Jump to content
Dogomania

Klub Obedience w Gdańsku


zachraniarka

Recommended Posts

Udało się zorganizować obediencowy klub przy ZKwP o. Gdańsk.

Wszystkich chętnych, którzy chcą wspólnie trenować, rozwijać się i jeździć na zawody serdecznie zapraszamy. Sportowe posłuszeństwo wg regulaminów obedience staje się coraz bardziej popularne i jest bardzo przyjemną formą spędzania czasu. Jednak zajęcia klubowe to nie tylko przyjemność, ale i ciężka praca nad precyzyjnym wykonywaniem ćwiczeń. Do tego udział w kursach, seminariach oraz pomoc przy organizacji oddziałowych zawodów. Każdy kto interesuje się obedience będzie u nas mile widziany.

Jutro o 11:00 na placu związkowym w Gdańsku Oliwie na ul. Spacerowej odbywa się spotkanie organizacyjne. Od przyszłego tygodnia ruszają treningi.

[IMG]http://img257.imageshack.us/img257/3154/ludwis04sy9.jpg[/IMG]

Jednocześnie informuję, że odbywają się też zajęcia dla młodych psów do 7 miesiąca tak zwane "psie przedszkole". Maluchy na tych zajęciach uczą się przede wszystkim prawidłowych relacji z swoim właścicielem, które są podstawą za równo w życiu na codzień, jak i fundamentem do dalszych specjalistycznych szkoleń. Jednocześnie jest przeprowadzana szeroko rozumiana socjalizacja oraz nauka podstawowych zasad dobrego wychowania. Serdecznie zapraszamy- zajęcia co tydzień w niedzielę o godz. 16:00.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonika']Wiem, ze to nie jest az takie istotne, ale jaka est cena tej przyjemnosci? :razz: Niestety sie wczoraj pojawic nie moglam :-([/QUOTE]

Teraz spotkanie i pierwszy trening odbędzie się w najbliższą niedzielę o 14:30. To też myślę zostanie stały dzień i godzina na treningi. Tego dnia omówimy też kwestie składki miesięcznej oraz terminu drugiego dnia ćwiczeń.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Prześliczne zdjęcie zrobiła moja znajoma, która jest rewelacyjnym fotografem :D

Na zdjęciu jest jeden z moich psów- airedale terrier Ludwik.

Mój pies generalnie za bardzo nie reaguje ani na ring, ani na masę psów. Miałam go ze sobą teraz na wystawie światowej w Poznaniu to przez większość czasu po prostu leżał przy mnie i spał. Ja go od szczeniaka wszędzie zabierałam i nadal zabieram- na wystawy, zawody i on jest przyzwyczajony do różnych miejsc. Kosztowało mnie to jednak trochę wysiłku, bo terier to pies, który zauważa wszystko i na wszystko reaguje.. często błyskawicznie :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 month later...

Klub działa bez przerwy, ale na dzień dzisiejszy nie przyjmujemy nowych członków, bo obecna grupa szkoleniowa przygotowuje się do sezonu. Na razie główna uwaga jest na młodych psach, które w tym roku będą debiutować. Niestety ograniczenia czasowe nie pozwalają na zwiększenie ilości członków, ponieważ mogłoby się to odbić na jakości szkolenia.

Link to comment
Share on other sites

Może i jemu jednemu szłoby lepiej, ale całemu klubowi - gorzej
[quote name='zachraniarka']ponieważ mogłoby się to odbić na jakości szkolenia. [/quote]

I mnie bardzo się podoba, że ktoś ma takie racjonalne i rozsądne podejście, przynajmniej widać, że organizatorom [wersja edit :P ] zależy również na jakości szkolenia.

Link to comment
Share on other sites

[B]zachraniarka[/B] a na kiedy planujecie nowy nabór do klubu? Jak często się spotykacie i gdzie ćwiczycie? Pytam bo jedno moje marzenie z psem związane czyli agility już się powolutku realizuje...no a drugim jest właśnie obedience :)

Link to comment
Share on other sites

[B]Axusia[/B]
miło, że podzieliłaś się swoją opinią, my mamy inne zdanie, które już przedstawiłam wyżej.

