Jump to content
Dogomania

Ozzy - dyskusje i dyplomacja. Dywagacje i domysly.


marlena924

Recommended Posts

[quote name='czort']doniesienia mówiły, że sekcja wykazała liczne złamania, co nie pokrywa się z tym co teraz opublikowano. Pamiętam wątek, w którym ktoś o nicku, zdaje się, [B]Vetdoktor, pisał że był świadkiem[/B] [B]uśpienia psa[/B], że z jego wiedzy sekcja nie wykazała żadnych złamań i że to co może zostać wzięte za obrażenia, może być wynikiem zmian chorobowych.
[B]Skoro w jednym miał racje, to kto wie co do reszty jego twierdzeń, może też ją ma. [/B]
Sąd czy prokuratura na pewno zleci wykonanie ponownej sekcji, tak więc trzeba sie uzbroić w cierpliwość i czekać.[/quote]

1. Nie sekcja tylko wstepne oględziny wskazywały na złamania.
2. Pomyliles źródła. Żaden "vetdoktor" nie wypowiadał sie na Dogomanii jakoby był świadkiem uśpienia psa. Wyjasnienie weterynarza z Lubnia jest tylko relacją prasową a nie dokumentem. Co naprawde powiedział i co powie w śledztwie to sie jeszcze okaże.
3. Ani sąd ani prokuratura nie nakaże ponownej sekcji, skoro jest oficjalny dokument z Zakładu Patologii. Nie ma nad nimi wyzszej instancji.

W tej sprawie jest wiele niejasności i tylko kilka pewników:
1. P. Agnieszka nie była włascicielką psa i nie miała prawa go usypiac ... o ile wogóle był uśpiony
2. Pies zmarł na skutek doznanych obrażeń
3. P. Agnieszka od poczatku mataczyła.
Wyjasnienie tego wszystkiego jest sprawą sądu. Wiec nie wprowadzaj innych uczestników Dogomanii w błąd

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 196
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

no właśnie, pozostaje jeszcze ten weterynarz, który twierdzi, że namawiał ta cała Agnieszkę by nie usypiała psa i mówił, że można go uratować jednak ona nie chciała. Gość twierdzi, że go uspił, a wyniki sekcji zwłok nie wykryły tej substancji. Więc on tez kręci??!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yokaz']A gdzie ta aukcja, bo my się chętnie dołączymy.[/quote]

eee,to jest aukcja bluzeczki dla dziecka z pieskiem Milou,ktora wlasnie wystawialam.Byc moze to grosze,byc moze sie nie sprzeda...Mam jeszcze kilka aukcji i tak czy siak przeleje jakas kase ode siebie i Fidelka.
Aukcja jest tu:
[URL="http://tiny.pl/7dxh"][B]http://tiny.pl/7dxh[/B][/URL]

Nigdy nie wystawialam aukcji charytatywnych.Moge to zrobic.Co wy na to?

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, nie chce zasmiecac watku , ale mam problem. Dostałam na linki z petycjami do MEN i TV na e- maila i jestem wsciekła !!!
Z jednego e-maila podpisałam mame , siebie, meza, syna, za zgoda mojej siostry chciałam podac jej dame i jej meza, a, tu mi nic nie weszło za wyjatkiem mojej mamay
Do choinki zielonej do kazdej osoby mam zakładac innego e- maila??????
to chore.
Nie mam czasu przerzucac sie z watka na watek, bo mam chora mame. Doradxcie co robiec. Musze to podpisac!!!!!!
I inne petycje tez, jak sie tylko pojawia.Mam znajomych, którzy chetnie sie podpiszą , ale nie maja kompa. Mogliby skorzystać z mojego. Sorki,że zawracam wam głowe. Prosze doradźcie co robic????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yokaz']To czy ktos mogłby napisac jaka jest właściwa wersja?[/quote]

Pytanie chyba do Agnieszki , NASZA wersja jest jedna i niezmienna - to wyniki sekcji. Przykro mi że nie każdy je rozumie. Czekamy na weta który to przełoży na bardziej zrozumiały język. Jeśli się nie znajdzie, to jutro na wątku informacyjnym zamieszcze to, co usłyszę od weta do którego mam zaufanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='medar']Po pierwsze nie Ania go znalazła, a Zuzia. Pies odszedł-zdechł-umarł, w wyniku obrażeń (traumatyczne przeżycie i niewydolność serca) , wiem , medyczne określenia , ale gdzie odrobina rozsądku? Pewnie Ania_W go skatowała , a pies wolał być pochowany w Lubinie (poczekał na uśpienie) , a nie Zabrzu. Ewentualnie Ania i Krzyś natychmiast po przekazaniu psa Agnieszce , zakatowali innego psa goldena z rakiem jąder i czekali na to że być może akurat A> wpadnie do głowy uspić tego co otrzymała. Hura.., mamy ofiarę .... Bez komentarza.[/quote]

[B] :turn-l: medar - [/B] Holmes czy Rutkowski ??

