Jump to content
Dogomania

sterylizacja suczki kilka pytań na które co lekarz to odpowiedz


rudaNess

Recommended Posts

Moja była w grudniu robiona i też miała od razu wilcze pazury chlaśnięte. B. ładnie się goiło tylko optrunki trzeba było codziennie zmieniać no i niestety miała odczyn na szwy-ale to nic poważnego, tylko psikałem czymś antybakteryjnym i smarowałem brzucho(no i przy okazji łapki). Ogólnie b. dobrze wszystko się zgoiło. Dzień po zdjęciu szwów poszliśmy już na ok 15 min spacer ;) Ale oczywiście ostrożnie na początku wszystko.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie wiem czy ja juz pisałam o kosztach, ja zapłaciłam za sunie 12kg 250 zł plus 20 kubraczek, wcześniej robiliśmy wszelkie badania krwi za 50zł.. Już na szczęście moje wszystkie 3 dziewuchy wysterylizowane, teraz muszę się wziąć za zęby najstarszej bo kamienia już trochę ma :(

Link to comment
Share on other sites

Ja już jutro będę mogła coś więcej powiedzieć na temat sterylki. Właśnie wykąpałam suczydło i jutro jedziemy na operację. Bardzo się denerwuje ale będzie dobrze- musi być. Rozmawiałam z wetką i powiedziała, że z tymi pazurami to zobaczy ile będzie trwała sterylka i w trakcie zdecyduje aby to wszystko za długo nie trwało.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nataliahexe']Ja już jutro będę mogła coś więcej powiedzieć na temat sterylki. Właśnie wykąpałam suczydło i jutro jedziemy na operację. Bardzo się denerwuje ale będzie dobrze- musi być. Rozmawiałam z wetką i powiedziała, że z tymi pazurami to zobaczy ile będzie trwała sterylka i w trakcie zdecyduje aby to wszystko za długo nie trwało.[/QUOTE]

Natalia, będzie dobrze! Moja pierwszy dzień była bardzo zimna i 2 dni nie chciała jeść. A później wszystko wróciło do normy i po kilku dniach brykała jak gdyby nigdy nic :)

Link to comment
Share on other sites

nie wiem jak u mychy,ale moja suka była sterylizowana 6 lat temu(po pierwszej cieczce)upasła się -przybyło jej 5 kg-powinna ważyć 25 kg(okoLo).teraz jest na obesity rc.ale wyjścia nie ma.także uważaj co i ile dajesz.trzymam kciuki za czas poopeeracyjny

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']nie wiem jak u mychy,ale moja suka była sterylizowana 6 lat temu(po pierwszej cieczce)upasła się -przybyło jej 5 kg-powinna ważyć 25 kg(okoLo).teraz jest na obesity rc.ale wyjścia nie ma.także uważaj co i ile dajesz.trzymam kciuki za czas poopeeracyjny[/QUOTE]

U mnie sunia pół roku po sterylizacji, nie tyje, ale prowadzimy dość aktywny tryb życia, więc nawet jeśli więcej zje, to spala :) i od razu zaznaczam, że aktywność po sterylizacji też jej nie spadła, nadal jest prawdziwym ADHD ;) a karmy je różne - jadła Eukanubę, później Orijen, Brit, chwilę RC. I na żadnej nie utyła, Orijen trochę na skórę zaszkodził, ale już wszystko wróciło do normy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nataliahexe']Właśnie dostałam tel od wetki! Wszystko jest ok! Malutka się zaczyna wybudzać i za pół godziny jadę po nią. Paluszki też udało się usunąć więc bardzo się cieszę, że się wszystko udało. Dzięki dziewczyny za kciuki <3[/QUOTE]

Dbaj teraz o dziewuchę :) dzisiaj otulaj ją kocykiem, bo będzie zimna i zaspana :) i koniecznie jutro podsuń coś smacznego do jedzenia, bo może apetytu nie mieć ;) super, że wszystko w porządku!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']nie wiem jak u mychy,ale moja suka była sterylizowana 6 lat temu(po pierwszej cieczce)upasła się -przybyło jej 5 kg-powinna ważyć 25 kg(okoLo).teraz jest na obesity rc.ale wyjścia nie ma.także uważaj co i ile dajesz.trzymam kciuki za czas poopeeracyjny[/QUOTE]


