Jump to content
Dogomania

Ozzy,wątek dotyczący ulotek, plakatów informacyjnych


Asior

Recommended Posts

Witam
W tym temacie będą prowadzone dyskusje nt ulotek dot. Ozziego oraz plakatów informacyjnych.
Ja mam dostep do drukarni, myśle, że moja kumpela mogła by wymyslić jakiś "projekt" ulotki..ale warto by było, żeby osoby które maja jakiekolwiek pojęcie o programach graficznych też nad tym pomyślały.
Ja niestety jestem noga w "tych" sprawach :/
No to zapraszam do dyskusji i czekam na jakieś pomysły.....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 692
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Asior']Witam
W tym temacie będą prowadzone dyskusje nt ulotek dot. Ozziego oraz plakatów informacyjnych.
Ja mam dostep do drukarni, myśle, że moja kumpela mogła by wymyslić jakiś "projekt" ulotki..ale warto by było, żeby osoby które maja jakiekolwiek pojęcie o programach graficznych też nad tym pomyślały.
Ja niestety jestem noga w "tych" sprawach :/
No to zapraszam do dyskusji i czekam na jakieś pomysły.....[/quote]

Z tego co wiem to Moskva miała jakieś pomysły dotyczące ulotek...
Ja też noga jestem w tej kwestii ;)

Link to comment
Share on other sites

Pomysły dotyczyły wydruku w jednym miejscu, koordynatorów i miejsc rozwieszania, ale mogłam o czymś zapomnieć. Graficznie nie pomogę, niestety. Należałoby przede wszystkim ustalic miasta i chętnych (poszczególnych koordynatorów w każdym większym mieście i pozostałych dogomaniaków chcących roznosić ulotki i plakaty) Chętni do roznoszenia zgłoszą się do koordynatorów z danych regionów a ci przekażą dalej informację, ile jest ich wszystkim razem, wtedy będziemy wiedzieć ile mniej więcej tego druknąć.
Osoby uzdolnione graficznie mogłyby swoje projekty ulotki/plakatu wysłać do Asiorki, tak żeby można było wybrać najlepszy. Myśle że ten wiersz przemówi do ludzi (tych wrażliwszych)

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Uwaga - w ulotkach, plakatach, petycji musi byc prawda i tylko prawda.
Ja piszac petycje - i Wy projektujac ulotki - musimy znac oficjalne, choc niekoniecznie absolutnie dokladne wyniki sekcji, i musimy dysponowac wiedza ze sprawa zostala wniesiona do prokuratury.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Jeśli będzie gotowy tekst (zatwierdzony przez medara) mogę zająć się projektem. Tylko dajcie znać gdzie to ma być drukowane.
Pisałam już wcześniej, że mogę przygotować plik z rozszerzeniem prn (dla naświetlarni) i przesłać drogą elektroniczną. Klisze musiałaby odebrać sobie drukarnia.
Napiszcie czy interesuje Was taka pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie gadam z koleżanką na GG, jest grafikiem komputerowym i pracuje w drukarni, a ponaddto jest z forum miau, Pomoże, kazała siętylko zapytać o: czy jakis konkretny format ktos wymyslił i w ilu kolorach i czy są już wybrane zdjęcia i czy ktoś pisze teksty.
Jesteśmy gotowe do pomocy

Link to comment
Share on other sites

Asior ja chyba bede miala romansa co do fretki:D...

aha co do pozniejszego latania z ulotkami petycjami itp studiuje na SGGW,mam podstawowke pod domem znajomych nauczycieli w liceach i gimnazjach wiec jak bedzie trzeba przeprowadzac m.in lekcje "uswiadamiajace" to nie ma problema;) z podpisami tyz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kostek']Asior ja chyba bede miala romansa co do fretki:D...

aha co do pozniejszego latania z ulotkami petycjami itp studiuje na SGGW,mam podstawowke pod domem znajomych nauczycieli w liceach i gimnazjach wiec jak bedzie trzeba przeprowadzac m.in lekcje "uswiadamiajace" to nie ma problema;) z podpisami tyz[/quote]

Ciotka, ja narazie nic Ci nie mówiłam, ale ja już Cię dawno uwzględniłam przy tym zbieraniu podpisów ;)
Będziemy latać jak szalone z wywalonym jęzorami ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moni@']Proszę ustalić kto ma robić te ulotki bo jak na razie to wszyscy "mogą" łącznie ze mną ale nic więcej nie wiadomo. Nie będę się przepychać więc może niech ktoś zadecyduje.[/quote] A może zajmie się tym kilka osób, bo ma byc kilka wersji ulotek, plakatów...każda może miec inne podłoże: jedna informacyjna, druga łapiąca ludzi za serca, inna ....nie tak?

