Jump to content
Dogomania

Cavalier King Charles Spaniel,domiś


Recommended Posts

Guest Marta191991

Z tego co wiem to domisie także otrzymują metryczkę na podstawie której wyrabia się rodowód, tyle że nie są psami wystawowymi.

Link to comment
Share on other sites

Oj za tyle, to domisia się nie kupi. Domiś, to pies rasowy (czyli rodowodowy) tylko niewystawowy. Nie sądzę, aby były do nabycia poniżej 700 zł. Wszystkie szczenięta bez metryk, są najwyżej w typie rasy. Kupując cavisia bez dokumentacji trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że rodzice najczęściej nie byli badani i może on być mocno obciążony wystąpieniem choroby serca.

Link to comment
Share on other sites

"Kupując cavisia bez dokumentacji trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że rodzice najczęściej nie byli badani i może on być mocno obciążony wystąpieniem choroby serca."

Troszeczkę mnie tym zmartwiłeś,ale cavisie tak nam się podobają,że chyba jednak zainwest.
Mimo to w pomorskim jest słabiutko ze szczeniakami.

Link to comment
Share on other sites

No tak, kto by tam się przejmował tym, że pies będzie chory, że krótko pożyje w cierpieniu - grunt, żeby się podobał wizualnie. Przykre, że ludzie podchodzą do zakupu żywego stworzenia mniej racjonalnie niż do kupna telefonu komórkowego.

A jeśli kogoś nie stać na psa za 700-1000 złotych, to intryguje mnie, skąd weźmie fundusze na leczenie owych możliwych chorób serca, które mogą kilkakrotnie przekroczyć kwotę zakupu psa z rodowodem. Co wtedy - uśpimy psa, bo nas nie stać? Do zakupu psa nikt nie zmusza, już łatwiej "przypadkiem" zrobić dziecko niż kupić psa - więc czemu zwierzaka biorą ludzie, których już z założenia nie stać na leczenie w razie choroby lub wypadku?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta191991']Bez przesady. Można też kupić psa bez rodowodu, który będzie się cieszył dlugim i zdrowym życiem. Nie każdego stać na psa za 2000, 3000 tysiące. Ja kupiłam swojego za 750 - polecam.[/QUOTE]

Niewystawowy szczeniak z rodowodem, z dobrej hodowli to często wydatek właśnie rzędu 700-900 złotych. Tym bardziej nie rozumiem polecania zakupu psów z pseudohodowli :roll:
Pomijając fakt, że jak kogoś nie stać na psa za 1000 czy 1500 złotych (bo nie każdy pies z papierami to jakieś grube tysiące), to intryguje mnie, skąd weźmie kasę na leczenie psa, jeśli zachoruje czy ulegnie wypadkowi - a to często koszta kilkakrotnie większe. Zresztą - nie każdy musi mieć psa rasowego. Jak nie ma pieniążków na prawdziwego rasowca, to piesków do adopcji czeka do wybrou do koloru - setki tysięcy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta191991']Bez przesady. Można też kupić psa bez rodowodu, który będzie się cieszył dlugim i zdrowym życiem. Nie każdego stać na psa za 2000, 3000 tysiące. Ja kupiłam swojego za 750 - polecam.[/QUOTE]

Jak kogoś nie stać na zakup PSA RASY CAVALIER KING CHARLES SPANIEL to niech idzie do przytułku psiego tam za darmo sa wszystkie psy Świata .
Ty "mądra" i "sprytna" damo kupiłaś kundelka i moim zdaniem mocno przepłaciłaś bo taki malec z bidula wyniósłby Cie o wiele ,wiele taniej.
[B]Dzięki takim "mądrym i sprytnym damom " funkcjonują najbardziej barbarzyńskie interesy w tym kraju - rozmnażalnie.
Mądry człowiek znający pojecie empatii i czujący jedność świata ludzi i zwierząt, rozumiejący cierpienie zwierząt tak jak swoje cierpienie nigdy nie będzie wspierał takiego barbarzyńskiego procederu...
A już pochwalanie takiego czegoś czy reklama takich zwierzęcych miejsc kaźni to dno kompletne.
Patrz gdzie Cie doprowadziły Twój "spryt" i Twoja "mądrość"...[/B]
[B]Idź do psiego bidula i zobacz ile tam nieszczęścia.
Idź i popatrz w jakich warunkach trzymane są psy w rozmnażalniach a potem przyjdź tu i przeproś tych ludzi dla których pies to przyjaciel a może i ktoś więcej...

