Jump to content
Dogomania

czekamy na wyniki kolejnych badań, prosimy o kciuki dla Holly!


Recommended Posts

i jak sunia?

Moja Wega też miała tragiczne wyniki wątrobowe, na usg okazało się, że podobie jak u Holi, wątroba lekko powiększona, ale bez guzów i innych takich zmian. Od dnia wyników je tylko RC Hepatic a z leków dostaje Hapatiale Forte. Po miesiącu wyniki znacznie sie poprawiły, są praktycznie wnormie. Teraz nie mam wyników przed sobą ale miała przekroczone białko tylko. W moczu wyszło, że ma zapalenie pęcherza :-) Mam nadzieje, że wyniku sie juz utrzymaja i juz będzie zdrowa. Bo jak usłyszałam wyniki (badania robiłam bo intuicja mi kazała :-) ) to nie będe ukrywała - załamałam się, miałam najgorszy scenariusz przed oczami itp. Wetka była zdziwiona stanem psa - że wogóle po niej nie widać, że jest taka chora. Ale okazuje się że suka zdrowieje :-) i to najważniejsze! Niewiem co spowodowało taki stan (mam ją od września ur.) - nie zatruła się, nie miała kleszczy?? Mój tata wyczytał, że po długotrwałym głodzeniu może wątroba sie uszkodzić - a Wega to taka chudzina była :-(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Kajusza']i jak sunia?

Moja Wega też miała tragiczne wyniki wątrobowe, na usg okazało się, że podobie jak u Holi, wątroba lekko powiększona, ale bez guzów i innych takich zmian. Od dnia wyników je tylko RC Hepatic a z leków dostaje Hapatiale Forte. Po miesiącu wyniki znacznie sie poprawiły, są praktycznie wnormie. Teraz nie mam wyników przed sobą ale miała przekroczone białko tylko. W moczu wyszło, że ma zapalenie pęcherza :-) Mam nadzieje, że wyniku sie juz utrzymaja i juz będzie zdrowa. Bo jak usłyszałam wyniki (badania robiłam bo intuicja mi kazała :-) ) to nie będe ukrywała - załamałam się, miałam najgorszy scenariusz przed oczami itp. Wetka była zdziwiona stanem psa - że wogóle po niej nie widać, że jest taka chora. Ale okazuje się że suka zdrowieje :-) i to najważniejsze! Niewiem co spowodowało taki stan (mam ją od września ur.) - nie zatruła się, nie miała kleszczy?? Mój tata wyczytał, że po długotrwałym głodzeniu może wątroba sie uszkodzić - a Wega to taka chudzina była :-([/QUOTE]

Kajusza, dziękuję za Twój post.
W tym tygodniu jedziemy na trzecie badanie krwi i wtedy będzie podjęte ostateczne leczenie. Holly na pewno była bardzo zagłodzona w młodości. O kleszczach nic mi nie wiadomo, ale pewnie coś kiedyś mogło być... Zobaczymy, będę pisać.
Życzę dużo zdrowia Twojej Wedze :)

Link to comment
Share on other sites

to są jej wyniki, żeby nie było, że to sobie wymysliłam :-)

pierwsze z 02 kwietnia: [B][I]kontrola z 26 kwietnia:[/I][/B]
albuminy: 16,4 (norma: 25-44) [I][B]3,12 (norma 3,30-5,60)[/B][/I]
ALT: 684,5 (norma: max 55) [I][B]24 (norma 3-50)[/B][/I]
AP 1012 (norma: max 108) [I][B]55 (norma 20-155)[/B][/I]
AST 549,3 (norma: max 30) [I][B]24 (norma 1-37)[/B][/I]
białko całkowite 42,1 (norma: 54-75) [B][I]6,26 (norma 5,5-7)[/I][/B]
glukoza 6 (norma 3,05-6,10) [B][I]109 (norma 70-120)[/I][/B]
kreatynina 31,1 (norma 35-106) ----
mocznik 3,64 (norma 3,30-8,30) [B][I]28,8 (norma 20-45)[/I][/B]

czyli naprawdę widac poprawę, tylko albuminy nadal są za niskie :-( i ten pęcherz nadal leczymy, ale jest lepiej niz gorzej! Nadal dieta i leki, ale dziś wizęłam te same leki ale większe stężenie i wychodzi o połowe taniej! Wega waży 20kg i brała dwie tabletki dla psów do 15kg, a teraz jedną dla powyżej 25kg i te bardziej sie opłacają, także popatrz na różne dawki tego samego leku bo może jakieś tańsze dawkowanie znajdziesz :-)

Trzymam kciuki za twoja psinę i będę zaglądała za wynikami :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam nadzieję, że stan zdrowia suni poprawia się :)
Jak nowe wyniki?
My zamiast essentiale podajemy Laice hepatil. Jak wyżej ktoś pisał - praktycznie to samo,ale zdecydowanie tańsze.
Chętnie wspomogę lekami (heparegen, zincteral,famogast) lub dorzucę do leków/ i karmy (tylko proszę o pw,bo rzadko na dogo wchodzę).
Pozdrowionka, zdrówka.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Dziękuję za pomoc, pamięć i przepraszam za milczenie, ale mam na głowie zbyt dużo spraw... :oops:
Jest lepiej, kontynuujemy wspomaganie wątroby, wet zdecydował, ze w obecnym stanie kolejne badanie krwi przeprowadzimy dopiero pod koniec lipca.
Holly zdecydowanie odżyła w porównaniu z poprzednim stanem, mam nadzieję, że wyniki będą wskazywały na poprawę.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='gameta']a ja dzwoniłam do was ostatnio...[/QUOTE]

Dziękuję za pamięć, i - tak jak rozmawiałyśmy - szykuję co nieco, ale są pewne komplikacje.

Jutro Holly ma mieć usuwany złamany ząb, czyszczony kamień i USG.. :( Koszty koszmarne.
Boję się... wyniki są już prawie w normie, ale zawsze...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 year later...
  • 9 months later...
  • 2 years later...

Na USG z dnia 21 lipca dr Bartłomiej Szal (gościnny występ w lecznicy Hematowet na Krasińskiego w Warszawie, w zastępstwie dr Puławskego, do którego wyjątkowo arogancki, wręcz chamski dr Papis mnie zapisał, nie poinformowawszy, że dr Puławski jest w tym czasie na urlopie) rozpoznał ropomacicze, nie zauważył jednak guza nadnercza. Pies dostał antybiotyk.

Na USG z 26 lipca dr Marciński nie zobaczył ropomacicza, natomiast stwierdził obecność 4cm guza nadnercza.

Jesteśmy zapisane do onkologa dr Jagielskiego na 29 sierpnia, gdyż teraz ma urlop.

ecef4298aa9a.jpg

5938a72f866b.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...