Jump to content
Dogomania

Inicjatywa społeczna


Formica

Recommended Posts

[quote name='Magik']Nie wiem, czy kociarze współpracują przy tym projekcie - mam nadzieję, ze TAK...

Dziś na pokazie kotów rasowych podczas zbierania podpisów pod petycją usłyszałam od hodowczyni kotów, ze sterylizacja wszystkich niehodowlach kotów grozi w krótkim czasie plagą myszy, szczurów i innych gryzoni, które są teraz zwalczane przez koty....

Myślę, że jest w tym dużo racji...

A jak to jest rozwiązane w innych państwach???[/quote]
Ja słyszałam, że Niemcy właśnie do takiej sytuacji doprowadzili i teraz chętnie ściągają dachowce z Polski.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 247
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dajcie spokoj.. Czy koty w ogole lapia szczury? Poza tym i tak sa wywalane z piwnic i okienka sa zamykane w zimie. A jesli brak kotow spowoduje, ze ludzie zaczna je dokarmiac i pozwalac im przebywac w piwnicy to chyba dobrze? Boicie sie sytuacji do ktorej nam jeszcze bardzo daleko. Nawet jesli tak bedzie to przeciez nic nie stoi na przeszkodzie, zeby zmienic prawo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Edzina']Dajcie spokoj.. Czy koty w ogole lapia szczury? [/QUOTE]
Owszem, są koty które łapią szczury - sama miałam takie przynajmniej dwa.

A głos kociarzy na pewno trzeba brać pod uwagę przygotowując treść inicjatywy obywatelskiej - ich jest przynajmniej tak samo dużo jak psiarzy - stąd było moje pytanie czy środowisko kociarzy współpracuje przy projekcie.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Srodowiska milosnikow innych niz psy zwierzat domowych zostaly zaproszone do wspolpracy, jak na razie nie wiadomo mi, aby zglosily konkretne, opracowane propozycje.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']Srodowiska milosnikow innych niz psy zwierzat domowych zostaly zaproszone do wspolpracy, jak na razie nie wiadomo mi, aby zglosily konkretne, opracowane propozycje.

Zofia[/QUOTE]
No właśnie, teraz nie mają czasu współpracować, a potem będą krytykować gotowy projekt:angryy:

Zapraszałam tę panią na forum do współpracy.... Skoro ma zastrzeżenia to może dałaby propozycję do przyjęcia zarówno dla psiarzy jak i kociarzy...

Najłatwiej jednak jest krytykować

Ola

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

[quote name='Faro']1. Będę pisać "po kawałku" , bo mam problemy z wysyłaniem dłuższych wiadomości
2. Będe pisać tłustym drukiem by zwrócić na ten post uwage innych

Skoro chcemy coś osiągnąc najwyższa pora skonkretyzować nasze działania.
[B]Dziś w Krakowie odbyło się spotkanie grupy ludzi , w celu ustalenie toku działań nad przygotowaniem propozycji do obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej. [/B](Dlaczego w Krakowie ? bo chyba tu będzie najłatwiej stworzyc zespół ludzi, którzy będą pracowac nad przygotowaniem propozycji zmian)

[B]Nasze dzisiejsze ustalenia są nastepujące :[/B]
[B]Tworzymy zespół ludzi prezentujących srodowiska róznych zwierzaków. Do zespołu tego dołączą prawnicy , mający doswiadczenie w opracowywaniu aktów prawnych [/B]( szukamy takich prawników, którzy zechca sie w to zaangażować. Uwazamy, ze zmiany powinny dotyczyć nie tylko psów , kotów, ale też i innych zwierząt . Łącząc nasze siły, doświadczenie , mamy większe szanse na wprowadzenie proponowanych zmian niż oddzielnie poszczególne środowiska )