[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta191991']Bez przesady. Można też kupić psa bez rodowodu, który będzie się cieszył dlugim i zdrowym życiem. Nie każdego stać na psa za 2000, 3000 tysiące. Ja kupiłam swojego za 750 - polecam.[/QUOTE]

moim zdaniem 750zł za kundelka to strasznie drogo, jak można zaadoptować za darmo.

Jak ktoś naparwdę chce cavaliera to poczeka dłuzej i odłozy kasę. Z rodowodem mozna kupić nawet za 1000 - 1300zł (widywałam takie ogłoszenia). Trzeba wiedzieć jakie ta rasa ma predyspozycje i kupować po przebadanych rodzicach szczeniaka.

Ja na swojego czekałam ponad rok.

Link to comment
Share on other sites

Kochani wszystko fajnie. Moim zdanie i jedni i drudzy mają rację. Może faktycznie poczekam na jakąś fajną okazję (czyli cene). Wracając do postu: "A jeśli kogoś nie stać na psa za 700-1000 złotych, to intryguje mnie, skąd weźmie fundusze na leczenie owych możliwych chorób serca, które mogą kilkakrotnie przekroczyć kwotę zakupu psa z rodowodem. Co wtedy - uśpimy psa, bo nas nie stać? Do zakupu psa nikt nie zmusza, już łatwiej "przypadkiem" zrobić dziecko niż kupić psa - więc czemu zwierzaka biorą ludzie, których już z założenia nie stać na leczenie w razie choroby lub wypadku?", to trochę pojechałeś!!!!! MIałem spaniela 14 lat i zdechł ze starości po drugie mam 2 dzieci i nie z przypadku, więc sobie nie życzę!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jarosław Ronowski']to trochę pojechałeś!!!!! MIałem spaniela 14 lat i zdechł ze starości po drugie mam 2 dzieci i nie z przypadku, więc sobie nie życzę!!!!!!![/QUOTE]

W takim razie spaniel miał szczęście, że nie zachorował na nic poważniejszego, co wymagałoby kosztów leczenia rzędu przykładowo 2000 czy 5000 złotych.

I nie rozumiem, czemu czujesz się obrażony - nie pisałam nic o Twoich dzieciach, nie wiem czy je masz i mało mnie to interesuje, więc nie wymyślaj sobie, że gdzieś Ci pojechałam. A faktem chyba oczywistym jest, że niezbyt rozsądne jest branie psa przez osobę, której już z miejsca nie stać na większy wydatek w kwestii tegoż zwierzaka, tym bardziej, że wskazano miejsca, jak można kupić rasowe zwierzę z rodowodem, z dobrej hodowli - taniej.
Jak kogoś nie stać, może przygarnąć psa w potrzebie, całkowicie za darmo - choćby był biedny jak mysz kościelna, i tak pies będzie miał lepiej niż w schronisku. Ale kupować psa bez papierów, z pseudohodowli, niczym Adidosy za 30 złotych na stadionie? Naprawdę nie widzę sensu, tym bardziej, że Adidosom wszystko jedno czy rozwalą się po 3 tygodniach czy nie - natomiast ten rasowy (lub "prawie rasowy", bo i tak często bywa) pies z nigdzie nierejestrowanego, nieprzemyślanego rozmnażania może być zwyczajnie obciążony chorobami dziedzicznymi czy zaniedbany już w okresie wychowu - stąd znacznie większe ryzyko, że poniesiemy koszty leczenia plus napatrzymy się na jego cierpienia niż w przy zakupie psa w dobrej hodowli czy przygarnięciu. Jaka to niby oszczędność? 700 złotych za "kota w worku" plus zagadkowe koszty dodatkowe w przyszłości? To naprawdę trzeba być bogatym, żeby sobie na coś takiego pozwolić :razz:

Link to comment
Share on other sites

Guest Marta191991

"A już pochwalanie takiego czegoś czy reklama takich zwierzęcych miejsc kaźni to dno kompletne.
Patrz gdzie Cie doprowadziły Twój "spryt" i Twoja "mądrość"...[/B]
[B]Idź do psiego bidula i zobacz ile tam nieszczęścia.
Idź i popatrz w jakich warunkach trzymane są psy w rozmnażalniach a potem przyjdź tu i przeproś tych ludzi dla których pies to przyjaciel a może i ktoś więcej..."

