Jump to content
Dogomania

cieczki


party

Recommended Posts

U mnie na ulicy kilka tygodni temu pare suczek mialo cieczki, i po ulicy bezustannie krecila sie sfora psow :( Wchodzily nawet miedzy szczebelkami w plocie zabieraly nuce jedzenie i jeszce bardziej rozkopywaly podworka,ale ok,przezyje to jakos :P

Teraz sie to przenioslo troche na zachod :D i niestety kreci sie ta sfora powiekszona o kilka osobnikow przy lesie i ja sie poprostu boje z nuka biegac i ja tam pusczac,bo niektore z nich sa naprawde agresywne , w sumie ten post nie niesie nic ..ale ja niewiem czy ludzie nei orientuja sie,ze maja suczki, i je spuszczaja mimo to a ona robia co chca, lub maja chlopcow,ktorzy za tymi suczkami uciekaja? Ale po co sie przejmowac ..to tylko pies .. niech ucieka ..niech ginie .. czy nie da sie tej "naszej" poslkiej mentalnosci zmienic? :(((

Link to comment
Share on other sites

hejka!ja miałam to samo!moja Stellka miala ostatnio cieczke,ludzie mnie rozbrajali!mnie winili ,za to ,ze ich psy wyja w domu i uciekaja!!ja sie zawsze pytam:czy aby napewno uciekaja?czy oni ich poprostu nie wypuszaja sami? no i oczywiscie odpowiedz byłą wciaz ta sama,: aaaaaawył wył,mialem dość i go puscilem!!! :evil: a potem pretensje!!

mam pytanko ,jak dlugo po zakonczeniu krwawienia u suczki,moze ona zajsc w ciaze? :oops:

Link to comment
Share on other sites

ojej : Z tego co mi sie zdaje, to po krwawieniu juz nie powinna , i w pierwsze kilkanascie dni tez nie, : ehh .. widzisz, przynajniej jakos agresja ale zwracaja uwage na te psy, a u mnie udaje ze to nie hc!Ale qrde mieszkam tu nie rok, nie 2 , a prwie 18 i wiem mniej wiecej czyje sa te psy :( ehh ... rece opadaja :(

Link to comment
Share on other sites

na początku przy samym krwawieniu suka nie jest chętna i odgania psy,dopiero potem jak wydzielina suki zmienia kolor na wodnisty,zaczyna ona wydzielać feromony,to przez nie psy głupieją i dąża za instynktem,wtedy może zajść w ciążę,każda suka przechodzi cieczkę indywidualnie,dlatego trzeba jej pilnować przez cały okres trwania,wtedy gdy nadejdą dni płodne suka zmnienia swe zachowanie o 180 stopni,koketuje psy i odsłania ogon w celu krycia,jeśli nie chcesz mieć szczeniąt,to lepiej ją wysterylizować

Link to comment
Share on other sites

nie.nie chce jej styrylizowac! nie krwawi juz ,ani nie plami.ale jakis tydzien temu to jej sie skonczylo,a ja byłam w szkole przez wekeend no i była na sluzbie u kuzynki,bo moj maz był w pracy wczoraj.no i kuzynka poszla z nia na spacerek,zerwala jej sie,bo szelki dziwnym trafem pękły!uciekla,ta ja szukala,ale po 15 minutach znalazła ja pod dzwiami naszego domu...... poprostu pytalam ,bo sie boje,ze moze jakis ja jeszcze dorwal i zrobił jej cosik :-? mam nadzieje ze nie!!!! i chcialam sie upewnic czy ta moja nadzieja jest słuszna....... :(

Link to comment
Share on other sites

kurde to denerwujace ze wiele psów lata samopas calymi dniami gdzie chca.... to przykre ale moze lepiej jak beda hycle takie psy lapac ? w ogole po wsiach co sie dzieje te niekiedy agresywne psy gonia gdzie chca.... dzisiaj bylem na spacerze obok lasu i jak przechodzilem obok takiej posesji (nieogrodzonej) to wylecialy na mnie 3 kundle ... zaznaczam tu ze nie whcodzilem na teren, szedlem po prostu drozka ktora biegla ook tego gospodarstwa ..... jeden z tych psow chwycil mnie za nogawke ale szybko sie uwolnilem i poszedlem dalej nie zwrocilem uwagi po prostu a wlasciciela nawet nie widzialem dobrze ze te psy nie byly duze bo bym mial klopot....... przynajmniej juz wiem gdzie nie chodzuic......