[quote name='Nela*'][B]zachraniarka[/B] a na kiedy planujecie nowy nabór do klubu? Jak często się spotykacie i gdzie ćwiczycie? Pytam bo jedno moje marzenie z psem związane czyli agility już się powolutku realizuje...no a drugim jest właśnie obedience :)[/QUOTE]

[B]Nela[/B]
nabór będzie pewnie dopiero jesienią- kiedy skończą się zawody. Spotykamy się raz w tygodniu w niedzielę na placu ZKwP. Poza tym umawiamy się w tygodniu jak komu pasuje, tak by ćwiczyć możliwie dużo. Czasem wtedy jeździmy na plac, a często korzystamy też z innych miejsc by psiaki pracowały w różnych warunkach.

Dla mnie znów ulubionym sportem jest obedience, a dalej frisbee i agility. Jednak nad całym sportem jeszcze jest mój priorytet- praca z psami pod kątem ratownictwa. To powoduje, że mam mało czasu, ale mam nadzieje, że jak już będzie tor to odwiedzę Was na agility z moim szorstkim :)

Link to comment
Share on other sites

Ja na OBI w Sopocie w tym roku bede miec debiut w 0, w miedzy czasie jeszcze bede szkolic malucha na IPO wiec mysle, ze na jesien wpadłabym na taki nabor bo chciałabym robic cos wiecej w kierunku OBI. Jednak zastanawiam sie czy znajde na to czas, dzielic weekend na dojazd do Żukowa i do Oliwy to troszke ciezko .. no zobaczymy ;)

Link to comment
Share on other sites

A możecie coś więcej powiedzieć o ośrodku szkoleniowym KAMA? Czy PT jest na wysokom poziomie? Jeżeli tak to po opanowaniu ćwiczeń na wysokom poziomie z PT Axusia bez problemu dasz rade w Sopocie na OBI:lol:;). Tylko jestem ciekawa czy na tym szkoleniu zwracają uwagę na szczególiki, które sa istotne w OBI?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lambi']A możecie coś więcej powiedzieć o ośrodku szkoleniowym KAMA? Czy PT jest na wysokom poziomie? Jeżeli tak to po opanowaniu ćwiczeń na wysokom poziomie z PT Axusia bez problemu dasz rade w Sopocie na OBI:lol:;). Tylko jestem ciekawa czy na tym szkoleniu zwracają uwagę na szczególiki, które sa istotne w OBI?[/QUOTE]

No Psiaki z Kamy wygrywają wiele zawodów IPO ;)
PT jest na naprwde wysokim poziomie jak i z resztą całe szkolenie.
Napewno zwracają uwage na szczegoliki po za tym sama umiem dobrze przygotowac psa jednak no .. chciałabym byc wsrod IPO gdy bede trenowac IPO a wsrod OBIków kiedy OBI .. takie dziwaczne myslenie :lol::roll:

Wyczyłam w Twoim zdaniu " bez problemu dasz rade w Sopocie na OBI:lol:;) " ironię, mam racje ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Axusia']No Psiaki z Kamy wygrywają wiele zawodów IPO ;)[/QUOTE]

Jakich?
Troszkę IPO obserwuję i długo nie widziałam by ktoś wygrywał z Kamy lub w ogóle startował gdzieś.. ale mogę się mylić, bo jednak nie jest to dyscyplina, którą śledzę super dokładnie. Napisz proszę to chętnie się dowiem.


[quote name='Davie']Uuuuu, to gratuluję!!! :cool3:
Bo to naprawdę mało kto potrafi... :diabloti:[/QUOTE]

Oj mało i czasem to jest naprawdę frustrujące, żeby tak chociaż natura złośliwa nie poskąpiła dodatkowej pary rąk i trzeciego oka :-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...