Nie no ludziska, bez przesady nie doszukujmy się dziury w durszlaku.....
Nikt Agnieszce nie zarzuca że spowodowała raka u Ozziego (wiadomo że był wczesniej), najwazniejsze było ustalenie czasu i przyczyny śmierci, a tym samym wykluczenie twierdzenia o uśpieniu psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yokaz']To czy ktos mogłby napisac jaka jest właściwa wersja?[/quote]

Wyluzujcie, proszę.
Może jeszcze chcecie stenogram z przesłuchań, co?
Śledztwo rzadzi się swoimi prawami, więc dziękujcie, że tyle wiecie ile zostało podane na forum.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ćka'][B] :turn-l: medar - [/B]Holmes czy Rutkowski ?? [/quote]
Tylko koordynator, ale mi ręce opadają, jak czytam niektóre posty.
jak napiszę że czarne, to i tak znajdą się tacy co znajdą odcienie szarości i powód do dyskusji. Brak mi słów i chęci do sprostowań. Chyba się dalej skupię na wątku informacyjnym i zakulisowym treściwym działaniem, aby winni zostali ustaleni i ukarani.

Link to comment
Share on other sites

To ja jeszcze raz przypomne:
Wszelkie dywagacje na temat wersji zdarzen, obalanie ich i tworzenie nowych prosze zostawic sluzbom do tego powolanym. Oficjalne informacje na temat prowadzonego postepowania przekazywane sa w watku na PwP (link na pierwszej stronie watku).
Prosze o zaprzestanie snucia domyslow - wiecej to przynosi szkody niz pozytku.


Watek w dniu jutrzejszym zostanie ponownie "przetrzebiony". Jesli ktos ma zastrzezenia do postu swojego autorstwa, moze skorzystac z przycisku "edit" a nastepnie "usun".
Dziekuje za wspolprace.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='medar']Po pierwsze nie Ania go znalazła, a Zuzia. Pies odszedł-zdechł-umarł, w wyniku obrażeń (traumatyczne przeżycie i niewydolność serca) , wiem , medyczne określenia , ale gdzie odrobina rozsądku? Pewnie Ania_W go skatowała , a pies wolał być pochowany w Lubinie (poczekał na uśpienie) , a nie Zabrzu. Ewentualnie Ania i Krzyś natychmiast po przekazaniu psa Agnieszce , zakatowali innego psa goldena z rakiem jąder i czekali na to że być może akurat A> wpadnie do głowy uspić tego co otrzymała. Hura.., mamy ofiarę .... Bez komentarza.[/quote]

:shake: a miało być bez spekulacji ;) A na poważnie, to przeczytaj uważnie tego posta
Napisał(a) [B]frruzia[/B]
[I]mam pytanie czy możliwe jest że pies był bity wcześniej [B]zanim Ania go[/B] [B]znalazła [/B]i stąd te obrażenia? Było mówione że kulał i miał problemy z chodzeniem czy raczej byłoby to widoczne gołym okiem czy taka możliwość nie wchodzi w grę?[/I]
[I] [/I]
[I]Odnoszę wrażenie, że frruzia pyta o czas zanim wogóle Ozzy się pojawił, zanim Zuzia go znalazła. A, że pomyliły jej się imiona to, nie przesadzaj, nie jej pierwszej ;) [/I]
[I]I dlaczego nawołujesz do odrobiny rozsądku? Przeczytaliśmy wyniki sekcji i prawdopodobnie dla wielu z nas są za mało dosłowne bo nie jesteśmy wetami. Więc jeśli padają pytania to po prostu odpowiedzcie na nie. Trzeba od razu ironizować? ;) [/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mmbbaj'][I]Odnoszę wrażenie, że frruzia pyta o czas zanim wogóle Ozzy się pojawił, zanim Zuzia go znalazła. A, że pomyliły jej się imiona to, nie przesadzaj, nie jej pierwszej ;) [/I]
[I]I dlaczego nawołujesz do odrobiny rozsądku? Przeczytaliśmy wyniki sekcji i prawdopodobnie dla wielu z nas są za mało dosłowne bo nie jesteśmy wetami. Więc jeśli padają pytania to po prostu odpowiedzcie na nie. Trzeba od razu ironizować? ;) [/I][/quote]