Link to comment
Share on other sites

Wlasnie bylam sie z Nuczka dotlenic, i oczywiscie jakies male wypierdki ja zaczepaily, nuka nauczyla sie juz je olewac,ale jak taki prezz 10 minut ja obskakuje i obszczekuje, to ona naprawde czasem traci cierpliwosc , i wtedy jej luzuje smycz i jak ona do takiego sie przyblizy, to on ucieka z podwinietym ogonem ..bo co moge robic? ( zaznaczam,ze nuka ich nie gryzie :D )

Link to comment
Share on other sites

no maja Stellka dostała pierwsza cieczke dokladnie w wieku 1 roku.objawy były dość widoczne,mianowicie strasznie spuchła jej "broszka" :oops: i ciagle ja oblizywala,no i czesciej ciagnela mnie na dwor do pieskow!!!

a co do styrylizacji,no to nie chce na temat sie wypowiadac.... poprostu jestem temu przeciwna,mialam nie jedna suczke i zawsze przechodzily swoje kobiece dni jak nalezy..... to natura!wiec ..... tyle na ten temacik. :fadein:

Link to comment
Share on other sites

a czy twoje suczki miały małe? moze to była przyczyna tych chorób?sorki,nie wiem ,tylko tak przypuszczam :-? a jesli nie mialy no to los tak trafił.......boje sie ,to normalne,dbam o Stellke jak moge....wiem,ze czasem sterylizacja jest potrzebna,ale ja nie widze na razie potrzeby! pierwsza suczke mialam 12 lat,tylko raz miala male ,ale nigdy nie chorowała.

przykro mi ,ze juz mialas takie doswiadczenia,ja sie modle ,by wszystko było dobrze..... :)

Link to comment
Share on other sites

honda ja też długo wachałam się ze sterylizacją, ale po skosultowaniu się z weterynarzami i po przeczytaniu różnych rzeczy na stronach weterynaryjnych (tych z prawdziwego zdarzenia) zdecydowałam się wysterylizować Anate, chociaż jest ona dopiero po 1 cieczce (im wczesniej tym lepiej) i jest wystawiana i zdobwa tytuły

A co do cieczki i nieodpowiedzialności właścicieli.. kiedyś opisywałam tu dwa ciężkie przypadki, teraz opisze tylko krótszy.

Byłam na spacerze z Anatą (miała cieczkę) z moją kolezanką i jej psem (pies jej nie ruszał, jak właścicielka na niego hukneła :p) oczywiście oba pieski na smyczy. Nagle zza bloku wybiega mały piesek( no może troche większy od małego), właściciela nie widać. Mały piesek podbiegł do Anaty i zaczął na nią skakać, pies koleżanki oczywićsie do ataku (brzecież musze bronić swojej kobiety), ledwo go utrzymała. Wyłoniła się właścielka zza bloku z innym dużym psem na smyczy, a ja złapałam małego za obroże, żeby nie skakał na Anate. I nadle słysze właścieleke:

- niech pani go nie głaszcze!!

- ja go nie głaszcze, moja suka ma cieczke i go od niej odciągam

- ale on jest agresywny, może ugryść

w tym momencie ręce mi opadły, nawet nie wiedziałam co mam powiedzieć tej kobiecie..

