Jump to content
Dogomania

Wrocław. Zbieramy formularze - szczegóły strona 6.


Moskva

Recommended Posts

hmm to nie widzialas plakatu przy stoisku z karmami holistycznymi? na dodatek w najbardziej widocznym miejscu. powiesilysmy z Anza zaraz po mojej ocenie, czylo ok 11rano! petycja byla u pana ze stoiska na biurku, i wlasciwie tylko petycja i miski tam lezaly wiec nie bylo tak ze byla niewiedoczna bo stoisko bylo puste- tylko karmy w worach staly, wiec nie zginela wsrod "miliona innych produktow".
zreszta jak tak bardzo ci zalezy na podpisie to co za trud wydrukowac sobie taka i sie podpisac i przy okazji puscic po znajomych? a pozniej podrzucic Moskvie lub odeslac do EMIR? pewnie, najlepiej jest zwalac wine na innych:roll:
pozdrawiam :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 249
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szmaja a zbierałeś??:razz:
Ja nie mówię o bezwzględnej liczbie podpisów, tylko o "procencie reakcji" wśród ludzi "zahaczonych" o podpisanie... My zbierałśmy pomiędzy godz.14 a 17 chyba...
A co do incydentów- wredne komentarze, olewanie (odwrócenie się plecami bez słowa)... dyskusja z państwem ze stoiska- stwierdzili, że czemu mają płacić (podatki) za sterylke psa pani x, na wyjaśnienie, że chodzi o regulację liczby urodzin i chociażby sterylki psów wydawanych ze schronisk z wyższością odparli "no przecież prawie wszystkie psy ze schronisk są sterylizowane- ha ha!!" ...

Na sam koniec miałyśmy starcie z ludźmi, sprzedającymi psy pod stadionem- na moją uwagę, że pies powinien mieć wodę, wywiązała się awantura, pomogło wezwanie ochrony i zagrożenie SM... (zresztą i tak potem przyjechali i spisali tych ludzi trzeci raz w ciągu dnia:angryy: ) Obok psiaki w plastikowym pojemniku, szczenięta czegoś w typie pinczerka...:-(

Miałam również dwa kontrastowe spostrzeżenia- takie "burzące ogólny obraz" - z jednej strony część (niestety mniejsza- dokładnie dwie osoby) handlarzy podstadionowych, traktująca swoje psiaki z widoczną miłością i uwagą... z drugiej pan z wystawowym goldenem, brutalnie szarpiący spokojnego psa na zaciskowym łańcuszku... cóż... "są ludzie i ...":shake:
...sorry za off...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulvhedinn']Szmaja a zbierałeś??:razz:
Ja nie mówię o bezwzględnej liczbie podpisów, tylko o "procencie reakcji" wśród ludzi "zahaczonych" o podpisanie... My zbierałśmy pomiędzy godz.14 a 17 chyba...
A co do incydentów- wredne komentarze, olewanie (odwrócenie się plecami bez słowa)... dyskusja z państwem ze stoiska- stwierdzili, że czemu mają płacić (podatki) za sterylke psa pani x, na wyjaśnienie, że chodzi o regulację liczby urodzin i chociażby sterylki psów wydawanych ze schronisk z wyższością odparli "no przecież prawie wszystkie psy ze schronisk są sterylizowane- ha ha!!" ...

[/quote]

Ludzie, nawet Ci, którym nie jest obojętny los zwierząt NIE MAJĄ POJĘCIA jak wyglądają realia schroniskowe, nie wiedzą o zagryzieniach w boksach...przerażające to, ale niestety prawdziwe.

a co do handlarzy - mnie bardzo zastanowiły dwie panie, które w klatkach miały chyba po 5 szczeniąt kilku (może nawet 7 różnych ras) - siedziały przy takiej przyczepie z klatkami (tam były ONki), podejrzewam, że są to panie PROFESJONALNIE trudniące się rozmnażaniem...

Moim postem chciałam zwrócić uwagę na to, jak ważna jest WIDOCZNOŚĆ, ŁATWOŚĆ zauważenia ludzi z petycjami.

Ja nie zbierałam, od ponad półtora miesiąca miałam 4 dni wolnego w pracy, więc nawet nie miałam się kiedy za coś takiego zabrać. Nawet teraz siedzę w pracy... I nie mam kiedy się nawet wybrać do schroniska, choć muszę sprawdzić tam kilka brzydot...

Link to comment
Share on other sites

No przepraszam bardzo ale nawet ochrona nas zauważyła i mieli problem czy nas zwijac czy nie.Po drugie dzieki Wenuli ludzie sami nas zaczepiali tylko jakoś podpisywac nie chcieli.A gadane z Ulv to my mamy. Mój maz pracuje cały tydzień i jakos ma czas żeby wydrukowac petycje i zbierac podpisy. Ulv zapomniałas o wybijaniu szyb przez Straz miejską i zwinięciu tego gościa co się do nas rzucał!!!