A nie sądzicie, że wyjaśnienie tego typu wątpliwości należy do policji i prokuratury?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miniaga']
Brak odpowiedzi z twojej strony i treść maila jaki przysłałeś mi na Pw jest dla mnie świadectwem twojego podejścia do ludzi - Niestety.[/quote]

Zapraszam na RING, tu nie miejsce na takie przepychanki.
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=30095"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=30095[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Medar to nie są przepychanki a jedynie próba uzyskania jasnej sytuacji co do okoliczności przedstawionych prze Was faktów. I jezeli zarzucono mi brak czytania ze zrozumieniem to proszę zacytować mi fragment z protokołu, który mówi z jaki rodzaj urazu doprowadził do szoku pourazowego.

Też nie ma prawa o to pytać? Czy mamy prawo zadawac jakies pytania i wyrabiać sobie własny poglad na sprawę? Upewniwszy się że podano mi informacje pełne lub nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kićka']Miniaga no to chyba jest jasno napisane :"liczne, duże wylewy krwi w obrębie podskórza oraz mięśni szkieletowych z . Chyba że chodzi Ci o to że chcesz usłyszeć że zmarł po czwartm uderzeniu w lewą tylnią łapę......hm....
A możesz napisać dlaczego akurat tak bardzo Cię to interesuje po którym dokładnie urazie??...[/quote]

[B]Nie[/B]. Chcę wiedzieć czy przedstawiono mi pełen wynik sekcji czy częściowy i taka informacja powinna byc podana. Podano mi ja na gg - nie rozumiem czemu nie publicznie skoro przedstawiono dokument właśnie tu. I prosze nie sugerowac mi tutaj szukania sensancji, bo zmusz mnie to ostrej reakcji, której sobie oszczędze tylko ze wzgledu na rangę tematu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miniaga']Dąbrówko, mimo iz nie mam wykształcenia medycznego, jak dla mnie to co zacytowałas jest opisem obrażeń i na jego podstawie można wnioskować że doszło do ....[/quote] Yyyyy, że tak powiem. To nie ja cytowałam. Ja napisałam jedynie to, co sama myślę. Cytowała Kićka.

Miniago, naprawdę, bez cienia złośliwości, polecam uważną lekturę...

[I] (do moda, gdyby wstał wcześniej ode mnie ;) - usunę tę wypowiedź, wiem, że nic nie wnosi do wątku)[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ralph']:(( niestety jako wlasciciel bokserow wiem co to jest za choroba... :(((
[*] dla Rockyego...

powtarzam sie jak wszyscy - biedny ozzy...[/quote]

Ja też niestety wiem. Mój psiak - też Rocky, tylko że onek też na nią cierpi. A jest dopiero szczeniakiem :-(

[B][COLOR=red]Strona o Ozzy'm działa pod trzema adresami:[/COLOR][/B]
[URL="http://ozzy.4.pl"][B][COLOR=red]http://ozzy.4.pl[/COLOR][/B][/URL]
[URL="http://ozzy.dog.pl"][B][COLOR=red]http://ozzy.dog.pl[/COLOR][/B][/URL]
[URL="http://ozzy.piesek.com/"][B][COLOR=red]http://ozzy.piesek.com/[/COLOR][/B][/URL]
[B][COLOR=red][/COLOR][/B]
Serwer na dog.pl często pada, więc starajcie się używać innych adresów.

ps. Może znalzłby się ktoś do przełożenia najważniejszych info o Ozzy'm na angielski i wtedy można by było wyjść poza Polske? Bo skoro petycje chcemy wynieść na inne państwa, to może strone też by zrobić w kilku językach.

Link to comment
Share on other sites

Medar wybacz, ale poczułam się dotknięta Twoimi ostatnimi wypowiedziami, zresztą nie tylko tymi. Jeśli jesteś Koordynatorem i osobą odpowiedzialną za kontakty z mediami, to absolutnie niedopuszczalne jest używanie tekstów w stylu "kotku", "złotko", "dziewczynko", "wyluzuj", "spokojnie", czy innych tego typu w stosunku do osób zadających Ci, jako osobie poinformowanej pytania.

A już Twoje stwierdzenie "nie masz prawa rozumieć wyników sekcji zwłok" skierowane do Miniagi, jest według mnie po prostu aroganckie.