Wypraszam sobie, miałam psa 15 letniego nie rodowodowego, z normalnego domu, a nie z "miejsca kaźni" :/ był zawsze zdrowy, wesoły. I to, że kupiłam psa za tyle pieniędzy uważam nie za spryt ale za coś normalnego. Nie każdy pies musi mieć rodowód żeby był zdrowym, kochanym psem. Nie każdy pies który nie ma rodowodu pochodzi z rozmnażalni. Kto tak uważa to naprawdę ma mylne wrażenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta191991']
Wypraszam sobie, miałam psa 15 letniego nie rodowodowego, z normalnego domu, a nie z "miejsca kaźni" :/ był zawsze zdrowy, wesoły. I to, że kupiłam psa za tyle pieniędzy uważam nie za spryt ale za coś normalnego. Nie każdy pies musi mieć rodowód żeby był zdrowym, kochanym psem. Nie każdy pies który nie ma rodowodu pochodzi z rozmnażalni. Kto tak uważa to naprawdę ma mylne wrażenie.[/QUOTE]

No i miałaś sporo szczęścia. Psy rasowe są bardziej narażone na choroby dziedziczne niż mieszańce - kiedy rozmnaża je osoba nie mająca o tym pojęcia, nie umiejąca dobierać skojarzeń, nie robiąca żadnych badań na te schorzenia, nie raz nie mająca zielonego pojęcia o przodkach psa, ryzyko zakupu szczeniaka, który potem zachoruje jest o wiele większe. Tobie się udało - ja znam chyba już setki przypadków, w których koszty leczenia psa przekroczyły kilkakrotnie tą atrakcyjną cenę zakupu, o cierpieniu psa i jego opiekunów nie mówiąc, bo tego nie da się wycenić.

Można przecież kupić szczenię niewystawowe z dobrej hodowli, rodowodowe, ale nie rokujące na sukcesy wystawowe - często w cenie psa bez rodowodu, z niepewnego źródła; po co więc polecać zakup psa z przypadkowego rozmnażania, skoro jest to o wiele większe ryzyko plus dodatkowo wspieramy często osobę, która dla kasy eksploatuje sukę czy nawet sama mając dobre warunki, sprzedaje szczeniaki do typowych pseudohodowli?
Psów jest już w Polsce tyle, że wyprzedza nas pod względem bezdomności chyba tylko Rosja i Rumunia. W tej sytuacji każde rozmnażanie psów, które nie jest hodowlą mającą wnieść coś do rasy, jest wręcz niemoralne. Tak jak pisałam, rasowego przytulaczka można kupić taniej wybierając w hodowli szczenię niewystawowe, nie każdy też musi mieć rasowca, może przygarnąć łaciatego długowłosego kundelka. W tej sytuacji naprawdę nie rozumiem popierania rozmnażania zwierząt bez papierów i polecania kupowania w takich miejscach...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

polecam rejestrację na forach cavalierowych no i tam jest też informacja o aktualnych miotach i domisiach,
jak znajdziesz dane ogłoszenie,to można poszukać informacji o danych hodowlach i wcześniejszych miotach,
bo polecać trudno, bo domisie nie zawsze są w danej hodowli i trzeba by było długo czekać, więc łatwiej znaleźć ogłoszenie i poszukać opinii osób mających psa z danej hodowli :)