U mnie suka po samej sterylce nie tyła, potem przytyła drastycznie z 20-22 kg na 27.
Badania krwi i co? Niedoczynność tarczycy. Suki po sterylce nie tyją z powietrza; albo są mocno przekarmiane, albo są komplikacje hormonalne. Jeśli pies tyje po zabiegu do tego stopnia, że musi jechać na Obesity to pierwsze co jest do zrobienia to badania krwi pod kątem tarczycy, bo po sterylce niedoczynność dość często zdarza się u suk.

Link to comment
Share on other sites

Martnes-no to mnie postraszyłaś. Moja była robiona 18 grudnia a boczków nabrała już w połowie lutego...
Tylko że u mnie jest problem z tym że ona je tyle ile chce bo mama uważa psa za zagłodzonego. No i jak jetem w szkole to potrafi ona ją nieźle nakarmić...

Link to comment
Share on other sites

Chciałabym się zapytać - jakie szczepienia są wymagane, by suczka została wysterylizowana? Bo mi wet, jak się go zapytałam, powiedział, że nie mam odpowiednich szczepień... chciałam się dowiedzieć, co wg weta znaczą "odpowiednie szczepienia"... rozłączył się... Może wy mi podpowiecie?

Link to comment
Share on other sites

Moja 15 kilowa sunia miała zabieg w grudniu- cięcie tradycyjne bo przy okazji zoperowali jej przepuklinę pępkową i dlatego zabieg był troszkę droższy, z ubrankiem, wizytą kontrolną na następny dzień( dostała zastrzyk przeciwbólowy i kilka tabletek na następne dni) oraz ze zdjęciem szwów po 10 dniach zapłaciłam 380 zł. Szew zagoił się bardzo ładnie i szybciutko, właściwie teraz nie ma już śladu mimo , że mała ma prawie goły brzuszek:) Tak, że myślę, że ubranko na pewno trzeba 9 mniej denerwuje pieska niż kołnierz i jest wygodniejsze) i myślę , że zastrzyk przeciwbólowy przynajmniej jeden powinien być jednak, bo to poważny zabieg jest i rozległy. Myśle że w cenei 300 zł za takiego małego pieska powinnaś to mieć zagwarantowane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='masza44']Tak, że myślę, że ubranko na pewno trzeba 9 [B]mniej denerwuje pieska niż kołnierz i jest wygodniejsze[/B]) i myślę , że zastrzyk przeciwbólowy przynajmniej jeden powinien być jednak, bo to poważny zabieg jest i rozległy.[/QUOTE]

Chyba, że piesek w dziesięć sekund się potrafi z tego ubranka rozpakować :diabloti:

U nas w kwietniu będzie rok od zabiegu, tak sobie poczytałam te wątki o posterylkowym nietrzymaniu moczu i kurczę, trochę się wystraszyłam :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Chyba, że piesek w dziesięć sekund się potrafi z tego ubranka rozpakować :diabloti:

U nas w kwietniu będzie rok od zabiegu, tak sobie poczytałam te wątki o posterylkowym nietrzymaniu moczu i kurczę, trochę się wystraszyłam :roll:[/QUOTE]

Mój wet twierdzi, że u małych suczej nigdy się to jeszcze nie zdarzyło w jego praktyce. Zdarza się u dużych suk.

A jaką masz sunię ?

Link to comment
Share on other sites

Moja Jura (7 lat) była sterylizowana 1,5 tygodnia temu. Przyspieszyłyśmy z panią weterynarz termin bo bałyśmy się, że dostanie cieczki, po otwarciu jej okazało się, że jest w środku cieczki. Ani nikt u mnie ani weterynarz nie zauważyliśmy, że Jura ma cieczkę, nawet Tito się nią nie interesował. No, ale sterylizacja odbyła się bez problemu. Po powrocie do domu Jura była wrakiem psa, wstała na chwilę i upadła. Natomiast następnego dnia już chodziła normalnie, żebrała o żarcie. Na kontroli stwierdzili, że wszystko ładnie się goi i ogólnie jest ok.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...