[B]Proponujemy następujący tok działań:[/B]
[B]Na forach prozwierzęcych zbierane będą propozycje zmian do ustawy związane zarówno z kwestiami ogólnymi jak i specyfika danego gatunku . Osoba wybrana przez srodowisko forumowiczów jako przedstawiciel "danego gatunku zwierzaków" wejdzie w skład zespołu.[/B]
[B]WAZNE by osoba ta mogła byc obecna na spotkaniach zepołu, które beda organizowane w Krakowie.[/B]
[B]Taki przedstawiciel zbierze w całośc propozycje swojego śodowiska , wydrukuje i przyniesie (dobrze w kilku egzemplarzach) na spotkanie robocze zespołu, które odbedzie sie w Krakowie w niedzielę 24.IX.[/B](dokładne informacje nt. miejsca i godz. spotkania przekazane beda bezpośrednio przedstawicielowi) .

[B]Po pierwszym roboczym spotkaniu zostanie przestawiony na forum skład zespołu roboczego, by wiadomo było kto go tworzy .[/B]

[B]WAZNE : [U]propozycje zbierane są do soboty 23.IX[/U][/B]

[B][U]WAZNE : proszę o kontakt kogoś z forum fretek by pomógł zamieścic tę informacje na Waszym (fretko) forum [/U][/B]

[B][U]WAZNE : informacje przekazałam juz telefonicznie miłośnikom kotów - ma sie ukazać na forum w poniedziałek [/U][/B]


Na forach zbieramy pomysły, wnioski, spostrzeżena. Zespół przedstawicieli "róznych zwierzaków" wybierze najistotniejsze kwestie - realne do wprowadzenia. Kazdy musi mieć świadomśc, ze nie wszystkie propozycje (choc pewnie też słuszne ) będą mogły byc uwzglednione , lepiej bowiem
PRZYGOTOWAĆ I UZYSKAĆ WPROWADZENIE np.3-4 (KILKU) ZMIAN NIZ PRZYGOTOWAC 20 zmian , KTÓRE ZOSTANA W CAŁOŚCI ODRZUCONE ![/quote]

Drugie spotkanie roboczego zespolu odbylo sie w zapowiadanym terminie.
Nie ma na pismie, skonkretyzowanych propozycji od milosnikow "miau" ani fretek.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Jełśi chodzi o miau i zakoconych nie ma skonkretyzowanych propozycji mimo moich próśb nikt tez nie zgłosił chętny do wspołpracy. Ja natomiast nie czuje się na siłach czasowych ani umysłowych aby cos takiego skonkretyzowac tymbardziej aby się wypowiadac w imieniu całej kociej społeczności . Bo wiem ze moje prywatne zdanie moze byc zbyt radykalne.
Chętnie dołacze moje uwagi ( jesli bede miała jakiekolwiek) jesli wkleicie gotowy projekt gdzies do odczytu.
Pamietajcie tylko o kotach nakazie kastracji w schroniskach i zakazie spraedazy w sklepach ( jeśli to wogóle ma miejsce swoje w projekcie)

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Formica, ja bardzo chcialam nakazu kastracji wszystkiego, co jest w schroniskach, ale oblano mnie lodowata woda - taki nakaz moze spowodowac niewydawanie zwierzat z wielu schronisk - bo skoro nie stac na szczepienia, nie beda kastrowac. Wymog wplacenia od bioracego zwierze kwoty na sterylke - to znowu lodowaty prysznic - wtedy ludzie nie wezma zwierzecia ze schroniska.
Gminy nie dadza na to pieniedzy. Nie dadza, nie maja, chca zrezygnowac z podatku, bo jest trudno sciagalny. Jest trudno sciagalny, bo brak centralnego rejestru i trwalego oznakowania bodaj psow. Bo brak czytnikow, by wlepiac kary za nieoznakowanie. Bo brak pieniedzy na czytniki, kolo sie zamyka.

Wiec chyba wzor rzeszowski - przetargi dla wetow na sterylki dotowane przez gminy.
Nie nakaz absolutny, moze zalecenie?

