Jump to content
Dogomania

Plagiat petycji, plakatów itd.


Anashar

Recommended Posts

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

z tego co sie orientuję to trzeba wysłac do onetu e-maila i oni zablokuja ten blog... mam znajomą (teraz akurat nie mam do niej kontaktu) której kiedyś podkradziono zdjęcia jej dzieci i umieszczono na blogu na onecie jako niby swoje.. wiem że blog został zablokowany , szkoda że wcześniej nie pomyślałam o jednym... trzeba było umieszczając tu na forum propozycje na każdym umieszczac znak wodny .cos w tym stylu
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img87.imageshack.us/img87/9286/031nx4.jpg[/IMG][/URL]
nawet przez głowę mi nie przeszło że ktoś wykorzysta waszą pracę
jeżeli jesteście w stanie to pokasujcie ze swoich postów przedstawiane przez Was propozycje , zostawcie tylko końcowe wersje ze znakiem wodnym... trudniej będzie to wykorzystać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='boksiedwa']A może poprosic naszego admina i admina onetu o sprawdzenie IP osoby która to robi? [/quote]
jeżeli ma stałe IP to tak... ale teraz dużo ludzi ma internet na neostradzie a tam IP zmienia się :angryy: , w takiej sytuacji można tylko zablokować dany nick (a jak będzie uparta to zarejestruje się jeszcze raz )
jeżeli ma stałe IP to też trzeba uważać... bo oprócz mnie moja Ip ma pól mojego miasta (tak to bywa jak się ma internet z kablówki :( )

Link to comment
Share on other sites

A ja mam małe ale do tego wątku..
Gdyby nie został podany adres do tego blog'a, to nawet bym nie wiedziała, że coś takiego jest, bo temat, o Ozzim śledzę, na dogomani, proponuje zablokować ten adres, bo ludzie którzy nie czytają a tylko pobieżnie przeglądają forum, mogą te ulotki, i ten blog, wziąść, za ten "NASZ", druga sprawa, właśnie nagłośniliście tego blog'a, ludzie wchodzą, oglądają, licznik bije, a to chyba na blogach jest najważniejsze, ile osób obejrzało .... :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JUSTINE.24']ludzie wchodzą, oglądają, licznik bije, a to chyba na blogach jest najważniejsze, ile osób obejrzało .... :angryy:[/quote]

A ja myślałam, ze w blogach najważniejsze jest pisanie własnych przeżyc i refleksji... Ale rzeczywiście jak czasem na jakieś wchodze to też mam wątpliwosci o co tam chodzi...
Co do tego niby wirusa, który tam jest to oczywistym jest, że autorzy wybrali sobie temat chodliwy bo takowy gwarantuje dużo wejsc... Po co sie tak bawić idiotycznie, nie wiem...
Trzeba coś z tym szybko zrobić! piszcie do onetu.

Link to comment
Share on other sites

dzwonilem na numer 012 618 46 00 gdzie polecono mi napisac maila na adres [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]. Pani obiecala ze wylowi mojego maila i zajmie sie sprawa. o to tresc maila:

Dzien dobry
Po kontakcie telefonicznym w dniu dzisiejszym polecono mi o zlozenie mailowego zawiadomienia o lamaniu praw autorski przez blog utrzymywany na serwerach grupy Onet.
Blog o adresie [URL="gg:http://pies-ozzy.blog.onet.pl"]http://pies-ozzy.blog.onet.pl[/URL] zawiera materialy lamiac prawo autorsku.
1. Layout blogu jest ewidentna kopia strony [URL="gg:http://www.ozzy.dog.pl"]www.ozzy.dog.pl[/URL] autorstwa osoby o adresu e-mail [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] (on rowniez zglszal fakt lamania praw autorskich jednak bez odpowiedzi)
2. W dziale blogu -> POBIERZ PLAKATY I ROZWIEŚ W SWOJEJ MIEJSCOWOŚCI! bedacym pod adresem [URL="gg:http://pies-ozzy.blog.onet.pl/2,ID132859644,index.html"]http://pies-ozzy.blog.onet.pl/2,ID132859644,index.html[/URL] znajduja sie przerobione projekty plakatów w tym pierwszy jest mojego autorstwa (z nagłowkiem STOP OKRUCIENSTWU). Kolejne sa chronione prawami autorskimi osoby podanej wyzej.
W zwiazku z tym iz osoba prowadzaca blog nie zostawila zadnych swoich danych i informacji kontaktowych a blog jest opatrzony klauzula praw autorskich Grupy Onet.pl w zwiazku z tym domnimam iz swoich praw na drodze sadowej w przypadku niepomyslnego zalatwienia sprawy bede zmuszony dochodzi wobec firmy Onet.pl
Z powazaniem
Andrzej Osciak