Link to comment
Share on other sites

ufff dobra dzis jade do świdnicy z Bira. mam 3 plakaty a lecznice ktore znalazlam w świdni to:
[FONT=Times New Roman][SIZE=2][B]Przychodnia Weterynaryjna s. c., [/B][/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=2][B]Gabinet Weterynaryjny s. c.[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=2]58-100 Świdnica, ul. Głowackiego 2
[/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=2][B]Przychodnia Weterynaryjna[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=2]58-100 Świdnica, ul. Żeromskiego 10 A
[FONT=Verdana]i tu moja ogromna prosba do[B] hes. [/B]czy gdzies juz rozwiesilas plakaty? ja postaram sie uderzyc do tych lecznic i jeszcze do jakiegos zoologicznego, choc nie mam pojecia czy jest jakis i gdzie :roll:, niebawem bede miec dostep do netu nieco ograniczony ( moze u cioci sprobuje wejsc na DGM ) wiec napisze moze jutro jak mi poszlo. acha i jak juz bedzie po akcji to jakby mnie nie bylo w świdnicy do tego czasu to czy[B] hes. [/B]moglabyc odebrac petycje? jeli nie to moze kogos z rodziny namowie to mi przekaze

[/FONT][/SIZE][/FONT][B]szmaja [/B]te holistyczne karmy co kupilam to naturediet . kupilam mokre ale jeszcze nie podawalam bo dzis jedziemy do babci a tam zarcia pod dostatkiem :p
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shangri_la'][FONT=Times New Roman][SIZE=2][FONT=Verdana]
[/FONT][/SIZE][/FONT][B]szmaja [/B]te holistyczne karmy co kupilam to naturediet . kupilam mokre ale jeszcze nie podawalam bo dzis jedziemy do babci a tam zarcia pod dostatkiem :p
pozdrawiam[/quote]
a to jakas nowosc, chyba to mijalam.
holistyczna jest teraz nutra gold i od zawsze eagle pack. nutre w poprzedniej wersji bardzo polecam, nowej jeszcze nie probowalam.

Link to comment
Share on other sites

Niniejszym oświadczam, ze mam ostatnie dwa plakaty. Więc już nie mam co odstąpić.
Jedna z osób współpracujących z nami "z doskoku" obiecała wydrukować pare sztuk na prywatnej drukarce i rozwiesić na swojej uczelni(nie AR) oraz w kilku zaprzyjaźnionych sklepach - jeżeli ktoś ma jakieś namierzone punkty w swej najbliższej okolicy to prosze zrobić tak jak ta osoba, chyba, że ktoś ma do ostąpienie jeszcze jakieś plakaty.

Dzisiaj przekazałam pare sztuk Ani(Dark Lord) i pojawią sie one wraz z petycją w sklepie i lecznicach w okolicy dworca gł.(Sucha, Czysta, Kościuszki).
Jak donosi Jona petycja i plakaty są już na Karłowicza u Kielbowicza i na Czajkowskiego u Kanzawy.

Oprócz tego co chwile mam wiadomości od nieletnich z całego Dolnego Śląska, którzy nie mają w swoich miastach koordynatorów wiec zbierają "w konspiracji" podpisy wsród rodziny, znajomych, współpracowników rodziców itp. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Żeby sto razy nie tłumaczyc procedury zamieszczam ja tutaj, bo każdemu tłumaczyć to na gg jest troche pracochłonne.

Jeśli jesteś niepełnoletni(a) a chcesz pomóc w akcji:
1. Ściągnij i wydrukuj petycje papierową oraz formularze(tabele) do niej. Materiały te znajdziesz na stronie [URL="http://www.ozzy.dog.pl"]www.ozzy.dog.pl[/URL] w zakładce "Pliki do ściągnięcia".
2. Petycje daj do podpisania rodzicom, dorosłemu rodzeństwu, krewnym, znajomym rodziców lub twoim [U]pełnoletnim[/U] znajomym. poproś znajomych by dali do podpisania innym.
3. Z uwagi na fakt, ze praktycznie nie mamy już materiałów, plakaty i ulotki należy drukować na własny koszt. Jeśli masz taką możliwość - zrób to i powieś w zaprzyjaźnionych lecznicach i sklepach, oczywiście za zgodą włascicieli.
4. Jeśli nie jesteś z Wrocławia a w Twojej miejscowości nie ma pełnoletniego koordynatora, również możesz zbierać podpisy. Nastepnie petycje możesz wysłac bezpośrednio do fundacji Emir(adres znajdziesz na stronie [URL="http://www.emir2.prv.pl"]www.emir2.prv.pl[/URL]) lub też przekazać mi, a ja prześle te podpisy razem z reszta wrocławskich petycji. Jeśli chcesz wysłać sam(a) prosto do fundacji, napisz, że podpisy zbierałaś za porozumieniem z wrocławskim koordynatorem. Po prostu osoby niepełnoletnie nie mogą prowadzic akcji w swoich miastach a jeśli nie ma tam dorosłego koordynatora to miasta te mimo wielkich chęci pomocy, zostają odsunięte od akcji. A szkoda - bo to zawsze o pare podpisów więcej i wiecej zainteresowania.

