Jump to content
Dogomania

ćwiczenia na świadomość roznych części ciała


ola&neo

Recommended Posts

[SIZE="2"]nie wiem czy ten temat juz byl,a jezeli tak to poprosze o link do niego[/SIZE] ;)

chcialabym popracowac troche z psem w tym kierunku wiec pytam:jakie sa cwiczenia (sztuczki czy cos takiego) na swiadomosc zadu,ciala itp.??(prosze o podanie nazwy,jak to wyglada i jak mniej wiecej tego psa nauczyc) czy cofanie nalezy do swiadomosci zadu??
prosze o szybką odpowiedź ;) gdyz bardzo mi sie to przyda m.in do nauki wskakiwania na stopy,oraz mysle ze jest to wspaniala zabawa,dzieki ktorej troche usprawnie fizycznie mojego cięzkiego i leniwego psa :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jeżeli chodzi o świadomość tyłka to u nas było z tym bardzo ciężko.
([SIZE=1]ćwiczymy metodą klikerową)
[SIZE=2]Ogólnie mój pies nie za bardzo mógł pojąć, że ma także tylnie łapy, którymi może działać (w jej przypadku) cuda. Na początku zaczęłam od kartki papieru (A4), gdy tylko stanęła na niej jedną łapą k/s, następnie cieniutka książka i wejście tyłem k/s, encyklopedia i dokładanie kolejnych książek. Teraz jesteśmy na etapie wchodzenia zadkiem na rozłożone łóżko i męczymy się z przejściem na złożone. Już nam się pomału udaje, ale czuję, że to będzie dłuuuga droga.

A jeśli chodzi o równowagę, która jest bardzo ważna przy uczeniu psa wskakiwania na stopy to najpierw zaczynamy psa naprowadzać ( czy też kształtować to) na jakieś stabilne przedmioty, ja osobiście początkowo zaczynałam od dużej miednicy, następnie przechodziłam do jakiś mniejszych pudełek i na końcu małej miski. Jak już to będzie opanowane to myślę, iż możemy ćwiczyć równowagę na naszym ciele, np. na udzie i gdy pies już będzie sobie dobrze radził z utrzymaniem równowagi przechodzimy do nauki wskakiwania na stopy;).
[/SIZE][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...