Jump to content
Dogomania

wzory i wskazówki na samodzielne zrobienie ubranka dla psa


tola1

Recommended Posts

  • 1 year later...

Wcale nie, Pati, niektóre psy naprawdę marzną. Mój stary, chory doberman nie wyjdzie w ogóle na spacer, jeśli choć kropi, nie znosi mżawki, w śniegu potwornie marznie.
Na bazarku dogomaniackim kupiłam na próbę kubrak Trixie, gotowy, taka derka - no i pomaga, tylko kapturek jeszcze by się przydał, żeby w oczka nie sypało (dziś straszna zamieć), Lachs bez kubraka chce zaraz wracać.

A nerek mu sie mogę zasłonić, bo obsikałby sobie tę część ubrania; część brzuszna sięga do słabizny, a górna do nasady ogona; lepiej zakryć tyle niż nic.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 3 weeks later...

sznaucer musi być ubrany, jak jest mokry śnieg albo straszne błoto, bo sie upaćka, albo zalepi śniegiem.
Kupiłam ubranko na allegro (kombinezon), ale nie jestem zadowolona-ma zbyt rozbudowany przód i psu łapy wyłażą z rękawów i wchodza do środka. Ciągnie rękaw za soba i skacze na 3 łapach, a ja mocze sobie i brudzę ręce,żeby to poprawić. Zreszta materiał był dziadowski (choć nie tani-zapłąciłam 60zet 2 zimy temu)i podgumowanie zeszło juz zeszłej zimy,
Moze wykrój na taki kombinezon dla sznaucia miniatury?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja zrobiłam dla mojego psa na szydełku szaliczek ;) a z mojej bluzy po prostu uszyłam :p i to mu wystarcza na razie nie mam kasy żeby mojemu kupić bo w sklepie najtańsze 49zł :shake: a ja jak na razie nie mam kasy:cool3: Ale spoko ;) po prostu kup sobie jakąś włuczke np: ja kupiłam czerwoną i zrób mu np szaliczek na szydełku na pewno babcia cie nauczy czy ktos ;) mnie akurat mama mojej kolezanki^^ Poradzisz sobie ;) Taki szaliczek od razu uroku dodaje :diabloti: Chyba ze zrobisz faktycznie kubraczek tak jak ja z bluzy weź nie potrzebną bluze tylko nie bierz potrzebnej bo rodzice sie zdenerwuja [!] :lol: I igłe i nitke i te bluze i myśle ze sobie poradzisz^^

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

ja generalnie jestem przeciwna strojeniu psów w ciuchy, chyba, że jest to niezbędne. Moja staruszka niestety podczas mrozów przeziębia sobie układ moczowy więc będę musiała jej coś uszyć (na razie prawie skończyłam derkę wełnianą podbitą nutrią) ale być może kupię jakiś sweter, żeby jej bardziej brzuch chroniło.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

[B]WŁADCZYNI, nie wiem czemu szydzisz[/B], chyba że lubisz.
Sznaucer ulepiony błotem w mieszkaniu, to nie jest zbyt pożądany widok. Zwłaszcza jeżeli korzysta z całego mieszkania. A wyczyszczenie z błota sznaucerowych łap i podwozia tez nie jest prostą sprawą, zwykle kończy się wanną. Równiez spacery po mokrym śniegu nie są przyjemne ani w trakcie ani po. Łapy oblepiaja sie tak, że pies ma problem z poruszaniem się. No i weż ten snieg usuń po przyjściu do domu. Co innego jak sie ubrudzi pies gładkowłosy - wystarczą cztery ruchy szmatką i po sprawie.
Chociaz moja gładkowłosą sukę po operacji ubierałam w sweter do wyjścia, bo była bardzo kiepska i gorączkowała. W domu leżała pod kocykiem, więc jak spod kocyka wywlec ja na mróz. Ze starego ciepłego swetra obcięłam rękawy i trochę go podwijaam na brzuchu. Duzo nie chodziła, tyle co za potrzeba, to nie siliłam sie na wygląd. Chodziło o ciepło.

Edited by zzenio
Link to comment
Share on other sites

[quote name='zzenio'][B]WŁADCZYNI, nie wiem czemu szydzisz[/B], chyba że lubisz.
Sznaucer ulepiony błotem w mieszkaniu, to nie jest zbyt pożądany widok. Zwłaszcza jeżeli korzysta z całego mieszkania. A wyczyszczenie z błota sznaucerowych łap i podwozia tez nie jest prostą sprawą, zwykle kończy się wanną. Równiez spacery po mokrym śniegu nie są przyjemne ani w trakcie ani po. Łapy oblepiaja sie tak, że pies ma problem z poruszaniem się. No i weż ten snieg usuń po przyjściu do domu. Co innego jak sie ubrudzi pies gładkowłosy - wystarczą cztery ruchy szmatką i po sprawie.
Chociaz moja gładkowłosą sukę po operacji ubierałam w sweter do wyjścia, bo była bardzo kiepska i gorączkowała. W domu leżała pod kocykiem, więc jak spod kocyka wywlec ja na mróz. Ze starego ciepłego swetra obcięłam rękawy i trochę go podwijaam na brzuchu. Duzo nie chodziła, tyle co za potrzeba, to nie siliłam sie na wygląd. Chodziło o ciepło.[/QUOTE]

Zzenio, zwróc uwagę, że WŁADCZYNI napisała ten post cztery lata temu, a na forum nie była od trzech lat...

Link to comment
Share on other sites

ja tez poprzednio byłam 4 lata temu, a teraz dostałam powiadomienie o odpowiedzi. Wtedy - nie. Widze date postu i date wpisu, nie wiem kiedy kto był ostatnio na forum. Nie jestem tu na bieżąco aktywna. Odwiedzam to forum jak mam problem. Dawniej mozna tu sie było wiele nauczyć, teraz widzę wielu bardzo młodych forumowiczów, więc w niektórych dziedzinach wiele dowiedzieć się nie da. Pozdrawiam serdecznie wszystkich młodych miłośników psów.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

A ja znalazłam bardzo ładnie opisany artykuł jak zrobić ciepłu sweterek dla psa [URL]http://www.york-shop.pl/aktualnosci/jak-uszyc-sweterek-dla-psa.html[/URL] Co ważne Nie musimy dziergać go od nowa tylko przerabiamy stary, zużyty sweterek noszony przez męża :) Efekt końcowy jest naprawdę imponujący ! Pobija nie jedno ubranko dla psa kupione w sklepie zoologicznym.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='Donatka112']A ja znalazłam bardzo ładnie opisany artykuł jak zrobić ciepłu sweterek dla psa [URL]http://www.york-shop.pl/aktualnosci/jak-uszyc-sweterek-dla-psa.html[/URL] Co ważne Nie musimy dziergać go od nowa tylko przerabiamy stary, zużyty sweterek noszony przez męża :) Efekt końcowy jest naprawdę imponujący ! Pobija nie jedno ubranko dla psa kupione w sklepie zoologicznym.[/QUOTE]
Dodatków bardzo fajny ten artykuł . Na jesień chyba zrobię takie ubranko swojemu pieskowi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...