Link to comment
Share on other sites

Kacha Ty to ostatnio w ogole przed fakciorem dokonanym mnie stawiasz;)hihi

aisaK to w koncu ma byc kilka wersji ulotek?wydaje mi sie ze chyba lepiej jedna ekhm ogolnopolska zrobic aby ludzie widzac np takowa na ziemi kojarzyli "aha tu chodzi oto" bo nie ma co sie oszukiwac polowa ulotek odrazu poleci do smieci wiec chyba lepiej zrobic jeden wzor i umieszczac go wszedzie aby ludzie to kojarzyli...takie moje skromne zdanie

Link to comment
Share on other sites

ja tez chetnie pomoge - jestem z P-nia

mysle ze jedna wersja wystarczy - juz widac ze panuje "maly balagan"

byloby dobrze gdyby wersja tej ulotki byla do sciagniecia w necie wowczas mamy wszyscy do niej dostep i mozemy kserowac - to tez sa koszty - wiec proponuje nie robic niewiadomo jakiej grafiki - wazne zeby dotrzec do ludzi - a w wielu przypadkach wystarczy dobrze sformulowane zdanie.

namiary 606 338 638

[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]


jak juz cos bedziecie mieli przygotowane dajcie znac

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Moni@ służymy pomocą, z koleżanką, jesteśmy z Łodzi:lol: Koleżanka pracuje w drukarni, jest dostęp do wszystich potrzenych rzeczy na miejscu tylko nie wiem jak z kosztami, może uda się z właścicielem jakoś dogadać, niestety jest to prywaciarz, ale może ma dobre serce

Link to comment
Share on other sites

Widze, ze co do projektu ulotek(nie mówmy narazie o drukowaniu) mamy zgłoszonych pare osób. Więc moze konkurs?
Kto ma ochote, mozliwosci, umiejetności robi roboczy projekt ulotki i plakatu. Ustalmy, że zarówno ulotka jak i plakat mają być w jednolitej kolorystyce żeby ludzie kojarzyli, że te ulotki i te plakaty przynależa do jednej akcji.
Następnie osoby zaangażowane wybiorą ich subiektywnym zdaniem najlepszy projekt i następnie zadecydują o kolportażu.

Mój pomysł był taki, zeby wybrać w każdym dużym mieście jedna osobe, do której przesłana zostanie pula ulotek/plakatów. Do tejże osoby zgłoszą sie inni dogomaniacy z tegoż miasta i jego okolic w celu dostania ulotek. Ten "koordynator" bedzie zapisywał gdzie ulotki już są(w jakich miejscowościach, gabinetach wet, sklepach zoologicznych, miejscach publicznych) dzięki czemu będzie wiadomo gdzie juz z taką ulotką nie isć i szukać innych miejsc.
Taki pomysł moze funkcjonować jeżeli zdecydujemy sie na drukowanie w jednym miejscu(w jakiejś konkretnej drukarni). Natomiast jeśli zadecydujecie, że wzór ulotki zostanie podany tu w wersji do wydruku i należy samemu wydrukować i rozpowszechnić to również doradzam sporządzanie list miejsc w której juz sa ulotki.
Wiem, wiem... Mam fioła na punkcie list i planowania ale takie rozwiazanie znacznie ułatwia prace i oszczędza czas.
Można sie też umówić tak, że np. Wrocław na 5 dzielnic. Tworzymy wiec 5 ekip wrocławskich dogomaniaków i kazda grupa wyszukuje wszystkie szkoły, lecznice wet, sklepy zoo itp. w danej dzielnicy a następnie roznosi tam ulotki/plakaty przez co nie bedziemy sobie wzajemnie wchodzić w droge.
Pomysły są do przegłosowania, czekam na sugestie.

Link to comment
Share on other sites

Moskva, a co z tekstem, kto go stworzy, nie wymagajmy za wiele od grafików, jak ktoś ma zmysł plastyczny to nie koniecznie literacki, i jeszcze jedno, tekst powinien być zatwierdzony przez medara. Zadawałam wcześniej jeszcze jedno pytanie, jaki format i jakie kolory, to musimy wszystko ustalić zanim zrobimy konkurs

Link to comment
Share on other sites

To prawda - tekst powinien być ustalony odgórnie i jednakowy we wszystkich projektach.
A co do kolorów to skoro akcji patronuje fundacja EMIR to może ulotki/plakaty powinny zawierac barwy fundacji(te z loga)? Dzięki temu łatwo by sie kojarzyły z działalnościa fundacji...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...