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

... natura natura... jakby psiaki byly na wolnosci to by co rok mialy szczeniaki -- i bylyby moze zdrowe, ale psiaki tak nie maja i potem maja probl. z hormonami ...

husky w srodowisku naturalnym maja co roka szczeniaki ale suki takie zyja do 4-5 lat, podczas tego czasu nie ma mozliwosci zachorowania z powodu zaburzen hormonow. ale nasze panie zyje w domach i moga nawet dozywac do 18-20 lat, podczas tego okresu bardzo czesto dochodzi do zaburzen hormoranych ktore powodza do roznych chorob:

- ropomacicze, ciaza urojona, nowotwor ukl rozrodczego, guzek sutek, wylysienie na tle hormonolnym

wiec moim zdaniem sterylizacja to jedno z lepszych rozwiazan, sam bede taka operacje wykonywal dla mojej suni. inna kwestia to po co rozmnazac psy bez rodowow, a rynek polski juz i tak jest przesycony huskimi i o szczeniaki nie jest trudno.

wiec jesli wam zalezy na zdrowi waszych ulubienic kwestie sterylizacji nalezy przemyslec... ja postanowilem ze wysterylizuje bo zalezy mi na zdrowie psiny, a szczeniaki z jakies hodowli moge se zalatwic

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem dlaczego stawiacie sprawę tak, że jak ktoś niewysterylizuje swojej suki to chce mieć szczenięta i na nich zarabiać? Nie podoba mi się to.

Ja miałam sukę 13 lat, kilka razy miała szczeniaki - wtedy taki był światopogląd, a wet nie miał pojęcia o środkach zapobiegawczych, my z resztą również - zmarła poprostu ze starości. Teraz znów mam sukę, rasową, rodowodową. Nie zamierzam jej sterylizować, nie tylko ze względu na jej rasowość. Razem z nią przeżywam jej "trudne dni", jej humory. Taka jest kolej rzeczy...

Link to comment
Share on other sites

"Gdyby co roku miały szczeniaki byłyby zdrowsze"

Ale Cobra sama pisze,że takie suki żyją tylko 4,5 lat,czy naprawdę chcesz mieć swoją sukę tylko tyle czasu ?

SORRY JOHNNY ALE JA JESTEM FACET!!! to po 1.

a co do wieku to bylo ogolnie. Basia ja nie kaze ci sterylizowac, mowie tylko nie ma sensu rozmnazac psow bez rodowodu (ale nie z powodu ze malo mozna za nie dostac), gdyz kolejne mioty moga bys slabsze i bardziej podatne na choroby. a hodowli w polsce jest opor i dostanie haszczaka to nie problem...

mnie denerwuja znajomi ktorzy wiedza ze mam suke i juz dziela sie szceniakami najlepiej juz by ja teraz puscili... ale zaden z nich zadnego malucha nie zobacza.ja zdecydowalem sie na sterylizacja i jest to moj wybor, podyktowany jest tez tym ze matka mojej suni ledwie wylizala sie porodu, gdyz miala guzki sutek, wiec duze prawdopodobienstwo jest ze moja mala tez moze ja miec... a ja nie chce ryzykowac. ale to jest tylko moje zdania, kazdy ma na to inny punkt widzenia.

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie sprawa sterylizacji suk jest jasna.

Wielu ludzi jest nieodpowiedzialnych i powinni swoje suki wysterylizować, aby unikać niechcianych szczeniaków, ale właśnie ci nieodpowiedzialni ludzie, z reguły nawet o tym nie pomyślą!! Mam koleżankę, której kotka ma notorycznie kociaki. Tysiące razy już prosiłam ją "wysterylizyj ją!!", proponowałam pomoc przy opiece nad kotką przez kilka dni po zabiegu, ale ona nie, bo to 90zł a nawet 130 zł, a ona tyle nie da. Woli kociaki potopić, bo da najwyżej na piwo miejscowemu pijaczkowi.

Są tez tacy, którzy uważają sterylizację bądź kastrację za złoty środek na wszystko: na agresję, na uciekanie, na nadpobudliwość, na brak apetytu, no i oczywiście na zapobieganie wszelkim hipotetycznym chorobom układu rozrodczego. Z tym ostatnim jeszcze mogłabym się zgodzić, ale... Jeśli by się chciało dmuchać na zimne, pies nie powinien być wyprowadzany na mróz, jeść tylko wcześniej zbadane przez weta mięso itp.

Nie wolno popadać w skrajności!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...