Jump to content
Dogomania

Wielki problem, pies ma Chipa ale nikt nie słyszał o takim jego rodzaju! Pomocy!


Marlena P.

Recommended Posts

Wczoraj przyszedł do mnie na podwórko pies, skąpał się w oczku wodnym, wybiegłam z domu aby go ratować przed zamarznięciem. Psa wzięłam do domu, ogrzałam, wysuszyłam, po kilku godzinach spędzonych w cieple zabrałam na straż miejska w Rumi (bo stad jestem). Okazało się że pies ma chipa ale dziwnego, a mianowicie ma 10 znaków, są to cyfry pomieszane z literami.

Oto ten nr: 0001C4B53F

Dzwoniłam do Polskiego Towarzystwa Rejestracji i Identyfikacji Psów [url]http://www.identyfikacja.pl/www/[/url]
Pierwszy raz spotkali się z tak dziwnym nr, a działają już długo!

Pojechalam i sprawdziłam psa innym czytnikiem, nr wyszedł ten sam.
Nie wiem co robić! Pies ma chipa ale nie ma go w żadnej bazie i w dodatku nie wiadomo jaka firma takie dziwne chipy miała!

Link to comment
Share on other sites

Marlena, pamietam podobna historie z tego rodzaju chipem.Dalo sie wyjasnic, ale niestety nie moge sobie przypomniec jak to bylo.Wiem tylko, ze byl to polski chip i nawet znaleziono dane wlasciciela.
Przed chwila wyslalam zapytanie do miedzynarodowej bazy danych i w ciagu max. 10 dni powinnam miec odpowiedz.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje! To był stary chip firmy Trovan. Nawet w identyfikacji nie wiedzieli ze byly kiedys takie, które mają litery takze w srodku. Firma Trovan ma tez swoja wyszukiwarke, warto ja znac [url]http://www.trovansearch.com/search.asp[/url]
Okazało się, że jednak były 15 lat temu takie chipy w Rumi i na szczęście znaleziono tego psa w rumskiej ewidencji w UM. Właścicielem okazał się starszy, miły pan. Wzruszające było ich spotkanie. Takie chwile dają motywacje do dalszego działania :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...