Jump to content
Dogomania

RATUNKU!!!! Pilnie potrzebuje pomocy


psiula

Recommended Posts

Witam,
Mam problem z moim psem.
Jakiś czas temu zaczął się intensywnie drapać, następnie sierść zaczeła mu wypadać pękami.W efekcie jest teraz prawie łysy. Oczywiście odwiedziłam mnóstwo weterynarzy ,ale nikt nie wiedział co jest mojemu pieskowi. Wkońcu pewna pani weterynarz zdiagnozowała chorobę - grzybica. Pani poleciła mi szampon hexoderm kąpiele 2 razy w tyg, zastrzyki cutis compositum N raz w tyg, ketokonazol 2,5 tabletki 2 razy dziennie oraz efazan. Pomimo tak intensywnej kuracji nie widze żadnej poprawy. Ponadto u mojego drugiego psa rozpoczęły się podobne objawy chociaż zastosowałam na nim korację równocześnie z pierwszym pieskiem. Jestem załamana
Potrzebuje waszej pomocy :-(
Może zna ktoś skuteczne środki na tego typu schorzenie ??
a tak to wygląda:
[URL]http://img577.imageshack.us/img577/9223/dsc0261ko.jpg[/URL]

Czekam na odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

Prosze idz jeszcze raz do innego weterynarza niech zrobi zeskrobine na grzyba,swierzbowca a moze i nuzenca

czy oprocz lysych plackow ma jaies zminy skorne?
Czy piesek nie ma pchel?
Czy nie ma alergi?
Czy nie ma zmian hormonalnych?

jezeli ma naprawde grzybice to wystrczy podac imawerol i intrafugol.Po 3 tygodniach wloski wyrastaja.
Mozesz kupic advokato kropellki na kark pieska ,bardzo dobrze skutkuje na swierzbowca i poczatek nuzycy.

idz jak najszybciej do INNEGO dobregpo wet.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi
Zeskrobiny były robione 3 tygodnie temu wyszło że jest to grzyb i jaja pasożyta ale nie wiem jakiego
Jeżeli chodzi o inne zmiany skórne to na przednich łapach ma coś takiego
[URL]http://img863.imageshack.us/img863/2324/dsc0264m.jpg[/URL]
Pieski są odrobaczone i odpchlone i noszą obroże przeciw pchłom i kleszczom - biobifen
Alergię raczej bym wykluczała ponieważ już długo stosuję karmę Happydog
Advocate stosowałam 2 tyg temu. Zmiany hormonalne też wykluczam bo chorują dwa psy a nie są spokrewnione.
Właśnie po zmianie weterynarza rozpoczęliśmy leczenie, sądzę że lepszego już niestety nie znajde :-(

Link to comment
Share on other sites

To, że długo karmisz psa tą karmą może tylko umocnić mnie w podejrzeniu ,że to jednak alergia. W/g mnie wszyscy mają rację. Jest stwierdzony grzyb i są bakterie ale sądzę,że to są wtórne zmiany. Alergia powodowała świąt, drapanie, w końcu przesuszenie skóry, wypadanie sierści i rany. Bardzo łatwo wówczas o zakażenia grzybem, bakteriami. Skóra pozbawiona warstwy lipidowej staje się otwartymi wrotami do wszystkich pasożytów. Myślę,że należy psa leczyć kompleksowo, dieta np. jagnięcina, łosoś, plus leczenie zmian skórnych w/g zaleceń wet-a.

Link to comment
Share on other sites

Może alergię ma jeden , jako wtórny problem ma grzybicę, ta jest zakażna więc koło się zamyka. Ale to takie moje przemyślenia, skonsultuj to z wet-em, zmiana karmy z kurczaka na inne mięso nie zaburzy w żaden sposób dotychczasowego leczenia a może pomoże.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...