Jump to content
Dogomania

ZK dla psów


Flaire

Recommended Posts

Jacku, czy będziesz tam? Jeśli tak, to czy mógłbyś się dowiedzieć o kilka spraw - a może po prostu wiesz?

1. gdzie w Polsce są czytniki?

2. ile taki czytnik kosztuje?

3. czy to prawda, że jest już (nawet w Polsce) używanych kilka systemów i jeśli pies ma chip jednego systemu, to czytnik drugiego systemu go nie odczyta? ani nawet nie pozna, że jest chip?

4. ile kosztuje chipowanie jednego psa? (najlepiej rozłożone na koszt chipa + koszt zabiegu; chodzi mi o faktyczny koszt, nie o to, co liczą właścicielowi)

Dzięki!

Link to comment
Share on other sites

Jacku, psy w Lodzi sa chipowane (bezplatnie) juz od pewnego czasu. Tylko wczesniej zajmowalo sie tym schronisko.

Mnie (mieszkalam na Zlotnie) w zeszlym roku odwiedzilo dwoch wolontariuszy - spisali dane psa, i po uplywie tygodnia moglam jechac "na czipowanie" niestety czas nie pozwolil

Link to comment
Share on other sites

Tym razem będę chwalił Związek Kynologiczny, a nawet łódzki oddział, serio.

W Wiadomościach ogłosili, że w sobotę, 13 grudnia w ZK będzie chipowanie psów - bezpłatne chyba, bo nie wspomniano o cenie.

Poza tym, będzie można uzyskać różne porady, ale nie znam szczegółów.

Nie znam ZK włodzi, ale chętnie dowiem się jak było?

Link to comment
Share on other sites

nie wiem tez czemu nie chipują psów poniżej 8 miesiąca - w TV widziałem, że można nawet 8 tygodniowe szczeniaki chipować

Pytałem, bo szczeniaki które mieliśmy chciałem oddać już ochipowane, ale nic z tego...

Oczywiscie, ze mozna.

W Niemczech czy w USA, zamiast tatuowania stosuje sie chipy. Tak jak napisales, czipuje sie juz 8 tygodniowe szczenieta.

Niestety, lodzkie schronisko nadal zacofane :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...