Zofia

Link to comment
Share on other sites

sposób z bonami jest we wrocławiu.
Na sterylki bezpańskich kotów. Toz dogadał się z lecznicami te które chca kastrowac dzikuski uznaja bony. Bony można odebrac w tozie albo schronisku i jedzie się z takim do weta , oddaje na sterylce i wet za niego dostaje kase.

Link to comment
Share on other sites

a jeśli chodzi o schroniska czy można by bylo zrobić cos takiego aby kazde schronisko miało osobno konto na datki z którego by się sciśle i publicznie rozliczało.
Np Katowickie schronisko nie chce datków bo ida one na um i nie wracaja do nich. wiec ludzie wpłacaja pieniądz dla um a nie na schronisko. A oni chetnie by taką akcje zaczęli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magik']No właśnie, teraz nie mają czasu współpracować, a potem będą krytykować gotowy projekt:angryy:

Zapraszałam tę panią na forum do współpracy.... Skoro ma zastrzeżenia to może dałaby propozycję do przyjęcia zarówno dla psiarzy jak i kociarzy...

Najłatwiej jednak jest krytykować

Ola[/QUOTE]
na fretkoforum trwają dyskusje (niewiem czy to było o nas, ale jesli tak to nierozumiem po co ta złośliwość:roll: )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Formica']Bony można odebrac w tozie albo schronisku i jedzie się z takim do weta , oddaje na sterylce i wet za niego dostaje kase.[/quote]
I taki sposob jest najlepszy. Nikt nie bedzie mial pretensji dlaczego akurat ta lecznica wygrala przetarg a nie inna. Poza tym oszczedzi sie tony papierow i czasu na przygotowanie przetargu. Mozna ewentualnie usrednic cene zabiegu i dawac bon na taka kwote. Jesli ktos chce zaplacic wiecej to doplaci, jesli zaplaci mniej to bedzie nadwyzka i mozna ja wtedy na cos przeznaczyc, np. na sterylki w schroniskach.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Pomysl z bonami jest ciekawy.
I wazne, ze gdzies juz sie sprawdzil.

Asior, Faro prosila o wnioski do ubieglej soboty, bo dyskusje trwaja od miesiaca, pora byloby skonkretyzowac.
Nie wiem, czy uzgadnialiscie z nia pozniejszy termin.
Prace nad projektem nie sa zakonczone i na pewno za tydzien nie beda , ale wypadaloby sie nazwajem szanowac - a takim wyrazem szacunku jest chocby dotrzymywanie podanych terminow lub informacja, ze Wasze propozycje beda pozniej.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']na fretkoforum trwają dyskusje (niewiem czy to było o nas, ale jesli tak to nierozumiem po co ta złośliwość:roll: )[/QUOTE]
Moja była uwaga do pani z którą rozmawiałam na pokazie kotów, która skrytykowała pomysł nakazu sterylizacji, ale zaproszona do dyskusji na forum pewnie się nie odezwie:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']Pomysl z bonami jest ciekawy.
I wazne, ze gdzies juz sie sprawdzil.

Asior, Faro prosila o wnioski do ubieglej soboty, bo dyskusje trwaja od miesiaca, pora byloby skonkretyzowac.
Nie wiem, czy uzgadnialiscie z nia pozniejszy termin.
Prace nad projektem nie sa zakonczone i na pewno za tydzien nie beda , ale wypadaloby sie nazwajem szanowac - a takim wyrazem szacunku jest chocby dotrzymywanie podanych terminow lub informacja, ze Wasze propozycje beda pozniej.

Zofia[/quote]

Na miau w końcu się coś ruszyło . wiem ze poźno , ale znalazły się dwie osoby zainteresowane tematem i chętne do wpsółpracy z mozliwościa dojazdu na kolejne spotkanie jeśli bedzie organizowane . Czy moge prosić na pw jakiś konntak telefonicznyaby przekazać im

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...