Póki co to tyle.
Podpisy zbieramy do końca października!

EDIT: Na Czystej pan lek wet. nie zgodził sie na wywieszenie gdyż nie zgadza sie z postulatami petycji - omijajcie tę lecznice, nic tam nie załatwicie. Info od Dark Lord.
Za to wisimy już na Swobodnej. Dzieki za wywieszenie!

Być moze dostaniemy oficjalne pozwolenie na wieszanie w supermarketach - pomaga nam TOZ - jednak mozna na nich liczyć.
Szczegóły wkrótce.

Link to comment
Share on other sites

Akcję plakatową przeniosłam poza Wrocław,dwa plakaty wiszą w obydwu lecznicach w Żórawinie a jeden u mnie na namiocie,jak ludziska będą przychodzić po chryzantemy to niech sobie poczytają:cool3: ,u weterynarza z ul.Czystej już był ktoś z plakatem i też go odprawił z kwitkiem:shake: ,nie wiem co mu się nie podoba z tej petycji,jest przeciw znęcaniu się nad zwierzętami itd.,ale postulaty mu się nie podobają ,pfffff.No nic,jego problem,ale nie spodziewałam się tego po nim,a znam gościa trochę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iza i Fidel']Moge Wam dac troche plakatow.Ile?Nie wiem,musze przeliczyc ile mam i przekalkulowac.
Moj maz w ten piatek ok.poludnia jedzie do Wrocka do komendy woj.policji.Moze gdzies po trasie zostawic plakaty.
Dajcie znac co Wy na to i gdzie ma zostawic te plakaty.[/quote]

No my na to że chętnie weźmiemy!
Możemy sie umówic na mieście, w jakimś charakterystycznym miejscu, gdzie mu będzie wygodnie.
Dogadamy sie na PW. Dzięki!

Link to comment
Share on other sites

Czesc, ta osoba "z doskoku" to ja:) Dzis wydrukowalam pare plakatów i troche ulotek, ale tego jest naprawde malo:)Nie robilam tego na swojej drukarce, bo z abardzo nie wychodzi. Zrobilam profesjonalnie:)Ale to troche kosztuje, dlatego jestmalo....Ale mam nadzieje,ze zawsze coś:)
Pozdrawiam:)


Tylko to nie tak,ze się chwalę,ze to ja...Po prostu chciałam, zebyście wiedzieli,ze tu jestem...I tez chcę pomóc:smile:...

Link to comment
Share on other sites

Iza i Fidel - nie moge jutro przyjechać, mam problemy na uczelni i musze poszukać nowej bo strace rok.
Jeżeli ktokolwiek ma możliwość być jutro koło 10.00 koło kina Helios(na Kazimierza Wielkiego) i wziąć te plakaty od męża Izy to nich sie kontaktuje z nią na prv.
Będe przez pare dni niedostępna. Przepraszam.

Link to comment
Share on other sites

no to powrocilam :evil_lol:
to tak: juz ktos byl w Świdnicy z plakatami przede mna :mad: :lol: na zeromskiego i glowackiego w lecznicach oraz na glowackiego w sklepie plakaty sa. tylko niweiem czy sa petycje:roll: i teraz niewiem czy dopisac na PW do Anashara te trzy miejsca z racji tego ze plakaty sa ale niweiem czy sa petycje? chociaz pewnie sa...
ja natomiast objechalam miasto w poszukiwaniu lecznic i zawiesilam 2 plakaty +petycje:
-ul Łukasinskiego 14a świdnica
- ul. Kliczkowska 26 c świdnica
uff zostal mi jeden plakat...
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='medar'][SIZE=3][B]Gratulacje dla koordynatorów Wrocławia[/B][/SIZE] !!! :-([/quote]

Koordynatorzy Wrocławia mają jeszcze swoje prywatne życie. Musiałam dziś być na uczelni - miałam rozmowe z dziekanem, wywalają mnie ze studiów - nawet jakby tam było sto plakatów to i tak ta sprawa była ważniejsza.
Pisałam, że mnie nie bedzie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...