Jump to content
Dogomania

agresywny pies


oktsa

Recommended Posts

Witam.
Mam psa-samca(Maksa) ma około 3 lat, wyglądem przypomina sznaucera średniego, matką była york'a, ojciec przypadkowy. :(

Jako szczeniak potykał się o krawężniki, bał się huków(do dziś mu to zostało),był uczony, że nie wolno mu używać całej siły szczęk, podczas np. zabawy. Dodam jeszcze to iż nie lubi dziecka sąsiada, słyszałam od jednego z domowników, że kopał w nasze drzwi z kolegami, czy coś w tym stylu. Jak go zobaczy zaczyna atak na niego.
Wcześniej bawił się z pieskami. W chwili obecnej, nienawidzi innych psów, widzi jakiegoś przez okno, chce głową, wybić szybę i zagryź typa. Czasami boję się, że się skaleczy. Przy otwierani balkonu, tak szybko chce wyjść, że obgryza, drapie zakończenie drzwi jak ja dopiero złapałam za klamkę.
Jak wygląda spacer?
Sąsiedzi, jak tylko widzą Maksa, uciekają na bok, omijają go szerokim łukiem. Z psami jest tak samo, większość blokowców się chowa, bo on chce ich zagryź, rzuca się na nich, szczeka, czasami tak bardzo kłapie zębami, zdarzyło się, nie raz, że mnie też nie omieszkał ugryź.:angryy: W klatce schodowej mamy 3 psy, więc zdarza się duży hałas na niej, jak się spotka któryś z moim. Jeśli widzi jakąś suczkę, którą zna, piszczy.
Kaganiec miał, ale nie chciał go nosić, te metalowe ściągał, a materiałowe rozdrapał na strzępy.
Aktualnie smycz ma zrobioną z grubej liny, sprzączkę masywną, bo wszystkie rozgiął lub pękły jak się szarpał, używa on całej swojej siły i masy. Ręce opadają od tego.
Nie chodzę z nim po mieście, zazwyczaj chodzimy tymi samymi ścieżkami, bo strach z nim wyjść no i do tego na innych zatrzymuje się co chwilę i leje na wszystko co się da.
W domu toleruje gości tylko tych, których zna.
Pies był uczony siad, łapa, leżeć, przy nodze chodzić się jednak nie nauczył, wykonuje te polecenia tylko przed spacerem, lub jak mam smakołyk w ręku.
Rozpatruję kastrację, czy ona coś pomoże? Jeśli macie jakieś inne pomysły, doradźcie.
Bardzo proszę o pomoc!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jestem tego samego zdania co moi poprzednicy - przez odpowiedź dużo nie pomożemy, a to poważny problem.
Poszukaj trenera a w obec twojego pieska bądź stanowcza ale oczywiście nie chodzi mi tutaj o bicie itd, to jest wykluczone.
Niech wie co mu wolno a co nie, widać, że on sądzi że może wami rządzić, robi to co mu się podoba. Jeśli on czegoś się domaga od razu mu tego nie dawaj bo z każdym takim "usługiwaniem" będzie coraz bardziej rozpieszczony, a niestety to często prowadzi do takich złych czynów.
Radzę poszukać profesjonalnej pomocy.
Pozdrawiam i trzymam kciuki :).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...