Chciałam Ci tylko przypomnieć, że wiele osób interesujących się sprawą Ozziego jest i działa na dogomanii od dawna. Ty jak wiem, zacząłeś swoją "czynną" działalność od sprawy Ozziego właśnie. Może więc przydałoby się odrobinę mniej arogancji i odrobinę więcej szacunku. Każdy ma prawo zadawać pytania i osoby upoważnione do udzielania odpowiedzi, powinny w miarę możliwości takich odpowiedzi udzielać. Jeśli nie możesz odpowiedzieć, to po prostu napisz, że nie masz takiej możliwości i kropka.

Stawianie się na pozycji wszystkowiedzącego i drwiącego z osób zadających wg Ciebie "durne" pytania jest co najmniej nie na miejscu. A tak z ciekawości Medar, czy masz wykształcenie medyczne ? lub dziennikarskie ? Bo z Twoich postów wynika, że wiesz w tych dwóch tematach więcej niż ktokolwiek inny tutaj...
Może to Ty powinienieś trochę wyluzować, Medar.

Do moderatora - przepraszam za zaśmiecanie wątku, sama wykasuję swój post, chciałabym tylko , żeby Medar był tak uprzejmy i odniósł się do niego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lavinia']Medar wybacz, ale poczułam się dotknięta Twoimi ostatnimi wypowiedziami...
Może to Ty powinienieś trochę wyluzować, Medar.

Do moderatora - przepraszam za zaśmiecanie wątku, sama wykasuję swój post, chciałabym tylko , żeby Medar był tak uprzejmy i odniósł się do niego.[/quote]

Odpowiedź na post nr 772 str. 78

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Witam , nie rozumiem co masz na myśli. Wskaż proszę nr postów w których na forum użyłem słów ( kotku, złotko, dziewczynko, wyluzuj ) .Gdzie jest moje stwierdzenie „nie masz prawa rozumieć wyników sekcji zwłok” ?. Moja czynna działalność [B]nie[/B] rozpoczęła się od sprawy Ozzy’ego. Na pytania odpowiadam w miarę możliwości zgodnie z posiadaną wiedzą w sprawie. Nigdzie nie napisałem że ktoś zadaje „ durne” pytania. Mam wykształcenie techniczne, ( nie dziennikarskie i nie medyczne) Może wiem odrobinę więcej w kwestiach medycznych, ze względu na to, że mam przy boku lekarza. Bardzo chętnie "wyluzuje", teraz będę tylko czytać i udzielać konkretnych informacji.[/SIZE][/FONT]

[SIZE=3][FONT=Times New Roman][B]Przepraszam wszystkich, przez których moje wypowiedzi były odebrane jako „nieprzyjemne” . Nie było moim celem urażenie kogokolwiek. [/B][/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miniaga'][B]Nie[/B]. Chcę wiedzieć czy przedstawiono mi pełen wynik sekcji czy częściowy i taka informacja powinna byc podana. Podano mi ja na gg - nie rozumiem czemu nie publicznie skoro przedstawiono dokument właśnie tu. I prosze nie sugerowac mi tutaj szukania sensancji, bo zmusz mnie to ostrej reakcji, której sobie oszczędze tylko ze wzgledu na rangę tematu.[/quote]
Miniago!

Rzadko sie wypowiadam na forum, ale tym razem sie wlacze.

Naprawde rozumiem co przezywasz i ze kierujesz sie zapewne jak najlepszymi intencjami, ale wierz mi - w tym przypadku uleganie chwilowym emocjom na nic nikomu i niczemu sie nie zda.

Zostaly ustalone priorytety tj. zawiadomienie organow scigania i rozpoczecie postepowania dochodzeniowego oraz zainteresowanie tym wydarzeniem masmediow.

Oba te cele sa realizowane (byc moze jest nawet szansa, ze ktoras z ogolnopolskich stacji TV takze sie zainteresuje ta sprawa).

Musisz pamietac, ze dla dobra postepowania nie mozna publikowac zbyt wielu informacji, bo moze to grozic utrata materialu dowodowego.
Dlatego pare osob na forum, zaangazowanych w ta sprawe prosi o nienaciskanie. Jestem pewien, ze w odpowiednim czasie zostana ujawnione bardziej szczegolowe informacje. I wtedy wszystkiego sie dowiesz.

Dlatego prosze Ciebie (i nie tylko Ciebie) o wyciszenie emocji i oczekiwanie na rozwoj wydarzen. To najrozsadniejsze co mozna w tej chwili zrobic.

Pozdrawiam
Tomek

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...