[B]ZAPOMNIALEM NAPISAC O PETYCJI WIEC JAK KTOS MOZE NIECH NAPISZE TEZ COS O PETYCJI!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

[B]otrzymalem odpowiedz od Onetu!!!![/B]

Szanowny Panie,

proszę zgłosić nam łamanie praw autorskich podając:
1. adres swojego bloga/strony
2. adres bloga, w którym znalazł/a Pan/i notki/grafiki swojego autorstwa
3. url do notki z Pana/i bloga/strony, z której zawłaszczonoa treść lub
grafikę (musimy mieć dowody, że to rzeczywiście Pana prace, bo w tym
momencie nie mamy na to dowodów, a nie możemy uwieżyć na słowo i blokować
bloga nie mając dowodów)
4. url do skopiowanej notki, w której znajduje się zawłaszczona treść lub
grafika


proszę też o dowody na autorstwo Layoutu

pozdrawiam
Dominika

[B]PROSZE WSZYSTKICH POKRZYWDZONYCH O ODNIESIENIE SIE W TRYBIE PILNYM DO WYMIENIONYCH POWYZEJ PUNKTOW!! PISAC NA PRIVA ALBO NA [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
Poskładam to do qpy i im odesle
[/B]

Link to comment
Share on other sites

[B]Blog juz zamkniety!!
[/B]Dzieki [B]Anashar[/B] za info o blogu i liczne interwencje z twojej strony do Onetu dzieki ktorym udalo sie go zablokowac!!!
Ze swojej strony odpowiem na maila od Onetu aby na 100% mieli pewnosc co do umieszczania tam materialow lamiacych prawo autorskie i sprzecznych z regulaminem!!

Link to comment
Share on other sites

Każdy by podesłał żródła, i by zobaczyli, że to nasze.
A teraz miła wiadomość:

[CENTER][COLOR=#333333]Przykro nam, blog o podanym adresie[/COLOR]
[COLOR=#333333]został zablokowany ze względów regulaminowych.[/COLOR][/CENTER]

[CENTER]Regulamin OnetBlog[/CENTER]


[LEFT]Należało im się. A co do bloga, wczoraj na wszelki wypadek zrobiłem kopię zapasową, więc jakbyśmy byli uparci to można by jeszcze podjąć jakieś działania:diabloti: [/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Właśnie dostałem maila od autora strony:

[CENTER] Witajcie. Jestem z bloga [URL="http://www.pies-ozzy.blog.onet.pl/"][COLOR=#0000ff]www.pies-ozzy.blog.onet.pl[/COLOR][/URL] ! Rozumiem wasze
oburzenie, jednak nie rozumiem jednej rzeczy - wasza strona powstała po to,
aby rozgłośnić sprawę Ozzy'ego. Bardzo poruszyła mnie ta historia dlatego
powstał mój blog. Ponieważ wasza strona nie ma tylu odwiedzin, wiele osób
poznało historię Ozzy'ego właśnie dzięki mojemu blogowi. Rozumiem wasze
rozczarowanie plakatami i przepraszam, jednak miałem na myśli dobro tej
historii, myślę, że postępujecie nieuczciwie, ponieważ ja pomagam także i
waszej akcji, dzięki mojemu blogowi wiele osób poznało historię Ozzy'ego i
zaczyna ją rozpowszechniać. Proszę was o wyrozumiałość i współpracę.
Skasowałem już te plakaty, i nie zrobię ich po raz drugi, jednak wszyscy
dążymy do tego samego, więc powinniście być wdzięczni, że o tej historii
dowiedzało się już ponad 220 000 osób. Pozwólcie mi zostawić opis historii
Ozzy'ego, plakaty już skasowałem, jeżeli to takie potrzebne napiszę, że
współpracuję ze stroną [URL="http://ozzy.dog.pl/"][COLOR=#0000ff]ozzy.dog.pl[/COLOR][/URL], mam nadzieję, że zrozumiecie i
zezwolicie na to abym zachował opis tej historii i tak jak wy, dążył do
rozgłośnienia tej sprawy. Pozdrawiam.


[/CENTER]
[LEFT]Co o tym myślicie?

Nie wiem co miał na myśli, bo byłem na wielu blogach o Ozzy'm, i jakoś na każdym z nich był odnośnik do naszej strony, fundacji EMIR i Dogomani, a tu jakieś totalne odizolowanie od nas...[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='list od autora strony']
Witajcie. Jestem z bloga [URL="http://www.pies-ozzy.blog.onet.pl/"][COLOR=#0000ff]www.pies-ozzy.blog.onet.pl[/COLOR][/URL] ! Rozumiem wasze
[LEFT]oburzenie, jednak nie rozumiem jednej rzeczy - wasza strona powstała po to,aby rozgłośnić sprawę Ozzy'ego. Bardzo poruszyła mnie ta historia dlategopowstał mój blog. Ponieważ wasza strona nie ma tylu odwiedzin,wiele osób poznało historię Ozzy'ego właśnie dzięki mojemu blogowi. [/quote]

Jestem jak najbardziej za rozgłaśnianiem sprawy gdzie sie da ale to nieusprawiedliwia kradzieży. Grafiki i teksty były własnoscią konkretnych osób, które nie życzą sobie jak sadze ich edytowania na potrzeby inne niż to określiliśmy wspólnie. Prościej mówiąc blogi o Ozzim - tak, kradzież naszych akcyjnych wytworów - nie!