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Tahoma]Tak sobie weszłam, bo zaintrygował mnie tytuł. Jak przeczytałam, że Marta191991 zachęca do kupna psa z pseudo i to jeszcze rasy tak obciążonej skłonnościami do przeróżnych chorób, to mało z krzesła nie spadłam! [/FONT]
[FONT=Tahoma]Panie Jarosławie, [B]MUSI SIĘ PAN LICZYĆ[/B] z tym, że caviś to niestety pies chorowity. W naszej lecznicy jest zarejestrowanych 5 cavalierów, ŻADEN nie jest zdrowy, wszystkie mają chore serca, niektóre (2 lata i 4 lata) bardzo poważnie, nawet tracą przytomność, wkrótce trzeba będzie je uśpić. To wszystko są psy „bezpapierowe”, kupowane z pierwszych lepszych ogłoszeń, czyli po prostu z pseudo. [/FONT]
[FONT=Tahoma]A teraz papierowce. Moja pierwsza sunia – ta z awatara – rodowodowa, ale po niebadanych rodzicach, żyła niecałe 8 lat, u weta siedzieliśmy co tydzień, czasem codziennie, zaliczyła 5 operacji, w tym dwie u specjalistów w klinikach w innych miastach, pobyty na leczeniu stacjonarnym, cierpiała całe życie, a my z nią. Jedyne, co miała zdrowe, to właśnie serduszko. Jej leczenie kosztowało - sądzę - z 10 tysięcy zlotych, operacje po 650 zł, 450 zł, miesięczne leki, które stale brała, plus specjalistyczna weterynaryjna karma to 300 zł miesięcznie.[/FONT]
[FONT=Tahoma]Pies sąsiadów – żył 1,5 roku, umarł na białaczkę.[/FONT]
[FONT=Tahoma]Moja obecna sunia, 8 m-cy – [B]domiś rodowodowy[/B], za 700 zł (!) po przepięknym angielskim psie, zwycięzcy Crafta. Rodzice przebadani na oczy i serduszka, bez dysplazji, wszystko OK. Jednakże psinka bardzo delikatna, jak zlapała anginę to pozbyć się jej nie możemy. [/FONT]
[FONT=Tahoma]Rodowodowe pochodzenie nie daje gwarancji zdrowia - to rasa wybitnie pod tym względem nieszczęśliwa. Ale przynajmniej badania rodziców przed dopuszczeniem do hodowli dają nadzieję na to, że szczenięta będą zdrowsze od tych pochodzących od psów niebadanych, z pseudo, gdzie rozmnaża się jak leci wszystko, "co się rusza i jeszcze dycha", żeby zarobić. Często świadomie rozmnaża się psy chore. [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Tahoma]Moja obecna sunia, 8 m-cy – [B]domiś rodowodowy[/B], za 700 zł (!) po przepięknym angielskim psie, zwycięzcy Crafta. Rodzice przebadani na oczy i serduszka, bez dysplazji, wszystko OK.

Najciemniej jest zawsze pod latarnią.
" Przepiękny angielski pies" dopiero z 3 m-ce skończy 2 lata. Jego badanie serca w w momencie krycia było dla celów hodowlanych bezwartościowe. MVD , której geny noszą wszystkie cavaliery jest chorobą postępującą. To hodowcy przez lata podobnie bezmyślnego hodowania doprowadzili do takiej sytuacji. Dziadek Twojej suczki spłodził jej ojca w wieku 14 m-cy - kompletny bezsens - w tym wieku prawie wszystkie cavaliery mają jeszcze zdrowe serca.
Żadna rewelacja i nie się czym chwalić.

[FONT=Tahoma]Rodowodowe pochodzenie nie daje gwarancji zdrowia - to rasa wybitnie pod tym względem nieszczęśliwa. Ale przynajmniej badania rodziców przed dopuszczeniem do hodowli dają nadzieję na to, że szczenięta będą zdrowsze od tych pochodzących od psów niebadanych, z pseudo, gdzie rozmnaża się jak leci wszystko, "co się rusza i jeszcze dycha", żeby zarobić. Często świadomie rozmnaża się psy chore. [/FONT][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Panie Jarosławie, skoro nie stać państwa na psa rodowodowego - co jest, moim zdaniem normalnym zjawiskiem, bo 1000-1500 zlotych to jednak coś, to może warto zaadoptować jakiegoś cavalierka? Na pewno znajdą się pieski w typie tej rasy - no cóż, ktoś niezbyt inteligentny kupił zwierzątko z pseudohodowli - ale wy możecie temu psiakowi pomóc! jest pewnie dużo takich cevelierków - nic nie kosztujących, małych, szukających miłości. Nie warto popierać bedszusznych rozmnażalni, kiedy może gdzieś niedaleko na swojego opiekuna czeka malutka, cavalierkowa kruszynka, spragniona prawdziwej rodziny? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...