Jump to content
Dogomania

szczeniaczki chihuahua:)


beti28

Recommended Posts

Guest Fusiafusia

Witamy się :multi:
Wiesz ja nie wiem....Bo mam yorka :loveu: Popytaj się innych może ci powiedzą... :)
Ps. Wrzuć fotki maluszka :loveu: :loveu: :loveu: !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beti28']:multi:hej wszystkim kupilam sobie chihuahue sunie 11 tygodni waga 1,200 to jest duzo czy malo? ile wasze pieski wazyly i ile waza teraz?i kiedy jest najwiekszy przyrost masy?:)[/QUOTE]

to niedużo. wydaje mi się że powinna jako dorosła ważyc jakieś 2,5kg. chihuahua to mała rasa, najintensywniejszy okres wzrostu ma w sumie teraz, i będzie trwał do wieku około pół roku, potem juz wzrost niewielki. do wieku 1,5roku a nawet później pies się potem rozwija, nabiera masy mięśniowej, także pomimo tego że wielkośc osiągnie już wcześniej, to waga może się zmieniać i roznąc, bo mięsnie waża. a chihuahua to nie ratler, i przedstawiciel tej rasy powinien mieć mocną, zwarta budowę, a nie być chudy i cienki.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='pa-ttti']to niedużo. wydaje mi się że powinna jako dorosła ważyc jakieś 2,5kg. (...)[/QUOTE]

wg tej strony: [URL]http://www.chihuahua.classykennels.com/weightchart.html[/URL] chihuahua, która w wieku 11 tygodni waży 1200gram będzie ważyć ponad 2700 w wieku 18 miesięcy.

Link to comment
Share on other sites

2,7 to też jest "około 2,5kg".
te wielkości podane na stronie są orientacyjne, tabelka zrobiona pewnie na podstawie średniej wagi kilku psów w różnych okresach wzrostu.
ale rzeczywiście można się na niej opierać, tzn coś tam przewidzieć:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']2,7 to też jest "około 2,5kg".
[/QUOTE]
w sumie racja ;) podałem linka bo może ktoś w przyszłości będzie miał podobne pytanie jak Beti.

Swoją drogą nie wiem czy na chihuahua 2,5kg-2,7kg to jest dużo ale opierając się jedynie na tabelce z powyższej strony można by dojść do (błędnego?) wniosku, że psinka założycielki tego wątku będzie z tych najcięższych :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='beti28']a jak skutecznie zabezpieczyc takiego malca przed kleszczami sa jakies szczepionki? preparaty do psikania napiszcie mi nazy poprosze pozdrawiam[/QUOTE]

myśmy u weta smarowali się fiprexem. smaruje się na karku potem to wsiąka gdzieś pod skórę i na miesiąc starcza. czy skuteczne to pokaże czas.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

fiprex jest dobry, ale ja zmieniam go aktualnie na rzecz frontline'u.
Generalnie i fiprex i frontline mają tą samą substancję czynną.

Chihuahua może ważyć i 3 kg a być malutka.
Wszystko zależy od budowy.

Chi to jest tak nieprzewidywalna rasa, że i wagi docelowej raczej nie sposób przewidzieć ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Po pierwsze - kto Ci sprzedał chihuahua w wieku 7 tygodni?
Chihuahua jako mała rasa powinna być minimum do 10 tygodnia z matką!
Nikt Ci nie powie ile może ważyć, bo każdy pies rośnie inaczej.
Oby ważyła więcej niż 2 kg, takie psiaki mają znacznie mniej problemów zdrowotnych zazwyczaj :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...