[quote]
Rozumiem wasze rozczarowanie plakatami i przepraszam, jednak miałem na myśli dobro tej historii, myślę, że postępujecie nieuczciwie, ponieważ ja pomagam także i waszej akcji, dzięki mojemu blogowi wiele osób poznało historię Ozzy'ego i zaczyna ją rozpowszechniać. [/quote]

My postępujemy nieuczciwie?:crazyeye: A co ty robisz? Jesteś uczciwy? Gdybyś napisał na dole strony, ze teksty i grafika zaczerpnięta jest z takiej a takiej strony to powiedzmy, ze innaczej bysmy na to patrzyli. Ale ty nawet z tekstu Kasi usunąłeś słowa "dogomaniacy", "forumowicze"... I nawet nie raczyłeś nas poinformować, że rozporządzasz naszą własnoscią. Potraktowałeś te rzeczy jak swoje a to jest kradzież!

Jeżeli chcesz, załóż drugiego bloga bo ten już przestał istnieć. Przed wzięciem czegokolwiek z naszych stron popros o pozwolenie. Jeśli sie dowiemy, ze znowu powstał blog, który łamie prawa autorskie, zajmiemy sie tą sprawą innaczej...[/LEFT]
[CENTER]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Autor tego "bloga" chyba nie rozróżnia bloga od plagiatu...
MY postepujemy nieuczciwie?? :angryy:
Aż mi się nóz w kieszeni otwiera, co to za brednie?
Skoro jest oficjalna strona o psie, to osobiście uważam, ze nie ma jakiejkolwiek potrzeby powielać jej. Równie dobrze (jeśli chciał pomóc) mógł napisać własne teksty, dać linki na strone, na forum, ale nie zrobił tego.. Zadnego odnośnika. Akcja też w dużym poważaniu.. :shake:
A jak jeszcze do tego kasowanie "dogomaniaków" to już w ogóle... :angryy:

Link to comment
Share on other sites

uffff kamien z serca. mnie najbardziej wkurzylo ze plakaty zostaly przerobione, no i ze nie bylo zadnego odnosnika do wlasciewej strony czy chocby tu na forum. niech sobie robia ludzie blogi i strony o Ozzym, tylko do cholerki niech nie robia takich akcji z przerabianiem i kradzieza!!!
ps ja tez dostalam odpwiedz od onetu

Witam,
gdzie dokładnie na stronie [URL="http://www.dogomania.pl/forum/../forum"]www.dogomania.pl/forum[/URL] znajdują się plakaty, o
których mowa?
pozdrawiamy
redakcja OnetBlog - blog.onet.pl

[FONT=Verdana]ale jak juz po wszystkim to napisze tylko ze dziekujemy za szybka rekcje :evil_lol:

pozdrawiam[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shangri_la']Witam,
gdzie dokładnie na stronie [URL="http://www.dogomania.pl/forum/../forum"]www.dogomania.pl/forum[/URL] znajdują się plakaty, o
których mowa?
pozdrawiamy
redakcja OnetBlog - blog.onet.pl

[FONT=Verdana]ale jak juz po wszystkim to napisze tylko ze dziekujemy za szybka rekcje :evil_lol:[/FONT]

[FONT=Verdana]pozdrawiam[/FONT][/quote]

Ja dostałam również maila o takiej tresci:
[SIZE=2]witaj,
w takiej sytuacji po pierwsze skontaktuj sie z osoba, która "wzięła" sobie
Twój post/grafikę, wyjasnij z nią tę sprawę i poproś o usunięcie tej
notki/grafiki. Jeśli ta interwencja nie odniesie skutku, to zgłos nam
łamanie praw autorskich podając:
1. adres swojego bloga/strony
2. adres bloga, w którym znalazłeś notki/grafiki swojego autorstwa
3. url do notki z twojego bloga/strony, z której zawłaszczonoa treść lub
grafikę
4. url do skopiowanej notki, w której znajduje się zawłaszczona treść lub
grafika
pozdrawiamy
redakcja OnetBlog - blog.onet.pl
[/SIZE]
Odpisze, że sprawa już została wyjaśniona i dziękujemy za zainteresowanie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...