Jump to content
Dogomania

Czy warto dopuszczać psa?


Nu$ia

Recommended Posts

Czy wrato dopuścić psa??? Sama już nie wiem.... Z jedenej strony nie ponieważ jak pomyśle co moze spotkac takiego małego szczeniaczka to co biednego Ozzegio:shake: lub ile jest jeszcze biednych piesków w schronisku czekających na dom... a z drugiej strony to jest radość doświadczenie dla mojej suczki... I duże zyski...
Wiem że w grudniu będzie miała na 1000% szczeniaki bo mam już klijętów... Ale nie wiem czy następny okres mam dopuszczać? Popradzcie mi coś prosze:p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Nu$ia']
Wiem że w grudniu będzie miała na 1000% szczeniaki bo mam już klijętów... Ale nie wiem czy następny okres mam dopuszczać? Popradzcie mi coś prosze:p[/quote]

Wydaje mi się, że nie masz zarejestrowanej hodowli co?
Jeśli Twoja suka jest kundelkiem to zobaczysz jak Ci 'klijęci' się szybko wykruszą :shake:
Po drugie suka nie ma okresu tylko cieczkę. Polecam sterylke. Ulży zarówno Tobie jak i suce.

Link to comment
Share on other sites

sterylke jak najszybciej do grudnia jescze troche czasu...
na swiat przyjdzi grono kundelkow, ktore prawdopodobnie zasila przepełnione schronisko a ty bdziesz je miec na sumieniu, bo za wszystkie bierzesz odpowiedzialnosc

a dla suczki to zadna radosc pies to nie człowiek trzeba umiec to rozrożnic!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anea']Prowokacja chyab nie...weszłam na bloga Nusi (czy jakoś tak :) i jeśli ona jest autorem to wychodzi na to że ma 11 lat więc raczej niewiedza... mam nadzieję...[/quote]

A gdzie są rodzice? Dlaczego dziecko się zastanawia, czy "dopuścić" psa do swojej suczki? :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Co za paranoja :crazyeye::crazyeye::crazyeye:jak czyatm takie posty to myślę że to jakaś prowokacja, żeby poddenerwować hodowców:mad:
Myślę, że Nu$ia sama powinna się dopuścić coby tłuc kasę, nie duże zyski ze swego potomstwa... wszak tyle par nie może miec dzieci....
i Nu$iu naucz się pisać po polsku:shake: zanim zabierasz publicznie głos...:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nu$ia']Wiem że w grudniu będzie miała na 1000% szczeniaki bo mam już klijętów... [/quote]

HAHAHAHAHA!!!! Klientow? Watpie. Do tego czasu to sobie albo znajda inne albo stwierdza, ze jednak pies to klopot i beda woleli nowe dvd na przyklad. Nie zartuj. Az taka naiwna jestes? Skoro sa tacy chetni to juz dawno wzieli by szczeniaka ze schroniska. Nie ma zadnej roznicy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']A gdzie są rodzice? Dlaczego dziecko się zastanawia, czy "dopuścić" psa do swojej suczki? :cool1:[/quote]Rodziców pewnie nigdy nie ma i dziecko się nudzi.Chce dla kogoś zaistnieć i zaistniało,a Wy niepotrzebnie ciągniecie temat;)

Link to comment
Share on other sites

Ludzie, no nie tak ostro! Przecież to dzieciak jest, a nie jakiś pseudohodowca.
Laleczki chciała mieć ;), a przy okazji zarobić na nowe gry komputerowe.

W każdym razie jednogłośnie mówimy: [SIZE=3][B]NIE RÓB TEGO!!!

[/B]Niu$ia, przeczytaj choćby ten wątek: [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=29760[/url]
a najlepiej daj go do przeczytania rodzicom.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']Ludzie, no nie tak ostro! Przecież to dzieciak jest, a nie jakiś pseudohodowca.[/quote]

[B][SIZE=3]Dzieciak, któremu za postawe do zrobienia własnej strony posłużyły zdjęcia skopiowane z cudzych stron:angryy: :angryy: , i jak można sie domyślać BEZ ZGODY AUTORÓW. Zdjęcia umieszczone w galerii również zostały skopiowane. [/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]Może ktoś rozpozna, z jakich hodowli pochodzą te zdjęcia (wiem z jakiej hodowli pochodzą sznaucery i akity), ale pozostałych nie rozpoznaję.[/SIZE][/B]

[B][SIZE=3]A swoją drogą to dziecko lepiej by poświęciło czas na naukę ortografii, bo na stronie są taaaaakie :crazyeye:błędy , niż na kradzież cudzych zdjęć.[/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

