi i psów (dobre będzie psie przedszkole, a potem szkolenie w grupie). Niezsocjalizowany kaukaz możebyć bardzo nieprzyjazny dla okolicy.
Jak na pierwszego psa to radzę tą decyzję przemyśleć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...