Jump to content
Dogomania

Schron KIELCE - mini-goldenka GAFA odeszła za TM [*][*][*] , czy inne też odejdą?????


andzia69

Recommended Posts

  • 2 months later...

Nie wiem czy dobrze trafiłam, sle poszukuję informacji na temat schroniska w Kielcach, ponieważ tam trafiają psy z gminy Radzymin. Tak, tak to gmina w mazowieckiem, tuż pod Warszawą.

Czy może ktoś coś na temat tego schroniska napisać, albo skierować mnie tam gdzie czegoś będę mogła się dowiedzieć?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

masz błędne informacje

 

placówka w kielcach przy ul. ściegiennego to schronisko miasta kielce i przyjmuje psy jedynie z terenu tej gminy

zajrzyj tutaj: http://www.boz.org.pl/monitor - w "nazwę podmiotu" wpisz "kielce"

 

w "nazwę gminy" wpisz "radzymin" i dowiesz się, gdzie ta gmina kieruje swoje bezdomne psy

Dziękuję za info, ale tam są dane za 2013 i 2014 rok.

Moje informacje powinny być aktualne, bo takie uzyskałam w gminie Radzymin.

Chciałam tylko mieć jakieś info na temat warunków w tym schronisku.

Link to comment
Share on other sites

kiedy uzyskałaś takie informacje w gminie radzymin i za jaki okres?

 

przyjmowanie do kieleckiego schroniska psów pochodzących z gminy innej niż kielce byłoby nielegalne

 

samo schronisko jest nędzne

 

W tym roku mają podpisaną umowę ze schroniskiem w Kielcach. Ostatnio trafiła tam suka ze szczeniakami i kot :(
 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1 października 2014 r., po 2,5 roku procesu, Sąd Rejonowy w Kielcach uznał byłą kierowniczkę schroniska w Kielcach, Grażynę Khier, za winną znęcania się nad zwierzętami w schronisku.

 

str. 87-88 uzas. wyroku

 

Sąd uwzględnił również duże natężenie złej woli, które okazała oskarżona i błahą jej motywację (...). Znając doskonale potrzeby gatunku, oskarżona przetrzymywała psy w niewłaściwych warunkach, musiała więc wiedzieć, że takie jej zachowanie prowadzi do wyrządzenia im bólu i cierpienia. Oskarżona naruszyła swoje najbardziej podstawowe obowiązki, pełniąc funkcję schroniska nie zapewniła zwierzętom stosownych warunków bytowania, w tym odpowiedniej dawki ruchu, opieki i pielęgnacji. Stopień naruszenia tych obowiązków należy ocenić jako wysoki (...).

 

Oskarżona w żadnym momencie nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej aktem oskarżenia czynu, nie wyraziła żalu ani skruchy. Jej twierdzenia o tym, że organizacje prozwierzęce uwzięły się, aby ją zniszczyć, schronisko było prowadzone w sposób prawidłowy, a zwierzętom nie działa się krzywda, są absolutnie nielogiczne i sprzeczne ze zgromadzonym w sprawie, obszernym materiałem dowodowym.

 

Orzeczona kara wyniosła pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, nawiązkę w wys. 1.500 zł oraz koszty sądowe w wys. ponad 5,5 tys. zł.

 

Wyrok nie jest prawomocny, oskarżona złożyła apelację.

 

Skazanie to należy ocenić jako niewątpliwie słuszne i potrzebne, gdyż Grażyna Khier, jako kierowniczka schroniska, ma na sumieniu wiele zwierzęcej śmierci i cierpienia... Jednak ława oskarżonych w tej sprawie była za krótka - konsekwentnie chronieni przez kielecki "wymiar sprawiedliwości" główni mocodawcy Khier, nadal pozostają bezkarni: prezydent Kielc Wojciech Lubawski, zastępca prezydenta Czesław Gruszewski, były prezes PUK Krzysztof Solecki, dyr. d/s technicznych PUK Bogdan Klikowicz oraz schroniskowi weterynarze: Wojciech Grubner i Wojciech Kiełek.

Link to comment
Share on other sites

diabeł tkwi w szczegółach...

schronisko w kielcach, a koło kielc - to zasadnicza różnica

 

Dziękuję, ale to Radzymin takich informacji udziela, a skąd przeciętny śmiertelnik ma wiedzieć, że w tej okolicy jest więcej schronisk.

A wiecie coś na temat tego miejsca?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Słuchajcie, dzisiaj jadąc na trasie S3 warszawa-krakow zaraz za Jedrzejowem jadąc w stronę Krakowa widzialam na poboczu, na takim mini placu z jakimiś ruinami grupke małych psiakow pozostawionych samym sobie, do tego kilka metrów dalej latal jakiś pies przy rowie jakby z urwana linką na szyi. Niestety nie miałam możliwości zatrzymać się, auta tam pędzą non stop ;( czy jest ktoś z tamtych okolic kto moglby sprawdzić te tereny?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...