Tak naprawde to nie warto. Nie wiem jakiego masz pieska, ale sprawidzilam ceny "sznaucerkow mini" na allegro i takowego psiura mozna kupic juz za 300, 00 zl.
Czyli jak taka sunia urodzi 4 szczeniaki to teoretycznie wychodzi 1.200 zl, ale...
300 zl musisz zaplacic za krycie innym "sznaucerkiem" (krycie = cena jednego szczeniaka.
Zostaje zl 900, 00.
Karma dla suki ciezarnej, ew. specjalne jedzenie domowe + witaminy w okresie ciazy, by urodzila zdrowe pieski: 250, 00 zl.
Zostaje zl 650, 00.
Odrobaczenia szczeniat 10 zl x 4 szczeniaki = 40, 00 zl.
Zostaje zl 610, 00.
Zaszczepienie 50 zl x 4 szczeniaki = 200 zl.
Zostaje zl 410, 00.
Karma dla szczeniat od 3/4 tygodnia zycia 150 zl.
Zostaje zl 260, 00.
Jesli suka bedzie miala problemy z porodem musisz jej zapewnic opieke weterynaryjna, co ostatecznie wyczysci Twoje konto do zera.
Jesli nie wierzysz, porozmawaj z weterynarzem - zapytaj - ile kosztuje samo prowadzenie ciazy, karma dla suk szczennych i karmiacych oraz szczepienia szczeniakow.

Link to comment
Share on other sites

A ja miałam się nie wtrącać, ale się wtrącę.;)

Dlaczego wiedząc, że pytanie zadało 11 letnie dziecko, tak pastwicie się nad nim? A Wy to co, wszystkie rozumy pozjadaliście i tak wszystko wiecie? I każdy był taki mądry w wieku 11 lat? Zamiast spokojnie i rzetelnie odpowiedzieć na pytanie, tak by dziewczynka nie miała wątpliwości, obraziliście ją tylko.

Nu$ia zapytała, bo chciała się dowiedzieć jak jest naprawdę, jak będzie lepiej dla suczki. To nie jej wina, że niedoinformowani dorośli sprzedali jej takie informacje. Myślałam, że dogomania jest także dla ludzi, którzy nie posiadają dużej wiedzy, ale bez kompleksów mogą tutaj ją posiąść, zadając pytania właśnie. I podobno dogomaniacy są gotowi pomagać, tłumaczyć, informować - po to, by zapobiec np.niepotrzebnemu rozrodowi. A na tym wątku...żenada po prostu. Nie daj Boże, by laicy na dogo zaglądali, tylko wygwizd ich tu czeka.

SuperGosia, Tobie dziękuję w imieniu Nu$i za rzetelną odpowiedź. Bo Nu$ia pewnie wątek śledzi, ale chyba już nie będzie śmiała się odezwać...

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze jedno... Zawstydzone dziecko samo jako dorosły będzie zawstydzać, skrytykowane za niewiedzę (do której przecież ma święte prawo!) samo stanie się surowym, niesprawiedliwym krytykiem. Miejcie to na uwadze następnym razem, gdy ktoś w wieku poniżej 15 lat o coś Was zapyta, ufny, że nie potępicie lecz po prostu odpowiecie.

Link to comment
Share on other sites

No, coz - ja tez juz chwilowo nie mam sily tlumaczyc akcji r=r ani odsylac do schroniska, stad to proste wyliczenie.

Zabrzmi to okrutnie i moze sie nawet pare osob obrazi, ale... 4 male szczeniorki w jednym pokoju przez 8 tygodni to wielka radosc, ale takze:
- smrod siuskow - nawet przy zadbaniu o czystosc tego zapaszku nie da sie uniknac;
- wytezona opieka nad suka pochlaniajaca mnostwo czasu;
- zniszczenia - w trakcie figli szczeniat.

Naprawde trzeba to baaardzo, baaaardzo kochac i miec odpowiedni wklad finansowy, zeby miec w domu szczenieta.

Link to comment
Share on other sites

Nu$ia szczeniaki to nie tylko słodkie kuleczki, z którymi będziesz mogła bawić się przez 2 miesiące.

To jest wielka odpowiedzialność. Przecież one mogą podzielić los Ozzyego. Piszesz, że są na nie chętni a skąd masz pewność, że ci chętni nie okażą się takimi Agnieszkami? Nie masz niestety takiej pewności.

kochasz pieski a kierujesz się tylko chęcią zdobycia pieniędzy. Czy miłośnik psów tak postępuje? Czy patrząc na szczeniaka widzi banknoty?

Czy Twoi rodzice wiedzą, że chcesz rozmnażać sunię? Czy to był może ich pomysł? Jeśli to był ich pomysł to pokaż im artykuły o sterylizacji, i inne przeciwne rozmnażaniu.
Jeśli kochacie suczkę nie rozmnażajcie jej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...